Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek okos döntés lenne...

Szerintetek okos döntés lenne megkérdezni a főnököm, hogy mennyire vannak megelégedve a munkámmal?

Figyelt kérdés

Úgy áll fel a hierarchia, hogy van egy "nagy" főnököm, meg egy "kis" főnököm. A naggyal nem találkozom minden nap de a kicsivel szinte napi szinten együtt dolgozunk. Nem tudom, hogy érdemes lenne-e megkérdezni a kis főnökömet megkerülve megkérdezni a nagy főnököt, hogy mennyire vannak megelégedve a munkámmal.

Úgy érzem, hogy ha a kis főnökömet kérdezném meg erről akkor kinevetne, vagy h_ü_lyének nézne. Utána esetleg megemlítené a nagy főnökömnek ezt de teljesen másként előadva.


Nem rég dolgozom a cégnél és már nem egy embertől vissza hallottam, cinikus megjegyzéseket. Lehet túl buzgó vagyok a munkával kapcsolatban, de az is lehet, hogy csak irigykednek a beosztásom miatt. De ez a cinikus megjegyzés arról szól, hogy én értékes ember vagyok és majd mindenkit kitúrok. Én ilyet nem mondtam senkinek és nem is szeretnék ilyet tenni! Szerintem ezt valaki kitalálta, mert nem tetszik neki, hogy milyen beosztásban dolgozom kezdőként.


Ezt nem tudom, hogy érdemes lenne megemlíteni a nagy főnöknek. Úgy gondolom ő megértőbb lenne, bár nem ismerem közelről de szerintem átérezné a helyzetemet.

Kissé tartok tőle, hogy ezt ő is vissza hallotta, és ezt szeretném tisztázni.

Akik ezt a megjegyzést mondták nekem, megkérdeztem, "hogy ezt miért mondják?"

, de a válaszuk csak annyi volt, hogy csak úgy. Már azon is gondolkoztam, hogy megpróbálom kiszedni belőlük, hogy honnan hallották ezt vagy ki találta ki, de ettől is kissé tartok mert lehet még jobban rontanám a helyzetem.



2014. ápr. 17. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A nagyfonokhoz semmikepp se menj. Neki ez annyi lenne, hogy kellemetlenkedsz. Megvan a maga dolga, azert tart kisfonokot, hogy az iranyitsa a beosztottakat. Szoval jo pont nem lenne nala a kerdezoskodes.

A kisfonoknel szinten nem, mert azzal hogy megkerulod ot, o ugy erezne hogy nem tiszteled a hierarchiat.


Ne torodj azzal amit masok mondanak, vegezd a munkadat a legjobb tudasod szerint. Arra figyelj, hogy egy "kicsivel" jobban csinald mint a tobbiek.

Ne sokkal mert megutalnak a kollegak, de rosszabbul se, mert akkor meg a fonok szall rad.

2014. ápr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért van kis főnököd, hogyha bármi kérdésed van vagy észrevételed akkor vele kommunikálj, és ne a nagy főnökkel. A legtöbb nagyfőnök a beosztottjai nevét sem tudja. Elég rosszul jönnél ki ha megkerülöd a kis főnöködet, és egy teljesen haszontalan kérdéssel a nagy főnök elé állnál. Ott nem érdekli, hogy te hogy haladsz a munkáddal vagy ki mit pletykál rólad. Ez a kis főnök dolga.

Ha elköveted ezt a hibát, akkor ne csodálkozz, ha a nagy főnök idiótának,vagy seggnyalónak tart a kis főnök haragját meg magadra uszítod. Inkább maradj a fenekeden, dolgozz tovább.

2014. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Megpróbálom megtalálni az arany középutat. :)

2014. ápr. 17. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!