Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár-e nekem szociális segély?...

Jár-e nekem szociális segély? Le vagyok százalékolva 50%-ban és munkanélküli vagyok.

Figyelt kérdés
Sajnos a leszázalékoltságom után nem kapok oep járadékot, mivel előtte 3 évig nem volt fizetve a tb-m. Sajnálatos, de 29 éves létemre még sosem volt főállásom, viszont még nem jelentettem be az új lakhelyemre magam, mint munkanélküli. Nem tudom, milyen fajta szociális segélyt igényelhetnék és meddig kapnám? Milyen papírok kellenek hozzá?

2014. ápr. 1. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Első lépés: bejelentkezni hivatalosan arra a lakcímre, ahol élsz. Ennek hiányában semmit nem fogsz tudni intézni (mindenhez kell lakcímkártya!)


Következő lépés: a lakóhelyed szerinti illetékes önkormányzat HELYI szociális rendeletét megkeresed itt a neten (még kisebb településeknek is van honlapja) és elolvasod, hogy pontosan mik az igénylés feltételei, mit kell csatolni- a rendeletek mellékleteiben általában ott vannak az igénylőlap minták is.

Elolvasod, eldöntöd, hogy jogosult vagy-e, papírokat beszerzed/lemásolod és beadod a kérelmedet a hivatal szociális osztályán.


Ha nincs kint a hatályos helyi rendelet, akkor elmész az önkormányzat épületéhez és a szociális iroda előtt, mellett meg fogod találni a kifüggesztett rendeletek között, ha nem, akkor az irodában kérsz segítséget.


Nem lehet neked konkrét választ adni annak ismerete nélkül, hogy hol élsz, mert minden település önállóan, saját hatáskörben alkot rendeleteket.


Ha csak tájékozódni szeretnél, akkor pedig itt a neten az ingyenes jogtárban keress rá a szociális törvényre- ez az a keretjogszabály, ami alapján a különböző települések a rendeleteket hozzák. Ebben vannak a minimális kategóriák, az egyes ellátási formák nagyvonalakban.

2014. ápr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Érden lakom. A lakcímkártyám rendben van, a munkaügyi kp.-ba nem mentem el még bejelenteni magam, mint munkanélküli, ez kell az igényléshez?
2014. ápr. 2. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!