Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennél ha a világon te...

Mit tennél ha a világon te lennél a leggazdagabb ember?

Figyelt kérdés

Ki lenne öngyilkos, depis, vagy vmi idegessége a sok pénz miatt?

Ha én lennék: Összevásárolnám a világ összes számítástechnikai cuccát. :))



#gazdag #világ leggazdagabb embere
2014. ápr. 1. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

"Ha én lennék: Összevásárolnám a világ összes számítástechnikai cuccát. :))

"


Ha te lennél a leggazdagabb ember, akkor nem kellene összevásárolni, mert több mint való tied lenne a gyár ami gyártja azokat.

2014. ápr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát először is abbahagynám a közmunkát. Utána.. hát nem is tudom.. Valamit az Igazság és az hazám érdekében tennék.
2014. ápr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
én bedönteném a magyar-országot és élveznék rajtatok, hogy ölitek egymást halomra
2014. ápr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Èn támogatnám az összes állatmenhelyet ami létezik és lobbiznék az állatok sorsáért.
2014. ápr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Én is az állatok felé fordulnék. Környezetvédelem.
2014. ápr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Áhh, az emberek nagy része korántsem ilyen jólelkű.


Elsőre valószínüleg sokkos állapot lenne sok filózással, aztán 1-2 nap után szerintem eljutna az ember az eufóriához, és akkor beütne az összes állatias ösztön, evés-tivornya-vásárolgatás-kefélés-új autó-új ház-utazgatás... aztán talán egy részük elkezdene a világ jobbításán agyalni. Talán nem.


Valljuk be, a pénz sokmindent megold, de ha belegondolunk, a probléma gyökere nem anyagi természetű.

Az állatokon segíteni? Hmm, mondjuk illegállisá tenni az állatokon tesztelést a világ minden pontján. Jó.Várjunk, és akkor a pl. gyógyszeripar meg majd a hátsójából húzza elő a rák ellenszerét (vagy bármi mást)?

Szvsz az állatokat a háziasítással szúrtuk el. Vagy talán még korábban.


Támogassuk az XYban élő éhezőket. Jó, felnő ott még egy generáció. Mondjuk hogy még jólét is van nekik, meg oktatás. Fejenként születik még X gyerek, és a probléma előbb-utóbb újra kialakul.


Az ilyen globális méretű problémákat legfeljebb kollektív agymosással lehetne orvosolni. Túl sok az etikai ambivalencia, akármit teszel, valakinek rossz lesz.


Azért tessék, irreális világmegváltási terv:

Lehet hogy ez durván hangzik, de az én top project listámon tuti magas helyen lenne a kotonok és tabletták kiosztása. Az emberiség túlzottan el van pofátlandova, és sokkal inkább a minőségre mint a mennyiségre kéne rámenni, ha jót akarunk ennek a darabka sziklának a semmi közepén.

(No nem mintha a világ 99% hajlandó lenne ilyemsiről ennyire előrelátóan dönteni)


Valószínűleg az oktatásba is nyomnák egy jóadag pénzt, bár az iskola tudást ad, eszet nem, a környezetet és a nevelést meg nehéz befolyásolni. De azért próbálkozni lehet.


Valamint fognék egy falka ügyvédet és nekimennék pl. a húsiparnak, az olajiparnak, áruforgalomnak és a közlekedésnek, elszemtelenedett világcégeknek. Az a pazarlás és/vagy agymosás amit csinálnak, felháborító.

Legyen má' napelemes teleport, tanuljunk meg fotoszintetizálni és kivételesen nem zabálni, szaporodni vagy gyilokolni. Ejjmán noh.


Persze a gyakorlatban a pénz ellenére is halálosan be lennék tojva ezektől a szervezetektől, rendszerektől és cégektől, és úgysem mennék nekik. A pénz nem minden, könnyedén elpakolják azt aki pattog.

2014. ápr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Kifizetném a magyar államadósságot. :-))
2014. ápr. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Megőrülnék...

De előtte gyermekkórházakat, alapítványokat támogatnék.

2014. ápr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Úgy itthagyom a bakterházat, hogy a banyának még azt se mondom, hogy fapapucs! Ezt a büdös baktert meg felfogadom tehénpásztornak. De ha a legkisebb panaszt is hallom rája, irgalmatlanul felpofozom!
2014. ápr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
(#9 Bendegúz? :)
2014. ápr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!