Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » EPAM Systems-nél dolgozók...

EPAM Systems-nél dolgozók véleményét keresem. Megéri?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni, hogy akik EPAM Systems-nél dolgoznak, hogy mik a tapasztalataik. Értem ez alatt, hogy milyen a munkakörülmény, fizetés (munkakör megjelölésével), illetve hogy milyen pozitív és negatív tapasztalatai vannak?! Köszönöm!

2014. jún. 18. 17:34
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
88%
Én első körbe kaptam egy 90perces online java tesztet, ami jol sikerult majd jott egy angol hr es, angolom kicsit gyenge de szimpatikus voltam meg jok a tapasztalataim igy mondtak menjek vissza egy honap mulva kb ha erosebb lsz az angolom. Nem tudjátok mennyire. Erős angol kell. Felső köz3p szintet mondtak, de tapasztalata van valakinek
2015. dec. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
31%

Egy barátom épp most került be hozzájuk. Azzal kezdtek, hogy vért kell adnia. Persze nem adott. Be is írták a HR lapjára, hogy "közösségellenes magatartást tanúsít". Meg eléraktak egy adatkezelési szerződést, amelyben gyakorlatilag felhatalmazza a céget, hogy minden adatával szabadon rendelkezzen. Ilyenek vannak benne, hogy akár egy ajánlatot kérő leendő ügyfélnek is kiadhatják a személyes adatait. WTF? Aztán közölték vele, hogy minden héten jelentést kell írnia a munkatársairól, és felfednie bármilyen "közösséget romboló" tevékenységet. Vagyis spicliskedni kell. És ha nem ír negatívumot senkiről, levonnak a fizetéséből.


Hát, ilyen hely ez az EPAM. Akinek csak a pénz számít, menjen oda nyugodtan.

2016. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
56%

Na igen, én is ezért nem fogadtam el anno az ajánlatukat. Nagyon nem korrektek. Csak úgy mellékesen jegyezték meg, hogy juniorként csak akkor vesznek fel, ha aláírok egy tanulmányi szerződést. Azt persze senki nem tudta megmondani, hogy mennyi időre szólna és mit tartalmaz, mi van, ha megszegem. Azt mondták, hogy majd a szerződésből kiderül. Persze a szerződést sem mutatják meg, majd az első munkanapodon láthatod először, hogy egyáltalán mi van benne. Ez eléggé meghökkentett, így kicsit utánanéztem, és akkor a neten megtaláltam, hogy mennyi mocsokság van ám ebben a szerződésben. Aztán amikor elutasítottam az ajánlatot, még nekik állt feljebb.

Ja és ha már a "jó" fizetésnél tartunk: egy junior, diplomás embernek 1,5 év tapasztalattal ajánlottak annyi pénzt, amennyit a mostani cégemnél a gyakornok diákok kapnak.


Ennyit az EPAM-ról.

2016. máj. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%
Hát nem sok jót írtatok a cégről legutóbbi hozzászólásokban, ami elgondolkodtatott... Máshol szinte csak pozitív dolgokat olvastam róluk.
2016. jún. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem 1-2 elvakult csőlátású ír csak csupa jót erről a cégről, a többit meg fizetik azért, hogy jókat írjanak. De komolyan ez tudom ezt képzelni, az epam konkrétan arra tart HR-s kislányokat, hogy napi 8 órában a linkedin-en vadászgassák az embereket, és zaklassanak mindenkit a "nagyszerű lehetőségekkel".

De olyat is hallottam, hogy Szegeden ilyen dekoratív, fiatal csajszikat bérelnek fel, hogy az egyetem informatikai kari épületében/épülete előtt grasszáljanak, és leszólítgassák az infós diák srácokat, hogy behálózzák őket a céghez.

Utóbbit csak hallottam, előbbit tutira tudom, de már semmin nem lepődök meg. Életem döntése volt, hogy visszautasítottam az ajánlatukat.

2016. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
55%
Manapság már elég sok eszközt bevethetnek hogy oda csábítsák az embereket, ebben még nem látok rosszat. De a munkahelyi gestapós módszerekről már teljesen más a véleményem.
2016. jún. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
88%

"Azzal kezdtek, hogy vért kell adnia."

Baromsag. Rendszeresen van veradas, egyszer sem voltam.


"közösségellenes magatartást tanúsít"

Vicc volt, csak a haverod nem ertette.


"Azt persze senki nem tudta megmondani, hogy mennyi idore szólna és mit tartalmaz, mi van, ha megszegem."

En a technikai interju vegen kerdeztem, mindent elmondtak, nem volt mellebeszeles.

2016. júl. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
90%

8 éve dolgozom az EPAMnál, juniorból eljutottam ezalatt architect szintig, úgy gondolom elég jól ismerem a céget. Vannak itt is problémák, mint ahogy mindenhol máshol is vannak, de ezeket normál fejlesztőként nem fogod észrevenni kb 2 évig, főleg nem úgy, ha egy kis magyar cégtől jössz át, vagy egyetemről kerülsz be.

Az előnyökről:

- Vannak belsős tréning programok(havonta 10-12 különböző), mindenféle témában, ezekre természetesen ingyen mehetsz

- Nagyon magas a szakmai szinvonal, rengeteg dolgot fogsz tanulni a nálad tapasztaltabbaktól a napi munka során

- Változatos projektek vannak. Nem az van, hogy dolgozol egy cégnél,és akkor az ő ügyviteli rendszerüket fejleszted 3 éven keresztül, hanem megismerhetsz egy csomó területet. Az esetemben ez azt jelentette, hogy a következő domainekben dolgozhattam az elmúlt 8 évben: finance, sport&fitness, retail, online gambling, industrial automation.

- Valóban tudsz váltani projektek között, akár úgy is, hogy a projekt megy tovább. Ez nem egy garázscég, hogy ne tudjon a helyedre rakni egy új embert, szóval simán levesznek a projektről olyan 1 - 1.5 év után, ha neked valamiért nem fekszik az adott projekt.

- Ha nincs éppen aktuálisan munkád, mert épp nincs ügyfél, akkor tanulsz, online kurzusokat csinálsz, hasznosan elfoglalod magad, és ugyanúgy kapod a rendes fizetésed. Nincs olyan hogy kirugnak embereket, mert nincs ügyfél. A gazdasági válság elején volt egy leépítés, ahol elküldték az akkor próbaidőn lévő kb 20 embert, meg azokat akik lófaszt se csináltak. Azóta ilyenre nem került sor.

- Az ügyfelek jellemzően nyugat európából, vagy az usából jönnek ide, lehet és kell is velük angolul beszélni, senior szinttől felfele van lehetőség utazni is, főleg projekt kezdéskor, vagy más fontosabb eseményekkor.

- A főnökeink egész magas szintig (régió igazgató) olyan emberek, akik a technológiai domainből jöttek, ezért látják és értik a problémáinkat. Jellemzően szeretnék is megoldani őket.


Szerintem érdemes megpróbálni az interjút, ha mást nem, akkor tapasztalatot nyersz vele. Alapból 3 körös: HR, szakmai, leendő vezető+bértárgyalás. És nem az a jellemző, hogy nem szólnak vissza, vagy bunkók lennének.


Az ilyen nonszenszeket hogy vért kell adni, meg nem tudod hogy mit írsz alá, esetleg jelentéseket kell írni meg inkább hagyjuk is, mert annyira nevetségesek, hogy felesleges rajtuk csámcsogni. Emberek, csak a magyar cég 1100 fős, világszinten meg kb 20 000, szerintetek tényleg vérszerződést szoktunk kötni?!

2016. szept. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"- Ha nincs éppen aktuálisan munkád, mert épp nincs ügyfél, akkor tanulsz, online kurzusokat csinálsz, hasznosan elfoglalod magad, és ugyanúgy kapod a rendes fizetésed. Nincs olyan hogy kirugnak embereket, mert nincs ügyfél. A gazdasági válság elején volt egy leépítés, ahol elküldték az akkor próbaidőn lévő kb 20 embert, meg azokat akik lófaszt se csináltak. Azóta ilyenre nem került sor. "


Ez azért szegeden a napokban nem nagyon vagy így. Arról valaki tud valamit?

2017. febr. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#19-esnek


Jaja a hír igaz... Valóban történik valami Szegeden. Éppen csak fél füllel hallottam amint a munkatársaim beszélgetnek erről és mintha valami költözés lenne a háttérben vagy olyasmi hogy "vagy átképzik magukat az emberek egy másik technológiára vagy mehetnek el innen". És mintha valami nagyobb emberlátszámot éréintene a dolog.


Sajnos többet még nem tudok mondani mert én is csak félig hallottam... De van EPAM os ismerősöm és lehet megkérdem hogy mi a helyzet hogy biztosat tudjdak neked mondani :/

2017. aug. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!