Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 21éves vagyok, több mint 1év...

21éves vagyok, több mint 1év bejelentett folyamatos munkaviszonyom van amit igazolni tudok. Kaphatok így áruhitelt?

Figyelt kérdés
2014. márc. 29. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
ha minimálbért kapsz akkor biztos nem.
2014. márc. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hétfőtől új munkahelyem van, bruttó 137.000Ft

Előző helyemen 150-160 bruttó volt a fizetésem.


Esélyem így lenne rá?

2014. márc. 29. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:

1. ez kb 90e Ft-os fizu ami iszonyúan kevés.


2. Ha új helyen kezdesz, akkor az nulla megint, ugyanis senkit nem az érdekel, hogy miőta dolgozol, hane maz, hogy mennyire biztos a munkahelyed. Ha valahol épp most kezdesz el dolgozni, akkor esély van rá, hogy elküldenek, nem stabil, és ha elküldenek, akkor nem tudsz majd fizetni.


3. Nagyban függ az elbírálás sikeressége attól, hogy mekkora összegű hitelt, akarsz megkapni, mekkora törlesztővel, mennyi időre.

2014. márc. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Virágh Attila válasza:

Szia.


Először is a konkrét válasz: Egyenlőre nem kaphatod meg.


Indoklás:

Egészen pontosan úgy van a dolog, ha egy új munkahelyen kezdesz, akkor folyamatosnak abban az esetben tekinthető a munkaviszony, ha a munkahely váltása között nem telt el 30 napnál több.

(Ha ez kicsúszik, akkor egy munkahelyen kell meglennie a teljes kért munkaviszony időtartamnak.)


Ezen felül, amennyiben új helyen dolgozol el kell telnie a próbaidőnek (3hónap), hogy hitelezhető legyél. Addig UR az igénylés.


Az igénylés bírálatánál kizárólagosan a jelenlegi munkabéred veszi számításba a bank, ami átszámítva nettósítással 89.735Ft. Az a magasabb "presztízsű" bankoknál kevés lehet, viszont érdemes mindenképp próbálkozni, főleg a Budapest Banknál. (Ott általában net:60e kérnek)


Illetve valóban befolyásolja a hitelösszeg magassága, kb 100-150e ft, amit reálisnak látok emellett a jövedelem mellett, ha már a munkahelyi rész stabil lesz.


Ezen felül vannak rizikós szektorok a bankok részére, melyet nem hiteleznek, de erről nem adnak ki felvilágosítást.


Tanács:

A hitelszerződés minden pontját alaposan át kell tanulmányozni majd, mert vannak olyan bankok (pl. Cetelem), mely automatikusan hitelkártyát is ad az áruhitel mellé, melyre nem biztos, hogy igényt tartasz, de anélkül nem biztosítják a hitelt.


Összegezve:

Érdemes megpróbálni a hitelfelvételt, de csak akkor ha a próbaidőd letelik a munkahelyeden (3 hónap).


20/F (bankár)

2014. márc. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!


Áruhitel felvételén gondolkozom, 70e Ft-os televízióról lenne szó de akkor el kell halasztanom.

2014. márc. 30. 16:50
 6/6 Orfeus ***** válasza:

Én vettem fel PS3-ra 80-at, és annyit is kerestem :)


A lényeg az hogy 1 munkáltatónál 3 hónapja, ha lehet 6 hónapja dolgozz, hitel ilyenek ha nincs lazán megkapod. Ha nem ott a provident, az elég korrekt, de ha csúszol akk jajj neked.


Havernak 2 hónap alatt 70 ezerrel 36K-t raktak mert nem tudta fizetni mert kirúgták melóbol. Szal áruhitelt kapsz ha folyamatos a munkaviszonyod 1 munkáltatónál, addig érdemes megvenni gyorsan amíg nem váltasz. Ha váltottál akk 3 hónap pihi :/

2014. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!