Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri mérnöknek tanulni?

Megéri mérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

Erősen elgondolkoztam rajta az utóbbi időben....

Hisz egy kezdő gépészmérnök közvetlenül fősuliról kikerülve örülhet, ha 100 ezret hazavisz,.....

Miközben meg egy nemzetközi kamionsofőr bőven 400 ezer ft fölött keres havonta....

Tudom ,hogy távol a családjától, felelőségteljes munka stb stb.... de egy gépészmérnök csak min. 5 éves, ha nem több, és magyaron. az sem biztos, hogy egyáltalán megkapná-e kézbe a havi 400 ezret....

Azért nem mindegy hogy az ember tanul min. szakosodással együtt 5 évet (ha és amennyiben nem halaszt), mintsemhogy leteszi a nemzetközi kamionjogsit, (nem tom mennyi, de kb. 500 ezer egyszeri kiadás) és szarrá keresi magát amíg én nyögöm a fősulit.

Jó durva volt a főiskolát egy kamionos munkával összehasonlítani, de azért mégis.....


2010. ápr. 8. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hát igen, valamit valamiért...

kamionos élet = elszigeteltség. Egy jó pár évig(évtizedig) csinálod, és megalapozod vele a középkorod, öregkorod éveit, esetleg ha lesz mellette családod akkor az ő életüket, igaz alig látod őket. Utána jó lesz, csak rengeteg időt "elpazarolsz", persze ezt így nem lehet mondani, hogy elpazarolod, mert kamionosként azért csak világot látsz, gyönyörű tájakon vezethetsz. Van akinek ez bejön, te döntésed.

Mérnökként: hát igen, súlykolják itt belénk, hogy milyen jó dolog meg lesz munkád meg elismert stb. de az igazat megvallva nehéz belőle úgy igazán meggazdagodni. Eltartani el tudod majd magad rendesen, de luxust nem engedhetsz meg majd vele. Cserébe rengeteg tanulás, erőfeszítés...

érdekes amúgy, pont ma beszélgettem erről egy haverral egy kocsmában.

2010. ápr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én mérnöknek tanulok, bár nem gépész hanem közlekedésmérnök.


alapvetően a 100e-et nem tudom honnan vetted, én ennél lényegesen jobb keresti lehetőségeket hallok végzős tanulóktól (van aki már kezdésnek megkapja a 300-400e-es fizetést, bár ez ritka). Ugyanakkor néhány éven belül biztos hogy olyan munkakört töltesz be, hogy megkaphatod.


És valódi TUDÁS lesz a birtokodban mérnökként, ez sem elhanyagolható tény.


Ráadásul mérnökre az egész világon szükség van. Tehát ha itthon nincs lehetőség külföldre is lehet menni.


Ezzel szemben a kemionsofőr mit tud: 400e-es fizetés (maximum), ennél feljebb nincs. Családodat hetente / havonta látod. Egyzer hibázol és életed végéig nyögöd a költségeket - hozzáteszem, ha mérnökként hibázol akkor börtönbe is kerülhetsz, viszont itt ugye 5 év alatt kapsz képzést, míg kamionsofőrhöz 2 hónap alatt megvan a jogsi.

2010. ápr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem lehet összehasonlítani a kettőt, ha neked a kamionozás alternatíva a mérnökséggel szemben az érdekes, én építőmérnökin tanulok, és reménykedni tudok hogy lesz állásom, de ha lesz akor tutira nem 100 ezret fogok keresni legalábbis tanlóévek után biztos nem, a mérnökségben meglehet látni a szépséget akinek van ilyen hajlama , valamit alkotni, elismerést kapni, egy életpálya lehet, de kaminozással nem lehet nagy perspektivád egyszer csak van munkád aztán keresel olyan áron hogy egy fülkében éled az életed, aztán egyszer csak nincs munkád és földönfutó vagy nincs semmi amihez értesz, más munkakör ami hasonló
2010. ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

mérnöknek tanulok,2 év és 2 féle diploma,mind2 mérnöki...

még itt borsodban is 150 a kezdő...dunántulon meg több...

külföldről meg ne is beszéljünk,van ittvégzett ismerődöm,semmi különlegeset nem tud,kinában dolgozik milliokért...

2010. ápr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

"És valódi TUDÁS lesz a birtokodban mérnökként, ez sem elhanyagolható tény."


A végzett mérnökök legalább 30%-ának a tudása elég harmatos, nem sokat érő. És túlképzés van de nagyon. Ugyanakkor meg sok szakmában óriási hiány van.

2010. ápr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

mérnökből van tulképzés???


akkor bölcsészekből,jogászokból mi van?:D

2010. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

"A végzett mérnökök legalább 30%-ának a tudása elég harmatos, nem sokat érő. És túlképzés van de nagyon. Ugyanakkor meg sok szakmában óriási hiány van."


Ez elég erősen egyetemfüggő. És most elsősorban nem a környezetmérnökökről meg műszaki menedzser meg hasonló dolgokról, hanem a klasszikus mérnöki karokról beszélünk, mint gépész, építő, építész, stb.

2010. ápr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Engem csak az bosszant, hogy én kemény éveket tanulok, ők meg jót röhögvén gyakorlatilag 8 általánossal, meg egy nemzetközi kamionjogsival megkeresik ugyanezt a pénzt....
2010. ápr. 8. 23:57
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

te figyelj már, nem olvastad amit írtunk? :)


Nem lehet összehasonlítani egy mérnöki munkát egy kamionsofőrrel. pénzben is lazán megkeresed, sőt még többet is. És akkor a társadalmi megbecsülésről, az alkotómunkáról, arról hogy a világ bármely részén tisztelni fognak még nem is beszéltünk.. ezzel szemben kamionos. ne vicceljünk már!

2010. ápr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha _csak és kizárólag_ a pénzt nézed, akkor nem éri meg. Viszont akkor kamionozni sem éri meg. Sz*pd le a megfelelő f*szokat (képletesen értve), és légy bankigazgató, vagy vezető politikus. Mert azok aztán keresnek, napi 50..200eFt-ot is.

A mérnökség lényege kb. az, amit a kollégák már leírtak. Ezt nem igazán a pénzért csinálja az ember, hanem az alkotás öröméért. Én pl. csináltam egy vállalkozást, és baromira nem keresek úgy, mint egy kamionos, de még úgy sem mindig, mintha állásban lennék, viszont egyetlen egyszer nem áll mögém egy nagypofájú idióta, hogy megkérdezze: Na hogy állsz? Nekem az számít, hogy az általam megtermelt érték arányaiban hogy oszlik meg. Ha bérrabszolga volnék, kb. úgy nézne ki, hogy termelek 800eFt-ot per hó. Ebből 250 az államé, 200-at szétosztanak a főnökeim között, 50-et a beosztottjaim között, 50-ből fizetik az irodám rezsijét, fenntartását, 250 pedig jut nekem. Vállalkozóként sokkal kevesebbet termelek: mondjuk 350-et per hó. Ebből 150 az államé, 150 az enyém, 50-ből pedig fenntartom a műhelyt. Igaz, az én 150-em egy részét vissza kell forgassam (alkatrészre, műszerre), de nekem még így is jobb érzés, mint 800-at termelni, és 250-et kapni.

2010. ápr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!