Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként hol tudnék...

Pályakezdőként hol tudnék legalább nettó 210. 000 Ft-ot keresni?

Figyelt kérdés
Ennyi kellene a megélhetésemhez.
2014. jún. 13. 15:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
83%
A helyzet nálam is hasonló, pedig én egy forintot nem költök edzésre. Havi 5-6-7 könyv kb. húszezer, 2-2-2 mozi-színház-étterem asszonypajtival 20-40, néha egy wellness vagy külföldi út (szigorúan valami kultúrát is nyújtó helyre, okádok a tengerparti kéthetes faszlóbálástól), mellette múzeumok, újság előfizetések, satöbbi. Jól keresek, de kocsim pl. nincs, mert már nem maradna a fenntartására. Egész egyetem alatt 50-60-ból vegetáltam, megoldottam úgy is a kultúra iránt igényeimet, néha tudtam utazni, de azért lényegesen jobb most, amikor ha el akarok menni megnézni valamit a Trafóban, akkor simán kifizetem a 2500 körüli beugrókat. Ez még nem luxus, csak egy rendes középosztálybeli élet.
2014. jún. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Normális egyébként az lenne, ha egy pályakezdő diplomás, nyelveket beszélő ember 210 nettót kapjon és ahogy múlnának az évek lenne az 500 nettó is. Itthon sajnos ez a ritka kategória.

Épp állást keresek, angol-német felsőfokúval, 2 egyetemi diplomával, messze nem pályakezdőként és ha behívnak interjúra (ha behívnak egyáltalán), kínálnak 100 nettót...mert elvárása van ám a cégeknek: 2 diploma, 2 nyelv tárgyalóképes ismerete, meg ez, meg az, de fizetni nem akarnak...

2014. jún. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
61%
kérdező pályakezdő mi vagy? ha mérnök, akkor írj nekem privátot!
2014. jún. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
20. válaszoló? Mert ha valakinek nincs 300 ezres nettója az csak is egy igénytelen szenny ember lehet akinek az élete a retek klub, és a pia? Gratulálok...az érzelmi intelligenciát nem adják az IT diplomával látom...Nem kell félre érteni nem sajnálom az életed tőled/tőletek, de miért jó ha ilyen undorítóan beszélsz másokról? És még te mondod, hogy milyen a magyar nép? Mért te milyen vagy? Jó tudjuk gazdag, és színvonalas, és azon kívül?
2014. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
BME-n csináltam a villamosmérnök mesterképzést, de alapvetően C++ és Java programozó vagyok. Anyagilag a legrosszabb ajánlat, amit pályakezdőként kaptam, nettó 230 ezer volt.
2014. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Csak nevetek rajtatok!


Az a fura és számomra felfoghatatlan, hogy ennyi pénz kerestek intelligensebbnek, meg műveltebbnek hiszitek magatokat nálunk, az életetek mégis olyan sivár, hogy velünk, 80e-et kereső panelprolikkal, kik retekklubbon meg sörön élünk, itt a gyk-n vitatkoztok és hajnali 01:31kor is a gép és gyk előtt rohadtok.


De nektek azért igényetek van a kultúrára és normális életre, közben meg a lenézés, és beképzeltség erősen süt a hozzászólásaitokból!


Mit ne mondjak vicces helyzet!



"Ja,hogy ehhez a feneket fel kell emelni és dolgozni meg tanulni is kell,hát igen ,,There is no free lunch"."


Megnézném, hogy te mégis a 100%ból mennyi erőt fektettél be és mekkora volt a szülői hátszél mértéke! De nem a noname kamu sz@rságra vagyok kíváncsi.

2014. jún. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Hogy mennyit fektettem be,elmondom neked 150%-ot.

Igen lehet tudott volna a családom támogatni,de én elmentem DOLGOZNI már 19 évesen is és nem fogadtam el pénzt otthonról.Na erre mit lépsz most?

Egyetem mellett dolgoztam mindig is,heti minimum 30 órában.Sőt inkább 40-ben.

2014. jún. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi az az egyetem, amit heti 30-40 óra munka mellett el lehet végezni?
2014. jún. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

ELTE proginf,kemény volt igen,volt,hogy napi 4 órát aludtam hónapokig,volt,hogy majdnem összeestem a fáradságtól.

Sajnos ki is alakult az ingadozó vérnyomásom,de ez van.

Eleinte nem szakmai munkák,később már szakmámba kezdtem el dolgozni.Kemény volt de megérte szerintem,más kérdés,hogy sajnos a szív és érrendszerem kicsit megviselte,de megint a ,,There is no free lunch".

2014. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Én most nettó 180-at keresek, ami éldegélni jó, de normálisan élni + félretenni kevés. (Igen, ebbe bele kell hogy férjen a szórakozás, az olvasás (havi 1-2 könyv, többet fizikailag nem bírok elolvasni), néha egy drágább étterem, stb.)


Most ajánlottak egy új munkahelyet kb ugyanennyiért. Az állásinterjún meg fogom mondani, hogy min 220-230, azalatt nem váltok.


Szerintem ki fogják fizetni.


Ügyvédjelölt, 3 év gyakorlattal.

2014. jún. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!