Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet-e javulás a közeljövőben...

Lehet-e javulás a közeljövőben Magyarországon?

Figyelt kérdés
Van egy diplomám (nem büfé szak), 3 nyelvvizsgám, és egyszerűen nem sikerül értelmes állást (ami nem minimálbér) találnom. Egy vidéki nagyvárosban élek, én úgy látom itt katasztrofális a helyzet, úgy tudom Pesten egy kicsit jobb. Személy szerint én jelenleg külföldben gondolkozom, mivel beszélek nyelveket. Kicsit filozofikus a kérdés, tehát bárki írhatja a tapasztalatait, véleményét a téma kapcsán.

2014. jún. 24. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Azoknak Budapesten (sőt, sehol) sem jobb, akik a fülük botját sem mozdították az egyetem alatt, és nem értelmes méretű szakmai kapcsolati hálóval és tapasztalattal lépnek ki az egyetemről. Külföld azért lehet vonzó, mert ott az itteni "minimálbér" munkákból néhány helyen egy korrekt középosztálybeli életet lehet összerakni, viszont szerintem aki elindul ezen az úton, az gyakorlatilag lemond a diplomájának értelmes (közvetlen) hasznosításáról.
2014. jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha három nyelvet is beszélsz és piacképes diplomád van, azon is elgondolkodhatsz, mit tudnál esetleg önállóan kezdeni vele. Nem csak munkaviszonyban lehet dolgozni!
2014. jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
gondolkoztam saját vállalkozáson, viszont annyiféle adónem van már, hogy szerintem ha legálisan szeretném csinálni majdnem biztos lenne előbb utóbb a csőd (persze hacsak nem valami nagyon egyedi ötlet lenne)
2014. jún. 24. 15:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon fog javulni a helyzet, ha valóban beszéled a három idegen nyelvet, akkor próbálkozz Pesten, vagy külföldön.
2014. jún. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon fog javulni elkövetkező 10 évben, úgyhogy irány külföld, ha megteheted.
2014. jún. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!