Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 16 éves vagyok, van 300 ezer...

16 éves vagyok, van 300 ezer forintom, hogyan fialtassam meg?

Figyelt kérdés

Mármint 300.000 ft-m van és mibe fektesem be ,mit csináljak szerintetek vele hogy több legyen ? (a bankokat nézegetem de az ilyen kb 10-14% -os évi kamat nem elég nekem mert annál azért gyorsabban szeretnék több pénzt csiálni belöle :S szoval a bankokba valo lekötések nem érdekelnek )

Köszönöm elöre is aki idöt szakit és válaszol !


2009. dec. 28. 12:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%
A tözsdét javasolnám de amíg jobban belemélyedsz addig bank,ha érzed a ritmusát akkor go.És 18 év alatt nemvagy a pénzed ura jogilag-azaz szülőknélkül sokat nem játszhatsz.
2009. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
51%

Vegyél értékpapírt! (Kötvényt vagy részvényt)

A banki kamattal mostanság nem sokra mész!

2009. dec. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Honnan van egy 16 éves gyereknek ennyi pénze? Különben is szerintem a szüleidnek kellene a pénzt inkább befektetni, nem neked.
2009. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Á, hagyjátok szegényt! Ha nagy a családja, akkor pár év alatt össze lehet szedni egy ekkorka összeget, feltéve ha nem költi el 'útközben'.
2009. dec. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
na ezt sejtettem hogy lesznek ilyen hozzászolások!kösd le a bankban és dolgozz még hozzá sajna mást tényleg nem tudsz!
2009. dec. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
47%
Milyenek vagytok.. Nekem is volt ennyi pénzem 16évesen. A szüleim 10évig tettek félre. Így már nem is olyan sok,nem? A bankon kívül amit tenni tud a kérdező, az az,hogy ha nagy számítógépen guru, mint a mostani fiatalok többsége,akkor beruház számítástechnikai dolgokba és drágábban eladja.
2009. dec. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
54%
Nem értem miért kell leszólni, hogy 16 éves, és 300000 Ft-ja van... Nagyon sok helyen csinálják ezt, hogy a gyerek megszületik, és egy külön bankkártyára mindig tesznek félre egy kis pénzt, amit később megkap a gyerek, hogy tudjon magával valamit kezdeni az életben. Ilyen egyszerű. Ez se több pénz, mint az illető születésétől fogva havi kb. 1600 Ft.
2009. dec. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nekem nem a szüleim, hanem magam gyűjtöttem anno 4 év alatt 100ezret ötösökért kapott 200Ft-okból meg néha ünnepekre kapott max. 10ezrekből, meg amit táborokban nem költöttem el, de tényleg semmire nem költöttem a félretett pénzt, és kamatozni kötöttem le, igaz, akkor nem bankban, hanem kincstárjegyben, az akkor 10%-os kamattal futott, aztán vettem belőle egy videókamerát később (ez volt a cél).


Hol találtál te 10-14%-os banki kamatot?

A tőzsdén lehet esetleg nagyot nyerni, de ha nem értesz hozzá, akkor nagyot is bukhatsz.

A legtutibb még mindig a lottó, 200Ft egy szelvény, és ha kihúzzák a számaidat, máris milliárdos vagy. :-)

2009. dec. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

14:19-es válaszolónak!

Nagyjából 10 év alatt hogy lett a hasonló kevés pénzből több tíz millióm? Már nagyon fiatalon is, mindig elraktam a megspórolt pénzem, az ösztöndíjtól kezdve az alkalmi munkáig. Amikor összegyűlt már egy kisebb összeg, egy a „témában jártas" ismerősöm javaslatára részvényt vásároltam. Mit ad Isten bejött! Durván bejött...:) Nem csalás, nem ámítás MEGTÍZSZEREZŐDÖTT a befektetésem!!! Persze szerencse is kellett hozzá, meg némi tőke..:)

Sok sikert mindenkinek!

2009. dec. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
simán lehet ennyi pénze, én 14 éves vagyok, 1 év alatt egy 100-ast szedtem össze.. az más tészta, hogy már nincs belőle semmi :D (motort vettem) egy kis munka, zsebpént, még egy kis munka, jó tanulásért egy kis zsebpénz, szülinap, ballagás, bérmálás, stb... simán össze lehet hozni
2009. dec. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!