Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » EPAM Systems-nél dolgozók...

EPAM Systems-nél dolgozók véleményét keresem. Megéri?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni, hogy akik EPAM Systems-nél dolgoznak, hogy mik a tapasztalataik. Értem ez alatt, hogy milyen a munkakörülmény, fizetés (munkakör megjelölésével), illetve hogy milyen pozitív és negatív tapasztalatai vannak?! Köszönöm!

2014. jún. 18. 17:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
+1 (hogy később megtaláljam a kérdést)
2014. jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Keress rá itt GYK-n, van 2-3 ilyen kérdés. Amit azok alapján le lehet szűrni: szerződésben tiltják, hogy a fizetésről beszéljenek a dolgozók (micsoda kreténség), de amit csepegtetnek, abból az jön le, hogy nem fukarkodnak, a nagyon jó cafeteria csomagot sokan kiemelik.

Azt is kivettem belőle (meg egyéb más fórumokból), hogy nem szeretnek kezdőket alkalmazni, nagyon erős a szűrőjük, nem könnyű bekerülni. A felvételiről amúgy hallottam sok rosszat, mármint a HR részlegről: vadásszák az embereket pl. linkedin-en, aztán 1-2 személyes interjú után nem merik az ember szemébe mondani, hogy bocs de nem kellesz. Rengeteg helyen olvastam ezt több embertől, hogy nem válaszolnak 2 interjú után! Aztán ha az ember érdeklődik, hogy mi van, akkor nem veszik fel a telefont, vagy csak hebegnek-habognak a kedves hr-es kollégák.

Ezen felül viszont állítólag nagyon jó munkahely, szakmailag rendben van, lehet fejlődni, tanulni, előre lépni, komolyak a projektek, stb.

Egyebet nem tudok mondani, ezeket én is különböző fórumokon olvastam, nem saját tapasztalat. Azért remélem írnak majd olyanok is, akik rendelkeznek saját tapasztalattal, mert engem is érdekel :)

2014. jún. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#2:

Köszönöm a válaszod. Igen, ezt én is tudom, hogy nem lehet belső információkat kiadni, illetve titoktartás köti őket, sőt, még munkatársak közt is tilos ennek taglalása. Valóban, találtam pár kérdést itt, de túl kevés és részlettelen válaszokat olvastam. Kérdésem elsősorban azokat akartam megcélozni, akik korábban már dolgoztak ott, de már nem, így nem köti őket a szerződés (vagy ha igen, akkor már nem oszt/szoroz).

A napokban lesz egy interjúm, ebből az okból érdekeltek a kérdések. Olvastam Én is, hogy interjúztatótól függ, hogy mennyire kemény és hogy esetenként - munkakörtől függően - 20-30 oldalas tesztet íratnak a jelentkezőkkel, ami brutál kemény, hogy stresszeljék az embert.


Továbbra is várom azoknak a véleményeit, akiknek valamilyen közük volt az EPAM-hoz, akár érintőlegesen is.

2014. jún. 19. 00:50
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
Remélem tényleg ír majd valaki konkrétabbakat is. Sok sikert az interjúhoz! Utána te is leírhatnád majd ide a tapasztalataidat az interjú(k)ról, aztán ha felvesznek, akkor a helyről magáról is ;)
2014. jún. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#4:

Köszönöm!


Természetesen részletesen le fogom írni a körülményeket, hogy milyen volt.


A HR-esről már most elmondhatom, hogy nagyon kedves és segítőkész. Már háromszor beszéltem vele és elmondta, hogy ha bármi kérdésem van, akkor nyugodtan hívhatom bármikor és segít. Ráadásul vicces és kedves, nem a konzervatív fajta. Sokat nevettünk. :)

2014. jún. 19. 12:41
 6/21 anonim válasza:
56%
Szia en EPAMos vagyok kicsit kevesebb mint egy eve. Szerintem ez rgy nagyon jo m
2014. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
91%

Sikerult felig elkuldeni hoppa. Tehat szerintem ez egy nagyon jo munkahely. Kezdoket igenis alkalmazunk nem is kis szamban evente ket junior program indul tobb teruleten is (java dotet android tesztelo). Amit a HRrol hallottal az szerintem (legalabbis az en tapasztalatom alapjan) nem igaz, bar az teny hogy nem utasitottak el igy errol nem tudok sokat.


A fizu titok ez minden normalis multinal igy van altalaban egy tapasztaltabb fejleszto azert be tudja arazni magat. Termeszetesen tapasztalattol fugg meg hogy mennyit kersz es hogy mennyire kellessz a cegnek.


Maga a melo pedig valtozo mint minden cegnel itt is vannak jobb meg roszabb projektek en szerencsere egy jo projekten vagyok de tudom hogy van olyan ami nem olyan izgalmas, de mint mondtam ez minden nagyobb cegnel igy van. Ami it pozitiv hogy egy ido utan tudsz valtani a projektek kozott.


az iroda jo van benne oihenoszoba kavegep udito minden, jo helyen is van.


az interju nehzsege valtozo nagyon fugg a poziciotol illetve az interjuztatotol en is tudok olyanrol aki stresszeli a jeloltet de ilyen tobb oldalas kvizekrol nem hallottam szerintem ilyen nincs. Az en interjum nagyon jo volt tok jol ekbeszelgettem az interjuztatoval. Nekem anno abhr interjun azt mondtak hogy mivel az allas elegge tagan van megfogalmazva ezert kb a tech interjun dol el hogy hova milyen projektre es milyen szintre vesznek fel. Ha van meg kerdesed irj nyugodtan. Bocsi az elgepelesek es a helyesiras miatt telorol irok es nincs kedvem vegigolvasni megegyszer :-)

2014. jún. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#7:

Köszönöm a türelmed és a válaszod!


A HR gondolom eltérő lehet irodánként. Nekem eddig csak pozitív volt ezzel kapcsolatban. A neten vegyesen oszlik meg a vélemény az epam kapcsán, ezért szerettem volna ha egy a tűzhöz közel ülő számolna be tájékoztató jellegűen, hogy mire számíthat az ember.

Holnap majd kiderül, hogy esetemben milyen körülmények fognak uralkodni a személyes interjú folyamán. Erről majd írok egy rövid élménybeszámolót is.

2014. jún. 19. 20:24
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Várom majd a beszámolót! :)


7-esnek: Köszi a választ, bár akadt benne olyan dolog, amivel nem értek egyet (nem az EPAM-mal kapcsolatban, hanem alapból). Írod, hogy minden normális multinál titok a fizetés. Szerintem pont, hogy ez nem normális, miért jó az, ha nem mondhatod el? Milyen jogon tiltják meg? Tudom, hogy több cégnél is ez bevett szokás, de szerintem ez csak a cégnek jó. Mert nem tudod, hogy a melletted ülő ember ugyan azért a munkáért esetleg a dupláját keresi és így boldog maradsz a kevesebb pénzeddel, nem fogsz többet kérni. Vagy mert esetleg egy új pályázó nem tudja mennyit kérjen és alálő. Ettől csak a cégnek lesz jobb, hogy kevesebbet kell fizetnie.

Írod, hogy egy tapasztaltabb fejlesztő be tudja árazni magát. Ebben egyetértek, de az ő esetükben is előfordulhat, hogy akár többet is megadna a cég, csak ők nem tudnak róla. Épp ezért szerintem sokkal jobb a nyugati országokban alkalmazott minta, hogy egy álláshirdetés mellé odaírnak egy intervallumot, hogy mennyit szánnak fizetni. Na meg a nagyobb probléma nem a tapasztaltabbakkal van, hanem a kezdőkkel. Én amikor gyakornoki állást kerestem abszolút kezdőként, fogalmam sem volt mennyit kellene kérnem. Tudtam, hogy a gyakornokokat nem fizetik agyon, na meg persze nem is meggazdagodni akartam, hanem tapasztalatot szerezni/tanulni, de azért éhen halni nem akartam, meg ugye csak mondani kellett valamit az interjún, amikor kérdezték. Érdeklődtem hát én is erre-arra, ismerősöknél, fórumokon, stb. És majdnem a totális káoszt tapasztaltam. Volt aki azt mondta, hogy "hát fejlesztőként minimum fél millát b*szki, az alá ne add" - ez persze hülyeség. Aztán voltak a "gyakornokként mit akarsz te fizetést kérni? örülj, hogy dolgozhatsz" típusú válaszok is. Aztán volt rengeteg köztes, de még így is nagy intervallumban pl. "kérj minimálbért, gyakornokoknak annyit szoktak" meg "hát egy nettó 200-250 kezdőknek jó", stb. Mennyivel egyszerűbb lett volna, ha meg tudok kérdezni az adott cégnél valakit, hogy mennyit érdemes kérnem. Vagy ha nem titkolóznak az emberek. Na de mindegy, ez lehet, hogy csak az én baromságom, meg ugye ez legyen a legnagyobb baj egy cégnél :)

Hülye példa, de mondjuk ha hitelt akarsz felvenni, amihez ugye fizetési papírokat kell bemutatni, akkor mi van? :)

Amúgy szerintem egy "normális" multinál bérsávok vannak, ahol a beosztástól, pozíciótól, meg nem tudom még mitől függően osztályozzák az embereket, és a sávjuknak megfelelő fizetést kapják. Így lehet tudni, hogy a melletted ülő, ugyan azt a munkát végző egyén nagyjából ugyanannyit keres, mint te. Vagy maximum pár 10 ezer forint eltérés lehet, mert mondjuk neki vannak gyerekei és kevesebbet adózik.

Az, hogy van kávé meg üdítő meg pihenőszoba szerintem említésre sem méltó, ezek még egy kisebb magyar cégnél is megvannak, szinte alapnak számít egy fejlesztőcégnél :)

Viszont a projektek közti váltást nem értem. Ezt úgy kell elképzelni, hogy egy projektből a kellős közepén kiszállsz és egy másikba - esetleg annak is a kellős közepén - becsatlakozol? Ezt nem érzem logikusnak. Viszont ha nem így értendő, akkor nyilván ez a projektek közötti váltás is olyan, hogy mindenhol megvan, mert a projekteknek jobb helyeken van egy olyan tulajdonságuk, hogy befejeződnek. Így aztán persze muszáj utána másikon dolgozni. Vagy rosszul értem?

Ezeken kívül amúgy tényleg köszi a választ, engem is érdekel ez az EPAM, lehet, hogy egyszer jelentkezek majd oda, ha lesz egy picit több tapasztalatom :)

2014. jún. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Első interjú annyiból áll, hogy megismerjenek. Minden képességed, mit dolgoztál, mik a tapasztalataid, ki vagy mi vagy. Kb. fél órán keresztül beszélgettek. Aztán ha szimpatikus vagy és általánosságban "megfelelsz" azok alapján, amiket le tudtak szűrni, hogy mit mondtál, akkor visszahívnak egy szakmai interjúra, ahol azok fognak tőled szakmai dolgokkal tesztelni, akikkel dolgozni fogsz + vezetők és tapasztaltabb projekt vezetők.
2014. jún. 24. 09:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!