Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hajós munkával kapcsolatosan...

Hajós munkával kapcsolatosan tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Gondolkozom a hajós munkavállaláson. Folyami hajóra vagy óceánjáróra érdemesebb jelentkezni? Még olyan kérdésem van, hogy kisállatot (ami el van zárva - törpenyuszi) lehet-e vinni magaddal? Milyen orvosi vizsgálatok szükségesek? (Ezt azért kérdezem, hogy lenne-e nálam valami kizáró ok a munkavállalást illetően.)

2014. márc. 31. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Napi 10-12 órás műszakokban nem lenne időd a nyuszidra, teljesen összeegyeztethetetlen, kabintársadat meg megőrjítené éjjelente a szöszmötölése. Nyelvtudásod melyik nyelvből milyen?
2014. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%

Állatot nem lehet, az 1-es által mondottak miatt. Egészségügyi tulajdonképpen nem számít, befizeted, és megkapod a papírt.


A hajózás nyelve német. Az angol vagy francia nem ér semmit.

2014. ápr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Angol nyelven beszélek folyékonyan.


Ismerősöm tájékoztatása alapján vannak olyan hajók (óceánjárók és folyamik is) - munkakörök ahova elég az angol nyelvtudás.


Ő a Crew Agency ügynökséget ajánlotta. Elmondása alapján az ügynökségnél tájékoztatnak, hogy milyen munkakörbe - milyen hajóra lehetne lehetőségem elhelyezkedni. Mi a véleményetek erről az ügynökségről?

2014. ápr. 1. 10:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó a cég, amit az ismerősöd ajánlott.

Egy ideje, nemrég óta, de már lehet folyami hajókra is menni angol tudással. Korábban csak némettel lehetett, de ma már angollal is.

A folyami hajóra való bejutáshoz kevesebb tőke kell, az óceánjáróhoz annak többszöröse. Mert kellenek majd orvosi vizsgálatok, és az utazás költségeit is neked kell állnod. Van, hogy a cég állja, de ez ritka, illetve azzal is számolnod kell, hogy esetleg haza kell jönnöd, akkor legyen miből. Az óceánjáróknál nem rögtön a hajóra kerülsz, hanem előtte a parton maradsz, és felkészítők vannak, ott is szükséged van pénzre, ha akarsz venni ezt-azt, illetve még ott kiderülhet, hogy pl. valamit kell venned a munkához (pl. valami kell a munkaruhához).


A nyuszit nem viheted, és a nyuszi is így jár a legjobban, mert szegény csak magányosan szenvedne ott.

És nemcsak a munkaidődet kell számolnod, ami amúgy is sok, hanem pl. folyami hajón még mindenféle ,képzés'-en is részt kell venni, oktatások, stb. Szóval nagyon kevés a szabadidő, és az elmegy alvásra.


Amikor jelentkezel a cégnél, ők mindenen végig segítenek, elmondják az orvosi vizsgálatokat, utazásban, jegyfoglalásban, stb. szóval tényleg mindenben.

Ezzel is számolnod kell, ha vidéki vagy, hogy többször kell járkálni fel Pestre ügyeket, papírokat intézni.

De mielőtt ez van, előtte felvételizni kell a hajós céghez. Ez időszakos, most kb. tavasszal lehetnek interjúk. Ezt amúgy a cég honlapján is látod.

Ha közel vagy Pesthez, vagy pesti vagy, szánj rá időt, kérj időpontot a cégtől, és menj be hozzájuk, kérj tájékoztatást, biztosan segítenek, és az infókkal majd könnyebben tudsz dönteni. Ezzel még nem vállalsz semmit, de jobban belelátsz a dolgokba.

2014. ápr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a KG-t ajánlom, folyamra közvetít, én is náluk kezdtem, nagyon korrektek. Ha angolul beszélsz és nincs tapasztalatod, fiúként mosogatónak vagy szobafiúnak :), lányként szobalánynak tudsz jelentkezni. Interjúzol majd a társaság emberével is. Én a Unirwornld-nél dolgoztam három évet, az interjú nagyon egyszerű volt, csak akkor fizettem, amikor már megjött Svájcból a munkaszerződésem és aláírtam.


Az óceánon már nem fizetnek olyan jól, mert nagyon sok a filippínó, akik lenn tartják az árakat, jobban megéri folyamra menni. Az én fizetésem szobalányként 900 euró volt tavaly, a közös borravaló még kb. 600 euró havonta, plusz amit egyénileg kaptam. Ha nem költesz, csak repülőjegyre, ezt mind félre is tudod tenni.

A szerződéssel kapsz majd egy egészségügyi nyilatkozatot is, amit az orvosod ki kell, hogy töltsön, ez a biztosításhoz van. Van rajta egy csomó dolog a tériszonytól a terhességen át minden, ha gondolod, írj és előkeresem.


Állatot nem lehet vinni, még vendégnek sem.


Ja és ez egy hülyeség, hogy a hajózás nyelve a német. Attól függ, hol jár a hajó. Franciaországban pl. a matrózok is franciák, nem beszélnek semmilyen más nyelvet, nincs rá szükségük, mert az adott hajó nem hagyja el az országot. De pl. a mi hajónk járt Hollandiában, Németországban, Svájcban, Ausztriában, Magyarországon és a hivatalos nyelv az angol volt. A kapitányok természetesen beszéltek németül, de még a matrózokkal is angolul folyt a kommunikáció.

2014. ápr. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!