Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy utálok...

Miért van az, hogy utálok dolgozni? Egyszerűen hánynom kell a munka minden oldalától, és nem bírom a kötöttségeket. Részletesebb információ lent.

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, van egy érettségim, de még mindig nem tudom mit csináljak. Alig van meg az 1 éves munkaviszonyom, dolgoztam már gyárba, benzinkúton, de gyűlöltem mindent 2 nap után.. Nem bírom ha beszabályoznak, és utálom ha ugyan azt kell csinálnom, amit rajtam kívül több millió embernek.. Itt Magyarországon havi 80-ér soha nem megyek el dolgozni, és amikor ezt bejelentem, mindenki úgy néz rám, mintha ölni tudna, de nem érdekel.. Jelenleg is munkanélküli vagyok, kapok támogatást.. Egyetlen utat a külföldi munkában látom, csak attól kicsit félek hogy meg fogok e felelni.. Sok ember nem látja át a rendszert, hogy kizsigerelés ami itt folyik, és nevetséges pénzekért dolgozunk 5 ször annyit, mint egy nyugati ember..:(
2014. jún. 4. 15:38
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
Mert rájöttem hogy kb semmivel nem jutottam előrébb abba a 2 hónapba, amit dolgoztam a gyárba. Végül otthagytam, mert másfél hónap után olyan undorom lett a monoton munkától, hogy nem bírtam volna 1 nappal sem tovább csinálni. Abba a 2 hónapba elkezdtem alkoholizálni, ahogy felmondtam helyre állt a lelki békém...
2014. jún. 4. 21:37
 12/54 anonim ***** válasza:
50%

"Sok ember nem látja át a rendszert, hogy kizsigerelés ami itt folyik, és nevetséges pénzekért dolgozunk 5 ször annyit, mint egy nyugati ember..:("


Nos, valójában a nyugati ember kap többet, mint amennyit a munkája ér. Azért mert megtehetik. Mert nyugaton volt tőkefelhalmozás, és ők "gazdagok" és van miből adni.


Ha úgy gondolod, hogy itthon keveset fizetnek, akkor lehetőséged van céget alapítani, embereket felvenni és többet fizetni nekik. Sok szerencsét!

2014. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
84%

Jah és értem, hogy felmondtál a gyárban. Meg a benzinkúton. Valóban sz*r lehet ott dolgozni.


De miből van pénzed MOST enni, "alkoholizálni", hogy van megoldva a lakhatásod? Ha ez a megoldás (pl anyuci pénze) elfogy, akkor majd fogod értékelni a 80 ezres fizetést is.


Ne érts félre, szerintem sem sok a 80 ezres fizetés. De a sírástól nem lesz jobb.

Értelmes ember nem azt mondja, hogy "hű de hülye aki olcsóér' dolgozik én inkább munkanélküli leszek vazze", hanem rájön arra, hogy a fizetés nem a fán nő, hanem a munkaadó kínálja érték alapon, és ezután a felismerés után az értelmes emberünk megpróbál értékesebb lenni (pl tanul nyelvet, elvégez egy egyetemet, megtanul egy piacképes szakmát és/vagy nekiáll vállalkozni). És utána kaphat jobb fizetést (mert a jó munkaerőt jobban megfizetik) vagy kivehet jóval több pénzt a cégéből - ha tudja mi kell másoknak.

2014. jún. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:
Hát mivel képtelen vagyok gálya munkát csinálni, ezért marad a tanulás.. Nem kell leírni a dolgokat, mert tudom hogy működik. A gond csak ott van, hogy akkor is dolgozni kell. Hiába tanulsz szakmát, vagy végzel egyetemet, akkor is dolgozni kell életed végéig a megélhetésért, és itt van a probléma.. A másik, hogy mi a garancia arra, hogy egyetem után el tudok helyezkedni? Ha nincs 1-2 éves szakmai tapasztalat, akkor hol veszik fel az embert? A több fizetés nyilván jobban motiválja az embert, de ha aki annyira fázik a munkától mint én, annak nm tudom mi lenne jó igazából:(
2014. jún. 4. 23:44
 15/54 anonim ***** válasza:
64%
Segítek: kitérdelni egy vonat elé. Gondolom majd elvégzel valami kommunikációmédiatudománypoltológiaszabadbölcsészetliturgia csodát, aztán 4 év múlva meg újra kapálózol, hogy mi az hogy nem vesznek fel 80 kilónál többért dolgozni pedig neked diplomád van, meg amúgy is. Ha szerencséd van kinövöd ezt a stílust (ahogy látom 15 évesen nem sikerült), ha meg nem, akkor meg életképtelen vagy, ennyi. Mindenki látja, hogy sz@r a rendszer, de ettől függetlenül vagy dolgozik itthon kevésért, vagy külföldre megy és ott dolgozik, de nem leírja, hogy mivel ez nem jó, ő nem is dolgozik.
2014. jún. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
52%

"Abba a 2 hónapba elkezdtem alkoholizálni, ahogy felmondtam helyre állt a lelki békém..."


Akkor ne csodálkozz, hogy nem jutottál előbbre. Azt hiszem, komoly bajok vannak az értékrendeddel.

2014. jún. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:
Szerintem az lesz, hogy tanulok valami szakmát meg nyelvet, bepróbálom külföldet, és ha a belső démon ott sem engedi hogy dolgozzak, akkor sajnos a törvényellenes dolgokat fogok csinálni ( nem bankrablás vagy kirablásra gondoltam azért nem vagyok bűnöző). Az a baj, hogy én már próbáltam úgy hozzáállni, hogy márpedig dolgozni muszáj, mert minden ember ezt csinálja, de akkor sem ment mert rosszul éreztem magam utáltam mindent.. És nem túl jó érzés nekem, hogy képtelen vagyok elmenni dolgozni, mert én örülnék neki, ha találnék olyat, amit szívesen csinálok, de sajnos nem tehetek róla hogy ennyire munkaellenes vagyok
2014. jún. 5. 10:00
 18/54 anonim ***** válasza:
58%

Munkaellenes, lusta dög is csak addig vagy a 2 hónapos kőkemény munkatapasztalatoddal, amíg anyukádék eltartanak, ételt tesznek az asztalra és fizetik a rezsidet.

Majd talàlnál monoton munkát is örömmel, ha kitessékelnének és pár napig nem ennél!

Döbbenetesen alja felfogásod van, amihez nagy arc, pökhendiség társul, de semmit nem tettél még le az asztalra.

Gondolom barátnőd sincs, így nem ciki anyáék pénzéből eldögleni és egetverő szellemesnek tűnő kommenteket írni.

Szánalmas, hogy nincs célod, amiért hajlandó lennél tenni valamit (akár átmenetileg nehezebb körülmények között is).

Én már kitessékeltelek volna ilyen nagyképűsködésért.

Egyébként ki tart fegyvert a fejedhez, hogy ne tanulj, ne vállalkozz, ne indulj el a vágyott külföldedre?

Ha ennyire tré szerinted minden, akkor pár kattintással lehet a neten bárhová jegyet venni- miért is itt lamentsz akkor?

Igaz, csak tanultam pár szemesztert, de tőlünk nyugatabbra sincs kolbászból a kerítés. Mindenhol visszatetsző ez a nyikhaj stílus- de ezt is csak kipróbálva érthetnéd meg.

2014. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:
Te meg milyen nagy pofával írod a dolgokat te majom? Te ki vagy? Honnan tudod te hogy nekem honnan van pénzem te birka? Biztos te is 3 műszakba robotolsz valahol, aztán aki nem csinálja ugyan azt mint te, arra haragszol:D Te mit tettél le az asztalra hagy kérdezzem már meg? Szerintem 1-2 alkatrészen kívül semmit az idióta munkahelyeden.. ugyan olyan birka lehetsz mint a többi magyar ember.. téged is vakon vezetnek hogy majd egyszer jobb lesz:D De semmi baj haver, dolgozz te is olcsó pénzért, biztos nagyok lehetnek az igényeid:D olcsó csicska
2014. jún. 5. 20:45
 20/54 A kérdező kommentje:
ja, és amúgy meg van egy nagyon szép barátnőm, és boldogok vagyunk:) te idióta droid...
2014. jún. 5. 20:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!