Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az hogy anélkül...

Miért van az hogy anélkül kell jelentkezni az állásokra hogy tudnám milyen a fizetés/munkarend?

Figyelt kérdés
Nem értem egyáltalán ezt a rendszert, mégis hogy képzelik azt hogy jelentkezzen az ember, menjen el az interjúra, és ott lesznek talán szívesek elárulni hogy milyen bérért jelentkezett egyáltalán, meg hogy mettől meddig tart a munkaidő stb.. mert odaírni nem hajlandóak (vagyis csak a munkaadók kb 5%a)..

2014. jún. 8. 01:24
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

igaza van az utolsónak, régen is alap volt, külföldön most is alap megjelölni a hirdetésben hogy mire lehet egyáltalán jelentkezni az adott cégnél, a mai magyarország csak ilyen abnormális hogy már az is tabu mire jelentkezel pontosan... jelentkezzen mindenki vaktában, aztán sok elfecsérelt idő és buszjegy után megtudhatja mi van a zsákbamacskában, röhej.

a munkavállaló pénzért dolgozik, az lenne az első és legfontosabb hogy közöljék. a második legfontosabb meg hogy mettől meddig kell dolgozni, amit szintén többnyire csesznek odaírni...

2014. jún. 9. 13:46
 12/13 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon zavar engem is. Ami mégjobban zavar,hogy állásinterjún feltesznek egy halom olyan kérdést,amihez semmi közük,pl kivel élek együtt,ő mit dolgozik,mennyit keres,mikor akarok gyereket stb A munkabért meg harapofógóval kell kihúzni belőlük.


Én már nem érzem kellemetlenül magam,ahogy visszahívnak interjúra még a telefonban rákérdezek,illedelmesen persze,hogy körülbelül hogy alakul a bér és a bejelntés,mert ezeket hajlamosak elsumákolni,és nem lyukasztok el 5 vonaljegyet egy nap munkanélküliként ,hogy aztán ott közöljék ,a bejelntés el van simliskedve,a pénz meg szánalmasan,vagy éppen vérlázítóan alacsony /egyik nap épp 410 ftos órabérért szerettek volna alkalmazni heti 70 órában) .

Értem én,hogy egy eladó vagy felszolgáló,esetleg pultos állásra rengeteg alkalmas jelentkező van. Igen,biztos nem tanultunk eleget /ezt szeretik ezen az oldalon hangoztatni,hogy mire fel várunk több pénzt/ ,vagy éppen nem piacképes a szakmánk és így jártunk, ezt is megértem,azt viszont nem,hogy TÖRVÉNYTELEN keretek közt akar dolgoztatni rengeteg munkahely . Mert ez törvénytelen ,és egy utcaseprőnek,vagy kukásnak,vagy akárkinek ,akiket itt le szoktak sajnálni is jár a törvényes foglalkoztatás,törvényes bérért,törvényes munkaidővel.


És az is jár ,hogy legalább egy irányadó bért,havi óraszámot tüntessen fel a hirdetésben. A kedvencem az,amikor bérigényt is meg kell jelölni,úgy ,hogy fogalma sincs az embernek mégis hány órát kell dolgozni,milyen munkarendben,hány napot stb.

2014. júl. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

... no meg sokszor azt sem tudja, hogy egyáltalán mit kéne dolgozni...


... mivel a hirdetésben "munkaerőt" keresnek... Kb. ennyi.

2014. júl. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!