Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hová érdemesebb menni? London...

Hová érdemesebb menni? London vagy München? Anglia vagy Németo?

Figyelt kérdés

Angolul jól beszélek, németül nem annyira.


25/N


2014. júl. 4. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:

"Angolul jól beszélek, németül nem annyira. "


Ez esetben Anglia. Mindig oda kell menni, amelyik ország nyelvét rendesen beszéled! Szaktudással, tapasztalattal gyere ki, mert minimálbérért gürizni sem Németországban, sem Angliában nem éri meg. (Minimálbérből csak nagy lemondások árán lehet elvegetálni, az meg nem élet hogy 10-en nyomorogtok egy lakásban.)

2014. júl. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerinted? :D Ha ismerem Sanyi bácsit, de Kálmán bácsit nem annyira, akkor melyikben bízok jobban? :D
2014. júl. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szakács a szakmám. Ezzel van esélyem? Nem feltétlenül kell, hogy London legyen a célhely.
2014. júl. 4. 12:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért nem küldtél még önéletrajzokat?
2014. júl. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szakácsként elég jók az elhelyezkedési esélyek, olyan városokban próbálkozz, ahol sok a turista, és/vagy egyetemváros. Oxford, Cambridge, aztán Brighton, Plymouth, Derby, Exeter, Bristol, London, Southampton, Portsmouth.


Kisebb vidéki város éttermeiben néha előfordul hogy szállást is adnak, de ez nem általános. fizetés változó, tapasztalat függvénye, nagy átlagban olyan 1200-2000 nettó körül, kezdő bevándorlóként az első 2-3 évben reálisan 1200-1400 között kereshetsz nettóban, ami később, tapasztalt szakácsként felkúszhat szépen.

2014. júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4/5 válaszoló


Mert még csak puhatolózom. :)


Hallottam olyat is, hogy nem éri meg, mert sok a munka stb. De nem hinném, hogy több, mint, amit most csinálok, ráadásul nevetséges pénzért. :) Ha másnak nem, talán próbának megéri. Nincs senkim, semmim itt, szóval nem sok vesztenivalóm van szerintem - maximum pénz. :)


De lehet, előtte megcsinálom a cukrász szakmát is, csak azzal az a baj, hogy akkor tolódik a dolog, mert akkor ugye elmegy rá a pénzem, és tovább kell spórolnom.

2014. júl. 4. 12:41
 7/10 A kérdező kommentje:

Másik dolog: Munkaközvetítőn vagy egyedül?

Sok rosszat olvasok a munkaközvetítőkről.

De egyedül meg nekem túl nagy dolognak tűnik.

2014. júl. 4. 12:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp egyedül. Nem nagy dolog, maximum annak tűnik. Ha tényleg beszéled a nyelvet, akkor menni fog. Rengeteg információ fenn van az interneten, facebookon, stb, ahol érdeklődhetsz. Közvetítővel semmiképp se gyere, lévén, amiért pénzt kérnek, mind ingyenesen intézhető.


NI szám: Ingyenes!

Bankszámlanyitás: Ingyenes!

Munkakeresés: Ingyenes!


Ezek a közvetítők csak a pénzt szedik le tőled, és a végén a kezedbe nyomnak egy listát, hogy hol keress állást. A lista meg fenn van az interneten is.


Sok a munkaidő? Igen, a vendéglátás ezzel jár, d ez a világon mindenhol így van. Nekem egy barátom szakács itt, Londonban, heti 48 órát dolgozik, nettó 1450-ért. (Igaz, már itt van 2,5 éve.) Én tartom magam ahhoz, hogy aki rendelkezik egy szakmával, és nem minimálbérért akar gürizni itt, annak bizony megéri.

2014. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A magyar állapotokhoz képest a vendéglátás szakma elméletileg mindenhol egy felüdülés, nem olyan rég olvastam, hogy egy sztárséf menekült innen az embertelen körülmények miatt.


Keress angol munkahírportált és nyomasd ezerrel az önéletrajzod mindenhova. Menj ki 1-2 napra és ott helyben keress fel munkaközvetítőket és add be az önéletrajzod, illetve menj végig éttermeken és add be az önéletrajzod.


Én nem vagyok szakmabeli, de régebben több munkának is utánanéztem és a többség aki elhelyezkedett azok így találtak munkát külföldön. A magyar munkaközvetítőket pedig távolról kerüld.

2014. júl. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem München, de azért megkérdezem, a 6-os kérdezői kommented alapján, hogy ha "sok a munka", akkor miért "nem éri meg" aszerint, akitől ezt hallottad?


Ha sok a munka, az király, mert annyival többet lehert keresni, de sajnos ez Angliában a legritkább esetben van így. Lusta tetű nép, még dolgoztatni is lusta (illetve nem szereti fizetni érte a túlórádat, ami okán csakis órabérről beszélj).

2014. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!