Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért éri meg egy cégnek...

Miért éri meg egy cégnek hónapokig keresni egy kollégát?

Figyelt kérdés
Voltam olyan állásinterjún ahol szimpatikus lettem volna a visszajelzések szerint, de sajnos nincs 3-5 év releváns szakmai tapasztalatom, és a kollégának akit alkalmazni szeretnének AZONNAL tudnia át kell venni az előző kolléga szerepét. (az adott dolgot tanultam, és 1-2 hónap alatt beletanulnék, mert érdekel és szeretem is csinálni). Nem vettek fel. Ennek ellenére már negyedik(!) hónapja keresik az "Azonnal" kezdős kollégát. Nem lenne egyszerűbb egy fél év tapasztalatost felvenni aki beletanul (ráadásul kevesebb pénzért), mint félévig várni az azonnal kezdeni tudó, betanításra nem szorulóra aki nyilván több fizetést is fog majd kérni?!

2014. márc. 16. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. Nyilván, ha még midig keresik akkor az előző kolléga még nem hagyta el a céget, hiszen valaki elvégzi a munkát.

Ha párhuzamosan felvennének egy betanításra szorulót akkor 2 bért kéne fizetni - ez egyrészt nem mindenhol lehetséges, ahol FTE-kre épül a bérköltség, másrészt pedig akkor a betanuló nem végezne a cég számára hasznos munkát.


Azt meg ha jól értem egy szóval sem mondták, hogy azonnali kezdést várnak el. Csak azt, hogy a kijelölt időponttól (mondjuk mikor szülni megy az előd vagy mikor lejár a szerződése/felmondása) rögtön 100%-osan át kell tudni venni a helyét.

2014. márc. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Logikus, amit az előző válaszoló ír. Ettől függetlenül, az is lehetséges (nem ismerem a céget), hogy nem voltál nekik szimpatikus valamiért, és nem a valódi okot mondták meg.


Persze az igazi okot csak ők tudják.


Ne foglalkozz vele, találsz jobbat. :)

2014. márc. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!