Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esélyem, ha nem csatolok...

Van esélyem, ha nem csatolok fotót az önéletrajzomhoz? Tudnátok mondani olyan helyeket ahova sikeresen felvételiztetek, vagy ismerősötök, kép nélkül?

Figyelt kérdés
El kezdtem munkát keresni 2 hónapja, de sehonnan nem hívnak fel. Egy ismerősöm mondta, hogy lehet, azért, mert nincs fotóm, külföldön nem kérnek, de itthon most állítólag nagyon rossz a helyzet és mindent meg kell csinálni amit elvárnak a munkáltatók. De én utálom ha lefotóznak, utálom így mutogatni magam meg nem is vagyok olyan szép, tényleg muszáj, ha munkát akarok találni?

2014. jún. 4. 06:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Sajnos muszáj!Én is utálom ha fényképeznek, kb. 100 fotót csináltunk,mire az egyikre rábólintottam és azt csatolom az önéletrajzomhoz.
2014. jún. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
És ez mióta lett divat? Mert még 4 éve mikor felvettek, nem volt ez. Elég szánalmas, hogy nem a tudás hanem a külső alapján válogatnak...
2014. jún. 4. 06:53
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Azert van, ahol a külső is lényeges, pl recepciós, titkárnő, felszolgáló, eladó. Szívesebben megy az ember oda valakihez, aki vonzó, mint valakihez, aki visszataszító. Pl eselyes, hogy ha van egy átlagos kinézetű es egy pattanásokkal borított arcú ügyintéző, akkor az átlagos hoz all be az ember.
2014. jún. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Na jó de adatrögzítő meg gyári munkás nem is találkozik ügyfelekkel!

De ez olyan primitív, hogy aki nem gyönyörű, az dögöljön éhen. Tisztára mint a természetes szelekció, mintha az őskorban élnénk...

2014. jún. 4. 07:11
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Hol volt szó gyonyorurol? Nem kell annak lenni. De visszataszító külsejű emberrel senki nem akar dolgozni. Nekem pl volt egy munkatársam, aki borzasztó kancsal volt, en nem szerettem vele dolgozni. Egyszeruen rosszul voltam fizikailag, ha raneztem. Persze, nem tehet rola, de en se arrol, ha nem tetszik.
2014. jún. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szépséget nézi a hr a képeken. Hanem így szűrik ki a cigányokat, aki ránézésre alkesz, aki öreg, aki ápolatlan stb.

Ha a fotód normális, nem kirívó, akkor nem a fotód lesz az oka, hogy nem hívnak be.

2014. jún. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Jó én nem vagyok se cigány, se kancsal, de akkor most a cigányok meg a kancsalok nem is kapnak munkát? Úr Isten! Mi van itt? Komolyan ez a helyzet a 21. században Magyarországon??? Szidjuk a cigányokat hogy nem akarnak dolgozni közben meg fel se vesszük őket? Felfordul a gyomrom, milyen emberek vannak...
2014. jún. 4. 07:24
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én egyikhez sem csatoltam, még akkor sem, ha kértek hozzá. Mégis 1 hónap alatt kb. 12 helyen voltam állásinterjún.

Szerintem nem feltétlenül ezen múlik...

2014. jún. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ha kérnek hozzá nem hiszem hogy visszahívnak kép nélkül...
2014. jún. 4. 07:42
 10/22 anonim ***** válasza:

"Szidjuk a cigányokat hogy nem akarnak dolgozni közben meg fel se vesszük őket? Felfordul a gyomrom, milyen emberek vannak..."


Sajnos ez van. Hivatalosan egyenlő bánásmód van, egyebkent viszont egy kisebbségi eleve rengeteg mínusszal indul.

2014. jún. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!