Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megtörtént már veled, hogy...

Megtörtént már veled, hogy fel akartál mondani a jelenlegi munkahelyeden, mert találtál egy másikat és a ˇkedves" főnök betartatta az 1 hónapos felmondási időt?

Figyelt kérdés
Mit tettél ez után, Ilyenkor mi a teendő, ha már kezdenél az új munkahelyen?
2011. aug. 29. 16:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
nekem eddig 1 munkahelyem volt ott is csak 3 napig dolgoztam mer kiküdtek söpörni meg szemetet szedni a diplomás végzettségemmel. nem tetszet ezér hozzávágtam a seprüt meg a felmosót a fönőkhöz lehuztam a nacim bemutatam neki a segem és odakiabálltam hogy fellmondok.
2011. aug. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Bár nehezen hiszem az elsőről, hogy diplomás ilyen helyesírással, az általa leírt módszer működhet.

Menjél be részegen, vagy meztelenül dolgozni, csinálj botrányt, aztán mondjanak fel ők rendkívüli felmondással.

Az új helyen meg magyarázd el, hogy ez azért volt, mert nem engedtek el.

2011. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2011. aug. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megpróbálták. Közöltem, hogy nem vagyok hajlandó letölteni a felmondási időt és nem mentem többet, ennyi. Ráírták a papírjaimra, hogy "jogellenesen kilépett", aztán kész. Soha, semmi problémám nem volt később ebből. Ez több mint 10 éve volt már, így gyanítom nem is lesz.


A sztorihoz egyébként hozzá tartozik, hogy az volt az első munkahelyem. Jeleztem júniusban a közvetlen felettesemnek szóban, hogy fel szeretnék mondani. Akkor arra kért, hogy még a nyarat töltsem ott, hogy ne legyen gond a szabadságolásoknál, így telt el még 2,5 hónap. Szeptember elején ismét jeleztem, hogy na akkor jövő héttől már nem jönnék, mire közölte a főnök, hogy ő akkor igényt tart a 30 napos felmondási időre. Na akkor álltam fel...

2011. aug. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy "jogellenesen kilépett".

Jogellenesen nem lehet kilépni, szóval akkor még ma is alkalmazásban lennél.


Ilyen helyzetekben viszonylag jobb (na jó, hehe, mondjuk úgy, törvényesen működő) helyeken "igazolatlan hiányzás"-t szoktak beírni addigra, amíg kiderül, hogy ők mondanak-e fel, vagy te rendkívülivel, vagy felajánlják a közös megegyezést.

2011. aug. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van, ha nincs, ezt írták rá a kilépő papírjaimra.
2011. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd egyszer add el egy múzeumnak.
2011. aug. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
:-D
2011. aug. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És, ha azonnali hatállyal akarom megszüntetni a munkaviszonyt, akkor is igényt tarthat az 1 hónapos felmondási időre?
2011. aug. 29. 20:08
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az azonnali hatálynak benne van a nevében, hogy azonnali. Tehát nem kell várni senkire és semmire.

Egyébként közös megegyezés lenne a legkellemetlenebb ilyen helyzetben.

A felmondási idő azért van, hogy helyetted tudjanak valakit beszervezni. Ha Neked mondanának fel, akkor meg azért van, hogy Te tudjál valamerre elindulni más munka után. Beszéld meg a főnököddel, hátha hajlik egy kis egyezségre, vagy az új munkáltatóddal elkudjál.

A felmondási idő felére amúgy is kötelesek felmenteni a ledolgozása alól. Tehát az már csak 15 nap. Én a felmondási időmnek azon részén, amelyet nem kellett ledolgoznom (2 hónap) simán "átigazoltam" az új munkáltatómhoz papírok nélkül is. Ugyanis semmi nem tiltja, hogy egyszerre akár 2 állásod is legyen, ha ilyen szerencsés helyzetben vagy. Később aztán bevittem a régi helyen kiállított igazolásokat. Ha 2 állásod van egyszerre, a másiknál sem kérik az előző papírokat, hiszen nem "léteznek". Lenyilatkoztattak, hogy van egy főállásom, aszerint vonták a járulékokat, aztán amikor az előző megszűnt hivatalosan, akkor azt bejelentettem, és attól a naptól kezdve már a "másodállásom" lett a "főállásom" és aszerint vonták a járulékokat. Ennyi. Csak akkora feneket kerítenek dolgoknak sokan, agyonbonyolítják az életüket, pedig ilyen egyszerű.

2011. aug. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!