Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az hogy anélkül...

Miért van az hogy anélkül kell jelentkezni az állásokra hogy tudnám milyen a fizetés/munkarend?

Figyelt kérdés
Nem értem egyáltalán ezt a rendszert, mégis hogy képzelik azt hogy jelentkezzen az ember, menjen el az interjúra, és ott lesznek talán szívesek elárulni hogy milyen bérért jelentkezett egyáltalán, meg hogy mettől meddig tart a munkaidő stb.. mert odaírni nem hajlandóak (vagyis csak a munkaadók kb 5%a)..

2014. jún. 8. 01:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Tévedsz, mivel nem kell jelentkezned az állásokra.
2014. jún. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos Magyaro-n ez a rendszer, angolszász országokban kötelesek tól-ig összeget írni.
2014. jún. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
igen, ez a rendszer. En amikor kulfoldon kerestem allast,mar az interjukra ugy mentem, hogy tudtam az eves brutto bert, vagy legalabbis egy tol-ig osszeg meg volt adva.
2014. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

jelentkezel, elmész, elmondják és elmondod te is, hogy megfelel vagy sem.


Bolhából nem kell elefántot csinálni.

2014. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Állásbörzés is "tabu" volt a fizetés. Igazán nem tudom, hogy miért.


Aztán mondtam, hogy minek jelentkezzek, ha csak minimálbért fizetnek, azt bárhol megkeresem, azért nem éri meg hajtani. Erre válaszolgattak, hogy "fölötte". No de mennyivel? 500 forinttal? Kérdeztem én. Nem - jött a válasz. Kategória? 120-150 ezer között. Na mondom, akkor ez már egy konkrétabb info...


Hogy mi ebben a hadititok?

2014. jún. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
érdekes, ha engem hínak állásügyben, akkor simán meg tudom mondani, hogy mi a minimum, amit kérek - aztán vagy tetszik az illetőnek, vagy nem...
2014. jún. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Én se értem mire ez a nagy titkolózás?Elvégre a fizetés miatt dolgozik az ember,és baromira nem mindegy mennyi...Ha lottómilliomos lennénk nyilván nem mennék dologzoni,hanem élnék a hobbiknak.

Amúgy már az egész állásinerjúsosdi nagyon elszakadt a valóságtól.Nekem vetítenem kell a kompetenciáimról,meg arról,hogy én jajjde szeretnék ott biodroidkodni,ők vetítenek a "versenyképes" fizuról meg a frankó munkakörülményekről...Nem lenne egyszerűbb mindkét félnek az igazsággal nyitni?

2014. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
negyedik válaszoló: és szerinted nem lenne egyszerűbb ha kiírnák mennyi fizetést biztosítanak az adott pozícióban, és ha valakinek az nem felel meg akkor megkíméli magát mindenki a jelentkezés-visszahívás-interjúzás-interjúztatás fáradalmaitól? az idő pénz, a tömegközlekedés is pénz, és nem akarok énzt vesztegetni olyasmire, amiből utána semmi hasznom nem lesz, mert mondjuk olyan szar a fizetés, hogy azt kívánom el se mentem volna az interjúra. de ugyan ez a helyzet az időbeosztással is, hogy 8 órás, 12 órás, hánykor kell kezdeni stb. ha a jelentkezőnek az nem jó, elpazarolta az idejét és energiáját az interjúra, csak mert az a gyökér munkáltató képtelen volt kiírni, hogy "ennyi vagy annyi bér, munkaidő 8-17h" vagy valami. baromi nehéz odaírni mi?
2014. jún. 8. 21:35
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
felhívnak, hogy menj interjúra: te meg kinyitod a szádat és kérdezel...ennyi...nálam évek óta működik ;)
2014. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

Jó Neked kedves 9-es, hogy évek óta működik Nálad.

Nálunk nem.

Ha az állásinterjún a fizetés jön szóba, nem egyszer közlik, hogy elsőre nem szoktak bért közölni, ők szeretnék tudni, hogy mennyi lenne az igényem.

Magyarul: Még csak alkudozni sem lesz lehetőséged, ha (szerintük) sokat mondasz, mert egyszerűen a "második körbe" be sem kerülsz...


Pár éve (vagy 10-15 éve) az álláshirdetések része volt szinte az irányadó bér. Aztán mehetett az alku...

2014. jún. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!