Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Tesco-ban kezdek nemsokára...

A Tesco-ban kezdek nemsokára mint készletgazdálkodási asszisztens. Mire számíthatok? Mit csinál pontosan egy készletgazdálkodási asszisztens? Mennyit kapnak nettóban? Előrejutási lehetőség van? Stb.

Figyelt kérdés

2014. jún. 22. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Polcfeltolto. Ehhez azert nem kell pilotavizsga... Mellesleg hogy jelentkeztel az allasra, ha nem tudod mit kell csinalni?
2014. jún. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ugyan ebben a pozícióban dolgoztam szülés előtt 8 évig, csak nem ennél a cégnél.

Én sosem pakoltam árut, nem töltöttem fel polcot. A megrendelésekre figyeltem és a készletet ellenőriztem.

Visszaáruztam, szállítókkal tárgyaltam meg a fontosabb dolgokat, amiket az ov. nem "értettek".

Kiárusítást írtam ki, beragadt termékeket akcióztattam le, szállítókkal egyezkedtem új termékeknél (hogyan vezessük be, legyen-e csatolt termék, stb).

Jártam projektekre a kp-ba, továbbképzésre minden hónapban 2×. Másik áruházat látogattam meg Mo-n(32 áruházunk van), más velem egy pályán lévőkkel beszélgettem, ötleteltünk.


Ha nem tudod, hogy mit kell csinálni, inkább keress másik állást. Oké, beletanulsz, mert mindenhol másképp működnek a dolgok. De az alapokat ha nem tudod, mivel is foglalkozik egy ilyen munkatárs, akkor inkább el se kezd, mert azt se tudod, hogy merre áll majd a fejed.

2014. jún. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A készletes nem polcfeltöltő...


A készletgazdálkodási asszisztens legfőbb feladata a készletgazdálkodás. Ez leginkább leltárakban és egyéb készletgazdálkodási folyamatokban merül ki (pl. készlethiány scannelés - majd el fogják mondani pontosan mit hogyan).


Mivel a készleteseknek rengeteg dolguk van, így nem valószínű, hogy heti szinten túl sokat kéne árufeltöltéssel foglalkozni vagy kasszázni. Max. pár órát hetente.

2014. jún. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

# 2


A Tesconál ennél sokkal kevésbé összetett a feladatkör. Rendeléssel gyakorlatilag már nem kell foglalkozni - csak 10-20 terméknél összesen, ami elenyésző. Az áruházat sohasem kell elhagyni és ötletelni sem kell semmit. Beszállítónak meg még a közelébe sem mehetsz :o)


Egyszóval lényegesen egyszerűbb a munkakör, kb. bárki elvégzi, aki nem teljesen együgyű.

2014. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lényegében, akkor a TESCO tényleg a 8 általánossal rendelkezők munkahelye. Már bocsánat.

Amit leírtál .. hát az semmi.


Nálunk ezt kell csinálni, és még a fele sem, amit leírtam.

Igaz, én német cégnél dolgozom, de meg is becsülnek a munkám és a hozzáállásom miatt.


Ez, amit te írtál le, hogy nálatok mit lehet és mit nem egy ilyen munkakörben csinálni .. tényleg egyenlő azzal, hogy "húzzál ki árút pakolni".

Ha ez így van, akkor ezért br. 120-130 a havi kereset.És ez még a jóindulatú bér!

2014. jún. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez pontosan így van. Nettó 100 körül keresnek a készletesek.


Mondjuk azért ennyire nem kell túldramatizálni a helyzetet. Nem tudom te milyen áruházban dolgozol (méret és áruforgalom), de hidd el, 1-2 főnek mondjuk a frissárun nem olyan könnyű készletpontosságot tartani átlag heti 70-80M forintos áruforgalom mellett.

2014. jún. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem sokára kezdesz, de nem tudod mennyit fogsz kapni? Ez hogy lehet? Csak megállapodtál valamiben velük, nem?
2014. jún. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen le lett butítva a Tesco, nem hogy ilyenekhez, de még az osztályvezetői és csoportvezetői állásokhoz 8 általános meg szakmunkás végzettséget határoznak meg. Erre olyanokat is felvesznek akik azt se tudják mit kell csinálni a munka előtt.
2014. jún. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A készletesnek annyiban jó, hogy tud akciózni akár magának dolgokat :D Mint mikor az 1000Ft os pácolt csirkét 300ért hozták el és hasonlók.

Amúgy készletesnek kell odafigyelnie, hogy miből mennyi van, pl lefogy az áru a polcról, megnézi a rendszerben, ha nincs, akkor kiteszi a készlethiány címkét és jelzi a rendszerben is, hogy kell az adott áruból.

Persze minden osztálynak megvannak a készletesei, de nem 10-20, hanem több száz termékkel dolgoznak.


Milyen végzettséggel volt meghirdetve az állás? Ha 8 általános elég, akkor 101 500 Ft-os minimálbért kapod, ami bruttó 66500 (ha nincs gyerek)+ havi 5000Ft Erzsébet utalvány, és egészségpénztár. Erre jön az "éjszakás" pótlék, amennyiben este 6 és reggel 6 közt dolgozol (tehát délutános műszakban 18-22/22:30 ig számolj vele).

2014. jún. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!