Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy utálok...

Miért van az, hogy utálok dolgozni? Egyszerűen hánynom kell a munka minden oldalától, és nem bírom a kötöttségeket. Részletesebb információ lent.

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, van egy érettségim, de még mindig nem tudom mit csináljak. Alig van meg az 1 éves munkaviszonyom, dolgoztam már gyárba, benzinkúton, de gyűlöltem mindent 2 nap után.. Nem bírom ha beszabályoznak, és utálom ha ugyan azt kell csinálnom, amit rajtam kívül több millió embernek.. Itt Magyarországon havi 80-ér soha nem megyek el dolgozni, és amikor ezt bejelentem, mindenki úgy néz rám, mintha ölni tudna, de nem érdekel.. Jelenleg is munkanélküli vagyok, kapok támogatást.. Egyetlen utat a külföldi munkában látom, csak attól kicsit félek hogy meg fogok e felelni.. Sok ember nem látja át a rendszert, hogy kizsigerelés ami itt folyik, és nevetséges pénzekért dolgozunk 5 ször annyit, mint egy nyugati ember..:(
2014. jún. 4. 15:38
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
20%

Ez a hányinger elfog olyankor is, amikor eszel-iszol-telefonálsz-netezel-stb-stb.?

Szóval amikor a pénzt költöd, olyankor is van hányingered, vagy csak amikor meg kellene keresned a rávalót?


Hogy nem mégy külföldre, mert félsz, hogy nem fogsz megfelelni? Lehet hogy jól érzed.

Szerintem inkább menj a dili-dokihoz, majd segít, hogy a hányingered mielőbb elmúljon! Ha pedig nem, akkor egy szép kis rácsos-ágyban fogod a zárt osztályon leélni az életed!

Ilyen mentalitással!

2014. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
85%
Vállalkozz
2014. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
78%
Menj ki külföldre!
2014. jún. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
Az elsőnek írom, hogy igen képzeld el, hogy hányingerem van attól hogy havi 80 ér elmenjek egy gyárba dolgozni.. És szerintem ettől minden normális embernek hányingere van. És képzeld el, hogy attól is hányingerem van, hogy elköltöm a pénzt, mert látom hogy milyen magasak az árak az itteni keresethez képest.. Erről beszéltem, hogy olyan majmok mint amilyen te vagy, nem látják át a dolgokat.. Szerinted havi 90 ből fent lehet egy kocsit tartani, vagy egy házat? Ilyen a mentalitásom hogy fiatal emberként vannak céljaim, és nem akarok csóró lenni.. De látom téged már elnyelt a rendszer szóval hagyjuk is :D
2014. jún. 4. 16:19
 5/54 anonim ***** válasza:
79%
Mert külföldön nem fogsz hányni a munka összes oldalától? Ott nem szabályoznak be, vagy mire számítasz?
2014. jún. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
89%

Külföldön is ugyan ez megy, csak 6 számjegyű fizetés jobban mutat mint 5 számjegyű fizetés.


Érettségivel ne akard megváltani a világot, 99,9% hogy nem fogsz jobbat találni itthon, de még külföldön sem, ugyanis nem értesz semmihez...


Nekem 4 szakmával jogos az elvárásom, hogy ne minimálbért keressek, de még így is csak a legsz@rabb helyek jeleznek vissza, amik mellet csak az cég az első, persze minimál alatti bérért, szabadidő és magánélet nélkül.

2014. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
75%

"Egyetlen utat a külföldi munkában látom, csak attól kicsit félek hogy meg fogok e felelni.. "---Nem kell félned, biztos nem felelsz meg!


Mérnökként voltam benzinkutas, favágó, mezőgazdasági idénymunkás, közmunkás is. Jelenleg a végzettségemnek megfelelő munkakört töltök be, nettó 105e Ft-ot + 12e Erzsit kapok havonta. A gyári munkásaink nettó 160-240e között kapnak + 20e Erzsi + 240e évi egyéb juttatás.


Szerinted ki sír jobban a pénz miatt? Ők nem tudják én mennyit keresek, viszont nekem rálátásom van a többiek fizetésére.

2014. jún. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
67%
Már bocs, de te milyen mérnök vagy?
2014. jún. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Na most akkor leírnám, hogy az egyik haverom kint van Angliában, és jól érzi magát. Tény, hogy dolgozni kell ott is, és az is tény, hogy ott sem fogok túlzottan szeretni dolgozni, de különbség van aközött, hogy azért dolgozol, hogy jobban éljél, vagy azért, hogy ne halj éhen.. Teszem hozzá, valamikor napi 6 órákat dolgozik 2-3 szor ennyi pénzért mint itt, és nem hal bele. Voltam állásinterjún is, megfelelt az angol nyelvtudásom, csak aztán maradtam az utolsó pillanatban mégis Magyarországon( az magánügy miért). Külföldön senkit nm érdekel kinek hány diplomája van, lényeg hogy beszéld a nyelvet egy adott szinten, és legyen némi tapasztalatod, aztán mehetsz is. Visszatérve, az a baj a magyar mentalitással, hogy ha ráfosnak a járdára, inkább belelép, minthogy kikerülné. Ha valaki azt mondaná, hogy kap a magyar nép havi 40 000 forintot 3 műszakba, annyiért is elmenne dolgozni az idióta csőcselék, de még 150 ft-os órabérért is:) Talán ha az állam nem b%%na ki az emberekkel, akkor a fiatalság máshogy állna a munkához is. De amíg kizsigerelés megy, addig én is ingyenélő leszek ennyit erről:)
2014. jún. 4. 20:05
 10/54 anonim ***** válasza:
85%
Na de te nem a megélhetésért melózol, hanem egyszerűen csak nem melózol.
2014. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!