Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez az állás kamu lehet?...

Ez az állás kamu lehet? Kártyának lent részletezett adatait meg lehet adni?

Figyelt kérdés

Kiegészítő keresetnek találtam egy jónak tűnő hirdetést. A jelentkezési laphoz kérték a kártya számát, a kártya lejáratának dátumát illetve a ccv kódot. (Mert kártyára történik majd az átutalás)


Én a számlaszámomat adtam meg azt hittem az kell, de szóltak h nem arra van szükségük hanem ami a kártya elején van feltüntetve, 16 számjegyű kód.


Valóságos lehet ez az állás? Ha megadom a 16 jegyű kódot, meg a többi adat ismeretében hozzá férhetnek a kártyámhoz? :O



2014. júl. 2. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Pont ezek az adatok (kártyaszám,ccv,dátum) kellenek ahhoz, hogy netes vásárláshoz, netes utalásokhoz használni tudják a kártyád. --> 1 másodperc alatt fullra lehúzzák a pénzt :)
2014. júl. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Adj meg nekik valami durván kamu számsort.. aztán figyeld a hatást :)
2014. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem. Óóó :/ akkor jó hogy nem adtam meg!


De akkor is tudnak vásárolni ha nem tudják a kódot? Ez elég veszélyes mert így ha valaki elhagyja a kártyáját akkor pin kód nélkül is vásárolhatnak róla? :O :(

2014. júl. 2. 10:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy van, ahogy mondod. Internetes fizetéshez csak ezek az adatok kellenek,ba kártya pin kódja nem kell.
2014. júl. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Igen,ezért kell az elvesztett kártyát azonnal letiltatni. A valós munkahelyek is kártyára utalnak,mégsem kérik sosem a kártya adatait.
2014. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mert kártyára történik majd az átutalás"


Kártyára nem lehet utalni! Csak bankszámlára lehet utalni, a kártya csak egy eszköz, amivel hozzáférsz a számlán levő pénzhez, ezért kellettek volna nekik a kártya adatai, hogy lenyúlják a pénzedet.

2014. júl. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A CCV kód pont erre való, kb olyan, mintha a PIN kódodat tudnák. Ezért érdemes lekaparni a kártyáról, a hirdetést pedig jelentsd mindenképpen az adminisztrátorok felé!
2014. júl. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszaitokat!

Remélem nem lesz így bajom belőle hogy a számlaszámot és a cvv-t tudják :(

2014. júl. 2. 11:14
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bankkártya adatokat csak és kizárólag fizetésnél, megbízható, ismert renszereknek adunk át, teljesen elektronikusan. Embernek soha nem küldünk semmit.


Azt javaslom, jelentsd fel őket a rendőrségen, ez nem csip-csup ügy.

2014. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Remélem nem lesz így bajom belőle hogy a számlaszámot és a cvv-t tudják"


Valószínűleg nem, de azért máris jelentsd a bankodnak a történteket.

A kártya számát SOHA nem szabad megadni, erre nem is lehet utalni, csak bankszámlára.

Ha inteneten vásárolsz, csak akkor írd be ezt a számot, ha az oldal alján ott a kis "lakat". Ez biztosítja, hogy CSAK a gép, éa nem emberek látják a számodat.

Közöld a bankoddal azt is, hogy egy ilyen szélhámos bandát találtál, és hogy mivel "kecsegtetnek"...

2014. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!