Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöki diplomával mehetek...

Mérnöki diplomával mehetek pénzügyi/banki szektorba?

Figyelt kérdés
Ahogy neten nézegettem,ott még talán jobb fizetések is vannak. Mennyire nézik jó vagy rossz szemmel azt,ha valaki nem közgáz diplomával jelentkezik pénzügyi állásra? (legyen az akár mérnöki,akár más)

2014. ápr. 24. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

A közgazdászok pénzügyi végzettségű emberek. Te nem értesz a pénzügyhöz.

Így annyi esélyed van, mint bárki másnak, akinek van egy érettségije. Bekerülhet, persze, de azért..

2014. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az egyetlen eset amit el tudok képzelni, pl mérnökinformatikusként, egy banknál programozóként elhelyezkedni, de erre sem látok sok esélyt
2014. ápr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Simán, a komolyabb cégeknél mindig van pár pozíció, amihez matek zsenik kellenek és nem követelmény a pénzügyi ismeretek, nézz körül pl. a Morgan Stanley és MSCI honlapján.
2014. ápr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha rendes mérnökid van akkor van esélyed mert megelőlegezik, hogy jól értesz a számokhoz, de agrármérnökivel vagy cérnamérnökivel(könnyűipar) nem érdemes próbálkozni.
2014. ápr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen,hasonlóra gondoltam,azért is írtam zárójelbe,hogy akár más is,mert arra gondoltam,hogy ha valaki olyan szakon végez,ahol nagyon sok matekot tanítanak az embernek,meg érti is,attól még nem feltétlen fogja érteni a pénzügyi dolgokat,de a statisztikai elemzésekben meg lehet jobb lenne. Persze ez csak saját vélemény.
2014. ápr. 25. 00:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Bankszektorban dolgozom (pénzügyes elemzőként, a végzettségem is ennek megfelelő).


DE: bankszektorban is kellenek más szakterületről is emberek.

Vagy mérnökinformatikus vagy valamilyen ingatlanos szaktudással (komolyann értékbecslő, statikus, műszaki dolgok felmérésére)- hitelezésnél vannak kiemelt projectek és nagyértékű ingatlanok, amiknek az értékbecsléséhez azért a bank is igénybe vesz szakértőket (van saját és van megbízott is) és nem a 2 hónapos OKJ-s gyorstalpalón végzett értékbecslők vagy ingatlanértékesítől véleménye lesz egy milliárdos tételnél a legszakszerűbb.


Illetve amivel még nagyon "kelendő" lehetsz az az Oracle SQL-adatbázis tudás, lekérdezéseket írni tudni stb.


Ebben az irányban is el lehet indulni.


Egy alap pénzügyi rálátás nem ártana. Ha van hozzá érzéked, affinitásod, akkor egy mérlegképes könyvelői végzettséggel (nem diploma) sokkal inkább gyakorlatiasabb ismereteket szerezhetsz viszonylag gyorsan.

Esetleg megpróbálhatod a ráépülő képzést is.


(az első diplomám nekem sem pénzügyi-közgazdasági volt, hanem később másoddiplomaként, illetve külföldön, valamint adószakértői, mérlegképes, IFRS szakértői, SQL stb. képzésekkel "fejlődtem fel"- miután rájöttem huszonéves korom elején, hogy engem ez érdekel).


Alapvető és nagyon fontos a tárgyalási szintű angol nyelvtudás a legtöbb helyen (hiszen a bankoknál a kapcsolattartás nyelve, sok külföldi leány vagy anyavállalat van stb.)


A fizetések az egyik legjobbak a bankszektorban- azon belül is az IT és pénzügyi területen.


Minden jót.

2014. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is mérnök végzettségem van. Annak idején, amikor munkát kerestem, én is nézegettem a banki szektort, mert felkeltette az érdeklődésemet. Az álláshirdetéseket nézegetve azonban nekem az jött le, hogy bankba (az én esetemben) természetesen szükséges megfelelő végzettség.

Szerintem a mérnök diploma a legjobb, a munkaadók mindenhol azt preferálják a legjobban.

Ha nem találsz vele állást, vagy van rá energiád, kezd el egy ilyen jellegű sulit.

25/n

2014. máj. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van esély, mert a mérnök és közgáz szakon a matek rész ugyan az, azt meg kell bankban, a pénzügyi részét meg majd ott megtanulod.
2015. okt. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!