Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata nyelvtudás nélküli osztrák munkával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Néha látok neten ilyent,hogy nyelvtudás nélküli napilap terjesztés vagy szórólapozás napi kijárással. Ezek mennyire valósak,vagy mennyire húzzák le az embert? Általában kb 1000 eurót ígérnek. Ha valaki volt már hasonló munkában,akkor szívesen beszélgetnék vele.

2014. máj. 7. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Gondolkodj már kérlek józan ésszel. Hogy írod alá a munkaszerződésedet nyelvtudás nélkül? Hogy beszélsz a főnökkel? Hogy tudod meg, hogy mi a feladat? Hogy nyitsz ottani bankszámlát (ugyanis nem fognak készpénzben fizetni, sem magyar számlára utalni)? Ezek mind kamuk. Akkor lehet kimenni nyelvtudás nélkül, hogy ha egy haver kivisz (aki tudja a nyelvet), és beajánl a főnöknél (ez is lehetséges, de nem túl gyakori), és mindent fordít neked.
2014. máj. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szórólapozásról egy-két dolog.....

Az 1000 euróból a költségek levonása után kb. 300-400 euró szokott maradni , ez nem több egy magyar fizetésnél.

Monjuk ez nagyon függ attól , hogy milyen a körzeted ( tömbház , családi ház , házelosztás , hasonlók ) meg milyen messze kell autóznod.

Nagyjából így működik :

Kiautózol , elhozod a szórólapokat , hazahozod , itthon sorrendbe állítod őket ( ez több óra ) ,bezacskózod, másnap kiautózol ,kiszórod a körzetedben , hazajössz.Aztán újrakezded az egészet......

Ha van nagyobb prospektus kétszer kell menni , mert nem bírja el az autó.Minden emeletre fel kell menni ( tehát tömbháznál nem az alsó levélszekrénybe szórod ) , rendszeresen ellenőriznek , ha kiderül , hogy a szórólapot kidobtad , vagy az alsó levélszekrénybe szórod , a második esetnél kivágnak.

Kb. olyan fizikai igénybevétel a napi munka , mintha kocognál 8 órát.

A kocsinak sem tesz jót az állandó ki/beszállás , csomagtartónyitás , hosszú távon tönkremegy , mindig letörik valami.


Akkor működik , ha jó a körzeted , meg ha közel laksz.

Sok magyar azért csinálja , mert nincs közvetlen főnököd a közelben , de a fizetésből nem marad több , mint egy magyar gyári melóból.

Jellemző , hogy többen csinálják ( a magyarok ), egy embert bejelentenek , de az egész család dolgozik , apa hazahozza , a család csomagolja ,( ha nincs család akkor fizetsz a szortírozásért ) , mikrobusszal kimennek ( a rendes kocsi kicsi ) , megállnak az utca végében , apa jobbra , anya balra , bátyus előre , aztán egyszer csak elfogy.


Magyarul : pocsék meló és nem leszel fiatalabb , kezdésnek jó , de másra nem nagyon , a mosogató többet keres és kevesebbet melózik....

2014. máj. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. válaszoló (morcos maci): ez csak egy kérdés volt,nem kell egyből bunkózni. Tudod, józan ésszel én is ezt gondolnám,ahogy te le is írtad,de mivel én ki szoktam mozdulni itthonról,így tudom,hogy a valóságban ez marhára nem így megy. Hirtelen tudnék is mondani kb 6-7 ismerőst,aki így dolgozik,csak ők kerti munkát végeznek,vagy valami háztáji munkát. Nehogy azt hidd,hogy ha átléped a határt,akkor már mindenki csak németül szól hozzád. Nagyon sok magyar él a határ mentén,akár munkáltató is. Arról nem is beszélve,hogy ez a szerződés elvileg kötelező dolog meg minden,de én akiket ismerek,egyiknek sincs szerződése (magyarán feketén dolgoznak) és kézbe kapják a fizut ( hozzá kell tenni,hogy évek óta csinálják nyaranta és mindig megkapták a fizut). Jöhetne a kérdés,hogy akkor miért itt kérdezem meg ezeket,ha vannak ilyen ismerőseim. A válasz marha egyszerű: kapálni nem akarok,azt tudok itthon is :D. Másfelől sajnos ezeknek az ismerőseimnek a többsége olyan,hogy nekik legyen jó, a többieket lesz*rják, sose segítenének beszervezni mást. Biztos mindenkinek vannak ilyen ismerősei.


2. válaszoló: Köszi a választ,ez legalább hasznos volt :). Amúgy nem hosszútávon gondolkozok ilyenben,csak a nyárra keresek valamit,amiből félre is tudnék rakni,mert szeptembertől folytatom egyetemet és gondoltam ha már idénymunka kell (mert máshova 2-3 hónapra nem nagyon vennének fel),akkor inkább megpróbálnám a határmentén,hátha jobban megéri.

2014. máj. 7. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!