Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri mérnöknek tanulni?

Megéri mérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

Gépészmérnöknek szeretnék tanulni.

Mindenki mondja hogy így hiány, meg úgy hiány van belőle..

Viszont munkahely alig akadna (legalábis interneten amit kerestem)

És ugye hogy teljesen elvégezzem az min 7 félév, + 2 félév a szakirány

Az bő 5 évembe fog kerülni.

Szerintetek lesz megéri? Lesz akkor melóm, vagy már mindenki mérnök lesz, és munkanélküli leszek?


2009. dec. 21. 08:41
 1/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Ha érdekel ez a terület, akkor mindenképp, ha nem érdekel és csak jónak tűnik, akkor ne fáraszd magad.

10-20 év múlva is lesznek gépek, berendezések, műszerek és olyan feladatok, amiket csak mérnökök tudnak jól elvégezni.

Hidd el, ez a probléma régebben is felvetődött, amikor én tanultam 5 évet, hogy gépészmérnök legyek, akkor sok haverom lekörözött anyagilag, amikor végeztem 40%-os visszaesés volt a gépiparban (1991-ben), de mégis megérte.

2009. dec. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én gépészmérnök vagyok, férjem is, havi 400 körül hozunk haza mindketten (36 évesen).

Szerinted?

Nálunk 5 év múlva is tuti lesz igény.

Úgyhogy szerintem hajrá!!!

2009. dec. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tehát megéri...

Mindenféleképen meg szeretném próbálni, remélem felvesznek, és sikerül is elvégeznem.

2009. dec. 22. 10:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Gépészmérnöknek nem annyira. Az előző házaspár kivételes eset. Egy dolog a szakmában az átlagfizetés, más dolog, hogy mennyi üresedés van. Nyilván aki már be van járatva a szakmában, az keres ennyit, de ettől még nem lesz több munkahely.


Ha mérnök akarsz lenni, akkor a legkeresettebb a villamosmérnök. Ezt már csak az informatikus előzi meg.


[link]

2009. dec. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát ez az...

Villamosmérnök

De szerintem nekem az nem menne. Azt mondják nagyon nehéz. (kb 5x olyan nehéz mint a gépészmérnöki)

Meg engem az elektronika nem nagyon köt le, nem szeretem.

Inkább hidraulika, fizika, és egy kicsit a mechanika áll hozzám közel.

2009. dec. 23. 19:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Én fél éve nem találok munkát (pedig keresek) a villamosmérnöki végzettségemmel és középfokú angol nyelvtudásommal.

Erre varrjatok gombot!

2010. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!