Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudnám az igazam bebizony...

Hogy tudnám az igazam bebizonyítani?

Figyelt kérdés
1 éve megbüntettek a buszon jogtalanul mert a bérletárus 20km-es bérlet helyett 15km-es bérletet adott amit már csak a buszon vettem észre! Az ellenőr felszált megbüntetett mert az igazolólapomon 20 km-er volt ráírva... Próbáltam neki megmagyarázni de persze nem hitte el ilyen dumát én se vettem volna be és adott egy 8ezres csekket. Én úgy gondoltam mivel nekem van igazam ezért nem fizetem be a csekket. Igen ám csak azóta ma kaptam a végrehajtótól egy 63ezer forintos csekket amit 04.10-ig be kell fizetni vagy megy a kamat tovább vagy elveszik mindenem. Most mit tegyek?

2014. márc. 20. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:

ezzel az a baj, hogy szigorúan nézve nem neked van igazad. felszálltál a buszra egy nem oda való bérlettel és használtál egy olyan szolgáltatást, amiért nem fizettél. én megértem a helyzetedet, de az, hogy csak később vetted észre nem mentesít ezek alól. pl. gondolom a 20km-es bérlet drágább is, ha korábban már vettél ilyet, akkor észre lehetett volna venni az árkülönbséget.


a másik, hogy jobban nézett volna ki, ha már akkor reklamálsz, ahogy megkaptad a 8ezres csekket. azzal, hogy nem fizetedd be, nem azt közölted valük, hogy te ezzel nem értesz egyet.


én úgy gondolom, hogy max. méltányosságot kérhetsz, hogy tekintsenek el a kamatoktól és befizeted az eredeti összeget.


de lehet, hogy valakinek lesz jobb ötlete.

2014. márc. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a 20km-es árát fizettem ki ez az egyik a másik meg hogy ezek akkora egy kutyák hogy biztos nem veszik el a kamatot jahh és az a vicc hogy 15-16 voltam amikor megbüntettek és most amikor betöltöm a 18. évemet rohadt jól indítom az életemet
2014. márc. 20. 17:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Végrehajtásnál az a baj, hogy már a végrehajtó költségei aránytalanul magasabbak lesznek illetve már azok, mintha korábban próbáltad volna támadni a jogtalannak vélt büntetésedet.


A homokba dugod a fejed és Te úgy gondolod nem jogos nem fizetem be, az nem megoldás és ennek mindig ez a vége. Ráadásul méltányosságinál mondhatják erre azt hogy együttműködési szándék hiánya volt részedről, mert nem jelentkeztél, hogy neked ezzel ilyen meg olyan bajod van, vagy kérted volna a méltányosságot még végrehajtás előtt.


(Én most egy milliót fizetek pl családtagok homokba dugott feje és nem fizetése miatt, közös költségtartozás jogcímen havi 90-ezres törlesztőkkel, miután egyezkedtem a végrehajtást kérővel)


A végrehajtóval nem tudsz egyezkedni, hacsak az nem egy követeléskezelő cég, aki megvette a 8 ezres követelést.


Egyezkedni a végrehajtást kérővel kell, de attól a végrehajtás költségeit is meg kell fizetni.

500.000 Ft alatti tartozás esetén részletfizetést is biztosít az idei végrehajtási törvénymódosítás, ha kérvényezed azt a végrehajtást kérőnél (vagy követelés kezelőnél).

2014. márc. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket de ez akkor is milyen igazságtalan már? istenem ekkora kis porszemből ilyen nagyot csinálni
2014. márc. 20. 17:18
 5/9 anonim ***** válasza:
udvozollek a valo vilagban. Itt teljes felelossegel tartozol magadert. Penztartol valo tavozas utan nem fogadnak el reklamaciot. A buszon egy egyszeru igen/nem kerdest tesznek fel neked, van nallad ervenyes berlet vagy nincs? Az hogy mit gondolsz nem erdekel senkit, nem jelezted a megfelelo uton, a reklamaciodat. Egydolgot tudsz tenni, minnel elobb fizetsz.
2014. márc. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Volt olyan, hogy 1 évnél több idő telt el két felszólítás között? Egy év az elévülési idő, tehát ha volt olyan egy év, hogy nem kerestek egyáltalán, akkor nem vagy köteles fizetni. Fontos, hogy erre neked kell hivatkoznod és ha befizeted és utána jut eszedbe, hogy már elévült, nem adják vissza.
2014. márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Az általános elévülési idő 5 év, nem 1!

2014. márc. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, az általános. Tömegközlekedésen 1 év, olvass utána.
2014. márc. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
úgy döntöttem inkább befizetem de nem igazságos ez az egész na mind1...
2014. márc. 21. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!