Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzom szeretném elkülde...

Önéletrajzom szeretném elküldeni néhány helyre, de elég kevés adat van rólam. Mit lehet írni kísérő levélként? Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Dolgozni csak 1-2 hétig voltam sokfélét kipróbáltam, jelenleg még Gyesen vagyok. Írjam bele a gyereket? A kreativitást és hogy milyen szerény meg szép vagyok azt hogyan írjam meg?
2010. jan. 3. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A kísérőlevél másik neve a motivációs levél. Tehát arról kell szóljon, hogy miért akarsz dolgozni, miért vagy te a legalkalmasabb a megpályázott állásra. Érdemes a jó tulajdonságaiddal (pl. kitartó, kreatív, becsületes stb.) ezeket az állításokat alátámasztani.

Az önéletrajz csak egy vázlatos összegzés rólad. A gyereket ne írd bele, a magánéleted max. annyiban lehet benne, hogy milyen a családi állapotod (hajadon, nőtlen, nős, házas...)

Ha sokfélét dolgoztál az lehet jó pont. Minden olyan állást írj bele amit végeztél, de csak felsorolásszerűen. A rövid idő miatt ugyanis nem lehet kirészletezni nagyon.

Ma már mindenhol fontos a nyelv és számítástechnika. Ezeket részletezd ki! milyen nyelvet tudsz milyen szinte. nem baj ha alapfokú, az is valami. A számítástechnikai ismereteket is sorold fel ha vannak! Nem baj ha az csak alapvető szövegszerkesztés meg internet, de benne legyen.

Mindenképpen említsd meg azokat a dolgokat ami előnyös lehet (pl. iskolai verseny, sporteredmények, munkához kapcsolódó hobby stb.)

Meg természetesen személyi adatok illetve mindenféle elérhetőségek is legyenek benne.


Esetleg ha van előnyös fénykép az Önéletrajzba, azt szívesen veszik a cégek, de nem kötelező.


mivel nem tudom a legmagasabb iskolai végzettséged, ezért így nagy általánosságban csak ennyit tudtam segíteni.


Sok sikert!

2010. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de még mindig nem tudom hogyan is kell egy ilyet megírni. Érettségi utáni képzéseim vannak, munkatapasztalatom mindenhol csak 1-2 hétig tartott. és 3 éve babázom. Az önéletrajzom csak negyed oldalt foglal el!!!! Címet kell neki adni?
2010. jan. 5. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!