Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkavállalóknak milyen...

Elek Tamás kérdése:

A munkavállalóknak milyen jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Üdvözletem! A héten kezdtem el dolgozni egy munkahelyen, amit egy kicsit macerás leírnom, de teljesen más munkabér van a szerződésben, mint amit e-mailben ajánlottak nekem.

De egyébként leírom, hátha valaki megérti, hová tűnhetett az ígért munkabérem. Bosch fizet egy minőségbiztosítási cégnek Tri*o. Ez a cég vizet egy másik minőségbiztosítási cégnek Technoele*tria, majd pedig ez is fizet egy munkaerő kölcsönzőnek Lo*ak Jobinfo. Tehát a Bosch hogy én ott dolgozzak, még 3 cégnek fizet utánam, itt mindenki leveszi a saját hasznát... A legegszerűbb ha leírom önöknek az egyik cégnek küldött e-mailemet.


Üdvözletem!


Lenne egy problémám/észrevételem az órabérrel és a szerződéssel kapcsolatban.

Igazából nem tudom, hogy félre írás történt-e, vagy sem.

Korábban küldtek nekem és kollégámnak egy nettó órabért, hogy mi azokkal fogunk dolgozni.


"A nettó órabérek a következőképpen alakulnak:

próbaidő/próbaidő után (Ft/óra)

nappal: 700/750

éjszaka: 910/975

szombat egész nap: 1050/1125

vasárnap egész nap: 1400/1500"

Illetve a kollégámnak, küldtek egy üzenetet nemrégiben, hogy "Amennyiben ez a munkabeosztás tartósan így marad, a próbaidő letelte után 770Ft/óra nettó órabért tudunk ajánlani."

A tegnapi nap folyamán kaptuk meg a szerződést, amelyben 763Ft/839Ft BRUTTÓ órabért állapítottak meg. Ez ~ 500Ft/550Ft körüli nettó összegnek felel meg, ami meg sem közelíti az Önök által ajánlott munkabérünket. Valamint minőségellenőr a leírt munkakörünk, holott méréstechnikusként dolgozunk.

Kérdésem az lenne, hogy elírás történhetett?


Üdvözlettel:

Elek Tamás



Lehet hogy ezután elbocsátanak, de végül is felsőfokú technikusi végzettséggel, nem szeretnék 80 ezer forintot keresni. Először úgy volt, hogy műszakban kell dolgozni, ott kiszámolta telefonban az interjúztató az átlagbéremet, majd el is küldte azt, ott kb 180ezer nettót állapítottunk meg, és ebből lett egy 80nettó.


Kérdésem az lenne, hogy mit tehetnék? Maradjak dolgozzak 80 ezer forintért, vagy esetleg erőteljesebben panaszkodjak próbaidő alatt?



2014. máj. 10. 10:24
 1/6 lac1434 ***** válasza:
0%
Szerinted, hogy van egy felsőbb végzetséged, azzal megváltod a világot? Örülj neki, hogy van hol dolgoznod. Ha ennyire zavar a fizetés akkor lépj ki és ne foglald más elől a helyet.
2014. máj. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lac1434 ***** válasza:
11%
Próbaidő. Elég ritka aki ki fog neked fizetni 180 ezret próbaidő alatt. Amúgy én kivárnám a próbaidőt és az után panaszkodnék ha nem változna.
2014. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Ki mondta azt, hogy nekem felsőfokú technikusim van és meg akarom váltani a világot?

2. Az én problémám ezzel kapcsolatban, hogy miért van az, hogy fele annyit sem adnak amennyit kínáltak.

3. Én a jogi részével szeretnék jobban megismerkedni, hogy megteheti-e velem ezt a munkaadó.

4. A 180 nettó az a próbaidő után lett volna, próba idő után kapok 85-öt ebből elmegy 35 ezer az üzemanyagra, mivel sem bérletet, sem üzemanyagköltséget nem fizetnek !!!!!!!

2014. máj. 10. 11:22
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
Elmondok egy dolgot! A munkavállalónak dolgozni van joga, semmi többre! Ha ezt nem akarod/tudod elfogadni, akkor hagy ott ezt a helyet. Én az ilyen helyek miatt lettem vállalkozó, igaz, hogy többet dolgozom, de a magam ura vagyok.
2014. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na ezzel teljes mértékben egyet értek, én is hasonló állásponton vagyok, szeretnék vállalkozást, de mivel null tőkém van, így elég nehéz, szerettem volna pályázatot is írni, de mint kiderült egy héttel lemaradtam róla.


De egyébként ezt a választ kaptam:

"Az egy sablon munkaszerződés, természetesen a megállapodásunk szerinti munkabért (amit előző levelemben leírtam) kapod Te is, és minden méréstechnikus kolléga."

2014. máj. 10. 12:48
 6/6 anonim ***** válasza:

hahahaha mekkora átbaszás

"Az egy sablon munkaszerződés, természetesen a megállapodásunk szerinti munkabért (amit előző levelemben leírtam) kapod Te is, és minden méréstechnikus kolléga."

ilyen nincs sztem bejelentik a szerződésben foglaltakat ti meg megkapjátok feketén 180k-t vagy ha nem kapjátok akkor rendesen átvertek. Minden esetben a szerződésben leírtak a hivatalosak.


"A munkavállalónak dolgozni van joga, semmi többre!" Véleményem szerint amíg vannak akik így gondolkodnak, meg elvállalják úgy az állást hogy nekik kuss a nevük és felháborító fizetést kapnak addig nem lesz változás sehol

2014. máj. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!