Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriába keresnek szakácsot,...

Ausztriába keresnek szakácsot, de furcsa nagyon a kapcsolat felvétel?

Figyelt kérdés

Az egyetemem üzenőfalán találtam egy hirdetést, hogy keresnek szakácsot, félpanzióra. (tehát nem kell komoly ételeket készíteni).

Írtam e-mail-t, mert más nem volt megadva, hogy bővebb tájékoztatást kérek.

Erre az a válasz jött, hogy hívjam fel őket, és szóban ad bővebb tájékoztatást.


Elvileg nem feltétel a német nyelv sem, mert magyarok az üzemeltetők.


Én nem tudom miért nem lehet leírni rendesen mik a körülmények. Miért kell személyesen nekem hívnom?

Kicsit félek telefonálni, mert lehet pl. emeltdíjas szám is.

És amit szóban elmond, az elszáll. Amit leír azt nem tudja letagadni. Persze lehet arra fele ezt így szokás?


Leellenőriztem a céget van honlapja és az egyik telefonszám szerepel is a honlapjukon is.


Jogosak a kételyeim?



2014. jún. 24. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet úgy vannak vele, hogy telefonon gyorsabban meg lehet tudni egy két infót és nem kell arra várni órákat/napokat hogy az illető válaszoljon.

Na van honlap és ott is fel van tüntetve a telefonszám, akkor én a helyedben nem aggódnék annyira, hiszen le lehet őket nyomozni.

Nincs vesztenivalód, hívd fel őket, ha annyira kell a munka. Egyébként meg volt adva, hogy nem kell a német? Mert lehet azért akarnak telefonon beszélni, hogy egyben teszteljék is a német tudásodat.

2014. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Úgy volt meghirdetve, igaz nem ők, hanem a sulim diákszövetkezete tette közzé.


Van egy T-mobilos szám is, lehet az fogom hívni.

Én is arra gondoltam, hogy a nyelvet ellenőrzik, de akkor miért írták, hogy nem kell a német?

2014. jún. 24. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy szerződés nélkül egy napot se dolgozz.
2014. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy írásban vagy szóban tájékoztatnak. Állásinterjún sem adnak a kezedbe munkaköri leírást, amire hivatkozhatsz később, hanem amikor alkalmaznak, csak akkor. A lényeg, hogy legyen korrekt munkaszerződésed.
2014. jún. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Singham ***** válasza:
51%

,,Elvileg nem feltétel a német nyelv sem..." Na, ahol ilyet látsz azt kell nagyon gyorsan elkerülni. Egyetemista vagy elvileg, akkor lehetne annyi sütnivalód, hogy kicsit elgondolkozz: egy olyan országban, ahol német a hivatalos nyelv, nem fog majd kelleni német nyelvtudás?

Ez olyan lenne, mintha itthon akarna valaki éttermet nyitni, és írná, hogy nem feltétel a magyar nyelvtudás.

2014. jún. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A konyhán nem kell németül beszélnie, ha magyar a személyzet, mert a vendégekkel nem is találkozik. Olyan szempontból lehet fontos, hogy a szerződését kapja meg németül és magyarul is, hogy értse, mit ír alá.
2014. jún. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Singham ***** válasza:
Aha, csak szerinted végig a konyhában fog tartózkodni Ausztriában? :) Felejtsük már el ezt. Bármi kínja van, azt németül kell elmondani Ausztriában. Németül kell bevásárolnia, intézni a dolgait, stb.
2014. jún. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Felhívtam. Mondta, hogy neki kimondottan szakács kell, szóval elértettem a hirdetést és hát az azért igen rossz választás, hogy az egyetemisták között keresgél, mert egy műszaki főiskolán válogatott szakácsok vannak :D


De kedves volt mindent elmondott.


Amúgy pont azét akartam kimenni osztrákokhoz, mert alap németem van és szerettem volna kicsit fejlődni nyelvileg.


Köszönöm a válaszokat.

2014. jún. 26. 10:49
 9/9 A kérdező kommentje:

Amúgy egy magyarok által működtetett hotelról van szó. Mindenesetre a vezető biztos, hogy magyar.


De most már a kérdés tárgytalan.

2014. jún. 26. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!