Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kezdjek neki a tőzsdének?

Hogyan kezdjek neki a tőzsdének?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni tőzsdézni, először szimulátorozni szeretnék, de még egyenlőre nem tudom, hogy melyiket használjam, mert találtam többet is. Ti melyiket ajánljátok? Esteleg olvasmányok amit érdemes elolvasni,könyvek? Ha igazi pénzel el kezdeném egyszer akkor 100.000Ft elég lenne rá kezdésnek? Angol tudás mennyire kell hozzá? Köszönöm a válaszokat előre!



2014. jún. 25. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Én a Goat Simulatort ajánlom, angoltudás pedig teljesen felesleges, elég ha annyit tudsz, amennyit a Sebhelyesarcúból össze lehet szedni.
2014. jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ! Nem is tudom mit vártam ettől az oldaltól!
2014. jún. 25. 21:43
 3/18 anonim ***** válasza:

Hülye kérdésre hülye válasz.

Ez kb. olyan,hogy én szeretnék lenni a világ egyik legnagyobb hedge fund menedzsere milyen könyvet olvassak el?


Portfolio.hu fórumát olvasgasd meg a könyvesboltjukba is van pár jó könyv.

[link]

külföldiekből(ha tudsz angolul) marketwatch.com, bloomberg stb...

de ezektől még nem leszel profi trader, a titka a tanulás, gyakorlás, gyakorlás és még több gyakorlás

esetleg egy VAP, EFFAS vizsgára is beiratkozhatsz

2014. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Valahol el kell kezdeni! Pontosan ezért tettem fel szerinted hülye kérdést! Szeretném elkezdeni ebbe mi olyan nagy baj? Szereintem az emberek sokan szeretnének könnyen pénzhez jutni. Nem azt mondom, hogy könnyű, hanem hogy nem fizikai munkát végzel. Tanúlni szeretek szóval ha kell évekig tudok seggelni!
2014. jún. 25. 22:32
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
évekig tudsz seggelni? akkor irány az egyetem pénzügyet tanulni, befektetéselemző szakirányon, utána meg a CFA vizsgát letenni(vagy a fentebb írt vizsgák/tanfolyamok valamelyikét), elmélet után jöhet a gyakorlat és a papírjaiddal bekerülhetsz valamelyik neves alapkezelőbe, ott majd megtanulod a szakmát és igazi tőkepiaci szakember lehetsz, a milliárdos tőzsdések mind onnan kezdték(Soros György is alkuszként kezdte), de ha nem sikerül a saját vállalkozás akkor más emberek vagyonát kezelve is igen szép összegeket keresel majd valamilyen cégnél.
2014. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Tőzsdézni nem érdemes, csak a kőgazdagoknak, nekik is szórakozásból. Teljesen kiszámíthatatlan minden. A szimulátort úgy írják meg hogy pozitív legyél, hogy rávigyenek az ördög útjára
2014. jún. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
# 6 aki nem ért hozzá az minek ír ilyen hülyeségeket?
2014. jún. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Akkor aki ért hozzá le írná?? Mert érdekel!
2014. jún. 26. 07:39
 9/18 anonim ***** válasza:
Ezt nem seggelni kell, hanem tanultakat alkalmazni!!!!
2014. jún. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

# 9 ez megint értelmes mondat volt, és a tanultakat esetleg nem be kéne seggelni? megfelelő módszertani ismeretek nélkül csak szerencsejáték a tőzsde...



# 8 igazából nem tudom mit vársz, az 57%-os nagyjából leírta, hogy ez egy rohadt nagy terület ahhoz. hogy valaki elkezdje itt neked leírogatni.. Vagy tényleg te most mire számítasz? Valaki ír fél oldalt, hogy ekkor shortolj,ekkor pedig vegyél részvényt és kész ennyi ilyen egyszerű? Szerintem te ilyen mentalitással inkább hagyd az egészet a fenébe!

2014. jún. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!