Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy fizikus kutató?

Mennyit keres egy fizikus kutató?

Figyelt kérdés

Csak elméletben érdekel egyenlőre.

Tudom/gondolom, hogy ez sok tényezőtől függ de engem az átlag érdekel. Kezdő fizikus doktorival(ha már lúd...), külföldön természetesen, lehetőleg részecskefizikusként (de ez nem kikötés) és angol nyelvű intézetben. Igazából csak az érdekel, hogy itt most minimálbérre kell majd számítanom ha fizikusnak megyek vagy milliókat fogok zsebre rakni csak mert hallottam, hogy Magyarországon ilyen 120.000 a kezdő fizu.


2014. jún. 3. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Doktori alatt 100e körül van a fizu plusz juttatások. Ha utána egyetemen ragadsz, akkor nem nagyon fog megugrani, 120-140 körül lehet. Plusz ilyen-olyan konferenciák, kutatások, projetektek külföldön, amik jó kalandok. A fizikus kutatók iránt a magyar munkaerőpiac szívóereje szerintem nagyjából a nullával egyenlő, tehát nem hülyeség a külföldet célozni, ott ha van pár jó referenciád, néhány jó publikációd a phd alatt, és használható tudásod, akkor szerintem ronggyá keresheted magad. Persze én nem vagyok fizikus kutató, de általánosítok a többi természettudományos és egyéb reál dolgokból.


TLDR: Ha jó vagy, akkor itthon el lehet vegetálni, külföldön meg korrektül megélni.

2014. jún. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%
Menj hentesnek, azok sokkal jobban keresnek.
2014. jún. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A jelenlegi helyzetet jól leírta az első.


A jövőt azért meglátjuk, hogyan alakul, a kormány kommunikációjában többször elhangzott a K+F fejlesztése, tudományos központok létrehozása/élénkítése.

2014. jún. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Nem pont fizikus, de a testvérem mikrobiológus kutató külföldi kutatóintézetben. 5.000 euro körül van a fizetése, sokat publikál, szakmailag is, tárgyi eszköz ellátottságban is nagyon jó helye van.

Angol nyelven dolgozik.

A bére kinti viszonylatban is jónak számít.

Ő is szeretett volna itthon, alapkutatásban boldogulni, de közalkalmazotti bérért, eszközhiányosan, az öregebb témavezető profok csicskájaként, kihalásos, csókos előrejutási rendszerben sajnos nem haladt sehová, csak a belét kidolgozta, majd a főnökei írták a nevüket a cikk alá...

Nagyon szeretene hazajönni, de nem kell a tudása itthon senkinek, ami elég szívszorító, mert kiváló szakember. A fogadó országa pedig immár 6-8 éve mindent megtesz, hogy emberileg, anyagilag megbecsüljék és a munkájához szükséges eszközöket megkapja- ne neki kelljen más helyekről ezt összekuncsorognia, mint itthon kellett.

Szomorú, de ez van.

2014. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!