Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkával kapcsolatban...

Diákmunkával kapcsolatban jártas valaki?

Figyelt kérdés

szóval van ez a nyári diákmunka dolog és az lenne a kérdésem hogy ugye 6órás munkaidőbe vagyunk felvéve és az Alapbérnél is 76.125HUF van meg a Munkabér összesen-nél is 76.125HUF van

akkor hogy is van ez?? mennyit kapnák elvileg kézhez mert tavaj ismerősömnek ebből az összegbòl csak valami 48.000-at.kapott ki



2014. júl. 10. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A nagy kérdés, hogy brutto vagy netto? De diákmunkából alig kell adózni.
2014. júl. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is pont itt vagyok most. Diákmunka és diákmunka között is van ám különbség.

A különböző járulékokat akkor nem vonják le, ha iskolaszövetkezet által dolgozol.


Ha jól sejtem, ez az állami diákmunka program. Legalábbis én is ebben dolgozom és minden más stimmel (munkaidő és alapbér). Ez nem iskolaszövetkezet általi munka, tehát elvileg vonnak belőle mindent, amit a munkabérből kell.

Tehát, ha minden igaz levonásra kerül:

10% nyugdíjjárulék

7% egészségbiztosítási járulék

1,5% munkaerőpiaci hozzájárulás

16% szja


Ha ezeket mind levonják 50.625 Ft a nettó, amit megkap a diák. Az egyik diáklány megkérdezte a személyzetist erről, és azt mondta, hogy ez a 76.125 Ft bruttó, a levonások után 50.000 Ft körül lesz, amit megkapunk.



Az interneten pedig ezt találtam erre vonatkozóan, hogy az iskolaszövetkezeten belül végzett munkánál nem vonják a járulékokat, egyébként igen. Ez pedig nem diákszövetkezet általi munka ugye.

2014. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az a gáz hogy nincs fel tüntetve a munkaszerződésen hogy Netto vagy Brutto-e...
2014. júl. 10. 21:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Ugyanis bruttóban szokták megadni.
2014. júl. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!