Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő alatt köteles...

Felmondási idő alatt köteles kiadni a munkáltató a szabadságot ha a munkavállaló kéri?

Figyelt kérdés
munkavállalói felmondás, közös megegyezéssel,de a munkáltató inkább kifizetné mintsem kiadja.
2014. ápr. 14. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Idoaranyosan ki kellene adnia, de az is igaz, hogy o rendelkezik a szabadsag nagy reszevel....
2014. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Vagy munkavállalói felmondás, vagy közös megegyezés. Két teljesen más fogalom, más jogokkal, és más kötelezettségekkel.

Olyan nincs,hogy munkavállalói felmondás közös megegyezéssel...


A munkáltató az éves szabadság nagy részével rendelkezik. A dolgozó abból csak 7 nappal.

Most itt lehetne számolgatni, hogy a munkavállaló által eddig igényelt, vagy a munkáltató által eddig kötelező jelleggel kiadott szabadság időarányosan hogyan oszlik meg, és kinek van a fennmaradóra jogosultsága igényelni, vagy kötelezően kiadni, de nem tudom, hogy megéri-e vitába szállni, vagy inkább benyelni a békát, és ledolgozni a felmondási időt...

2014. ápr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

"Olyan nincs,hogy munkavállalói felmondás közös megegyezéssel... "


Hogyne lenne. Alulirott Kovacs Pista kerem Szabo Jani munkaltatot, hogy munkaviszonyomat kozos megegyezessel megszuntetni sziveskedjek.


Nekem eddig meg csak ilyenhez volt szerencsem.

2014. ápr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen, igen, pontosan ilyet írtunk mi is! de sajnos számomra még mindig nem derült ki, hogy kérhetem-e szabit.amiket eddig kaptam nem én kértem,csak kiadták.
2014. ápr. 14. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kovács Pista!


Amit leírtál, az nem munkavállalói felmondás közös megegyezéssel, hanem egy kérés a munkáltató felé, hogy ha "belemegy" közös megegyezéses alapon szüntessétek meg a munkaviszonyodat. Ezt bármelyik fél kezdeményezheti, de ez ettől még nem "felmondás".

Kettőt együtt, mint felmondás, és közös megegyezés nem tudod alkalmazni, mivel ilyen nincs!!


Van:

- Felmondás (bármelyik fél részéről), ezt a másik fél kénytelen tudomásul venni.

- Közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés (bármelyik fél kezdeményezésére), ebbe a másik fél nem köteles belemenni.

- Azonnali hatályú felmondás (bármelyik fél részéről), ezt is kénytelen a másik fél tudomásul venni.

Vegyes varia nincs...


Azért nem mindegy, mert más jár és kötelez egyik esetben, és megint más a másikban.


Leírtam, hogy szabadság szempontjából mi lehetséges még, de nem biztos, hogy érdemes harcba szállni érte...

2014. ápr. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Nem baj, utolsó, azert mi alkalmaztuk párszor. :)
2014. ápr. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elhiszem.:)
2014. ápr. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!