Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki külföldön dolgozik....

Aki külföldön dolgozik. Milyen végzettséggel mentetek ki? Mi volt az ok, hogy kiköltöztetek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 5. 16:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
11. osztály után családi problémák miatt.
2014. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthető a kérdés. Mit dolgoztok kint?
2014. júl. 5. 16:07
 3/14 anonim válasza:
90%
Festőként mentem ki . Már vállalkozóként dolgozom . Magyarország élhetetlensége volt az oka ,hogy nem haladtunk ,hónapról hónapra éltünk és főként szerettem volna a családomnak jobb életszínvonalat biztosítani ,a lányomnak jobb jövőt ,ő csak profitál belőle ,hogy itt egy élhetőbb országban nő fel !!!
2014. júl. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

2 diploma elvégzése után mentem ki. Azért, mert Magyarországot egy élhetetlen helynek tartom/tartottam, ahol nincsenek biztos munkahelyek, megfelelő fizetések, tombol az intolerancia és a rasszizmus, illetve erősen a diktatúra felé közelít a politikai helyzet, ebből kifolyólag pedig a lakosság 90%-a állandó stresszben él.


Én nem kívántam ilyen feltételek között élni vagy családot alapítani.

2014. júl. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Műköröm építőként dolgozom.
2014. júl. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
75%
Szakma és diploma után. Azért, mert a párom itt talált munkát, én meg pont befejeztem az iskolát. Az óta tanulom a nyelvet, addig meg legfőképp "aljamunkát" kap az ember, pl takarítás, vagy gépsor mellett. De nem esik le a gyűrű az ujjamról, ha ki kell súrolnom egy wc-t, szóval ez van, csinálom, mert a munka nem szégyen. Sokan jó nyelvtudással és végzettséggel is gyárakban dolgoznak kezdésnek- mert jobban fizet, mint otthon egy erős középvezetői fizetés. Azért - is- jöttem ki a párom után, mert élhetetlennek tartom az otthoni viszonyokat.
2014. júl. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Diplomásként jöttem Angliába, immár 5 éve. A kezdetektől fogva vállalkozóként dolgozom. (sokrétű IT szolgáltatások)


Azért jöttem ki, mert otthon a vállalkozókat az utolsó bőrig lenyúzzák.(5 év alatt sajnos ez még fokozottabban igaz, sajnos.)

2014. júl. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
Csak ezt felejti el megemlíteni mindenki, hogy minimálbér az mindenhol minimálbér, és abból nem lesz kolbászból kerítés. Akkor meg nem tök 8, hogy hol keresel minimálbért?! Kit érdekel, hogy középvezetői fizetés itthon?! Nem itthon költöd el, kint meg lófsz se.
2014. júl. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

" Csak ezt felejti el megemlíteni mindenki, hogy minimálbér az mindenhol minimálbér, és abból nem lesz kolbászból kerítés. Akkor meg nem tök 8, hogy hol keresel minimálbért?! Kit érdekel, hogy középvezetői fizetés itthon?! Nem itthon költöd el, kint meg lófsz se."


Számoljunk!


Otthoni nettó minimálbér: 70.000 ft

Étel egy főre egy hónapra, spórolva: 30.000 ft

Rezsi, albérlet egy hónapra: 35 (mondjuk 20-ért egy szoba és 15 rezsi hozzá, ha szerencsés az ember) - a csillagos ég.

Benzin/bérlet/autó fenntartása: 5-15.000 ft

Éhenhalás: 100%-ig biztos.


Németországi gyári minimálbér 1 vagy 2 műszakban: 1000-1100 euró. 3 műszakban: 1200-1300 euró, attól függően mennyit éjszakázol. Egyéb térítések: benzinpénz (kb. a fogyasztás fele), nyaralás-és karácsonyi pénz, túlórapénz.


Étel: 120-200 euró egy hónapra 1 főre.

Lakhatás: garzon rezsivel 3-400 euróból megvan

Kisautó (pl. 7-8 éves 3 ajtós) fenntartása kb. 60 euró, plusz benzinpénz (50-100 euró/hó)


Maradt: legrosszabb esetben is 250-300 euró. Nem a világ, de nem döglöttél éhen, szoba helyett egy csinos kis garzont bérelsz, és még a benzinpénzből is kapsz vissza.


Természetesen itt is csak döglődik az ember, ha ebből akar egy normális életszínvonalat fenntartani, de kezdeznek megteszi. És van előrejutási lehetőség, béremelés. Ahol kezdtem gyárban fél évente volt béremelés, a helyzet úgy nézett ki, hogy minden alkalommal 1 euró körül emelkedett az órabéred. Ez havi szinten azért jelentős pluszt jelentett. A legtöbb helyen ha közvetítőnél vagy kint, és jól teljesítesz, fél-1 éves szerződés után dönthet a bérlő cég, hogy átvesz-e fixen. Na most ezt úgy kell elképzelni, hogy közvetítőnél keresel kb. 1000-et 1 műszakban, fixen kb. 1400-at. 3 műszakban fixen 2000 eurónál is többet lehet hazavinni bizonyos cégeknél, de 1700-1800 körül majdnem mindenhol. És abból már el lehet azért éldegélni.

2014. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
+ még egy fontos tény: otthon bármikor kivágnak a minimálbéres munkahelyedről, mint macskát sz*rni - itt, ha jól dolgozol, de legalább átlagosan, biztos helyed van. Kivágás helyett meg inkább bővítés a gyakori...
2014. júl. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!