Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1700 euróból mennyi marad...

1700 euróból mennyi marad nettóban Németországban?

Figyelt kérdés

2014. jún. 22. 14:14
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
Szerencsed volt. Ez az ar messze nem altalanos, az meg egyszeruen nem igaz hogy az alberlet olcso Nemetorszagban. Miert is lenne olcso, ha a fizetesek jelentosen magasabbak?
2014. jún. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:

Attól, hogy te annyira nem vagy képes, hogy alaposabban megnézd a kínálatot, attól ez még nem mese. Amikor az Európai Unió Bíróságán gyakornokoskodtam, akkor képzeld, ki tudtam venni egy szobát 150 EUR-ért, mert én szántam arra egy csomó időt, hogy utánajárjak, hogy a környéken hol és mennyiért tudok bérelni arra az 5 hónapra, és így is megérte, mert a munkahelyre (Luxembourg) 1-1,5 órás volt az út (a forgalomtól függően), és igen, képzeld, kijöttem az 1200 €-ból, úgy, h párszor elmentem bulizni is (igaz, Luxembourg-ban a pia elég olcsó).


Utolsó hozzászóló: nem attól függnek az albérletek árai, hogy milyen magasak a fizetések. Az élelmiszerek akkor miért jóval olcsóbbak? Rosenheim-ban a Real-ban jóval olcsóbb minden élelmiszer, mint itthon, Magyarországon, pedig jóval magasabbak a fizetések a németeknél...

2014. jún. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:

De igen, az ingatlanok arai a fizetokepes kereslettol fuggnek.


Az elelmiszerek pedig nem olcsobbak, ez egy oriasi tevhit. Van ami olcsobb, de rengeteg dolog dragabb, hus, gyumolcs, zoldseg, pekaru, minosegi kaja. A hulladek lehet olcsobb.

2014. jún. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
Tévhit??? Ember, Rosenheim-ban, a Real nevű hipermarketben a nem hulladék élelmiszerek kerültek fele annyiba, mint Magyarországon!!! Amikor kinn a németeknél nyaraltunk, akkor ott vásároltunk be magunknak hazafelé, kb. egy bő hónapra! :D Mondjuk a bajor rész eleve olcsóbb, int mondjuk Berlin és környéke..
2014. jún. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
Az. 8 eve elek Münchenben, ugyhogy tudom mirol beszelek. Mondom, a szemet kaja, a fagyasztott pizza, a Nutella meg ezek a szarok lehet olcsobbak, a hus, a zoldseg, a gyumolcs, a pekaru stb. meg jelentosen dragabb. Ha egy csaladot elelmezel, fozol, akkor hamar rajossz, hogy az olcso nemet elelmiszer csak varosi legenda. Bar nyilvan lehet ipari hulladekok is elni.
2014. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
Így van. A sz*r itt is olcsó, csakúgy mint otthon. Azonban ha minőségi élelmiszert veszel, annak megkérik az árát. Stuttgart mellett lakom és 350 €-t költök havonta bevásárlásra, ebben van hús, zöldség, gyümölcs, stb. Te Magyarországon is ennyit költesz? Magyarországon 50.000 Fr-ból kijössz kajával bőven, itt azért ennél több kell. Ezzel nem azt mondom, hogy itt milyen rossz, csak azt, hogy ne ámítsd a népet azzal, hogy Németország olcsó, mert egyáltalán nem az.
2014. jún. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:

Lassú gepárd - mondom, menj Rosenheim-ba (ott van tőled egy köpésre) a Real-ba; azokat az árukat is olcsóbban megveheted, amiket említettél, hidd el, olcsóbban kijössz.


Egyébként én Trier-ben vettem egyszer (Aldi-ban) bélszínt, ami (pontosan emlékszem) 11 euró 99 cent volt. Itthon kilója 8-10 ezer Ft (két éve talán egy kicsit olcsóbb volt). Na, ennyit arról, hogy Magyarországon a minőségibb élelmiszertermékek olcsóbbak lennének...

2014. jún. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:

"Egyébként én Trier-ben vettem egyszer (Aldi-ban) bélszínt, ami (pontosan emlékszem) 11 euró 99 cent volt. "


Hány dekát vettél ennyiért? 15-17 €/kg áron van a bélszín errefelé, azonban az tény hogy az itteni marhahús kenterbe veri a magyar termékeket. Azonban az hogy olcsóbb lenne itt a megélhetés, mint otthon, az egyszerűen nem igaz. Hol költ egy átlag magyar kajára 250-400 €-t havonta? Nekem is vannak itt magyar "ismerősök", ő szerintük fejenként 120-130 € is elég a kajára, de ennyiből kiváncsi vagyok mit eszik.

2014. jún. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
Kilója volt annyi... Egyébként neten simán körbe tudsz nézni - főleg, ha tudsz németül -, hogy melyik hipermarketben mit mennyiért tudsz venni, kicsit nézegessetek körül. Szerintem Stuttgartban is ha benézel egy Aldiba, láthatod, hogy nem kamuzok (de mondom, neten, ha megnézed bármelyik hipermarket oldalát, meg tudod nézni az árakat is). Nekem is úgy jött ki a kaja 130 €-ra, hogy Luxembourgban ebédeltem (pedig elvileg ott magasabbak az árak).
2014. jún. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:

Egyébként meg, ha arányaiban nézzük, Németországban olcsóbb a megélhetés, mint Magyarországon, egy magyar átlagosan 150.000,- Ft-ot keres, ha egyedül él, úgy, ahogy kijön belőle, és még félre sem tud rakni. Én sz*ros gyakornokként megéltem a luxemburgi melómmal 1.200 €-ból úgy, hogy félre is tudtam tenni (igaz, szobát béreltem, és kicsit messze a munkahelytől).


Vagy inkább egy jobb összehasonlítási alap; Magyarországon a pályakezdő jogászok 100-250 ezer Ft között keresnek, míg Németországban egy egyszerű közjegyzői irodában kap egy pályakezdő közjegyzőjelölt 3000 €-t (arról meg már ne is beszéljünk, hogy egy jól menő cégnél egy Rechte Berichterstatter akár 5000 €-t is megkeres havonta). Többet tud félretenni egy pályakezdő német jogász, mint egy magyar...

2014. jún. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!