Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek van a vidéknek...

Szerintetek van a vidéknek jövője?

Figyelt kérdés
Egy vidéki nagyvárosban lakom, de egyre inkább azt látom, és tapasztalom, hogy a Magyarországon szinte csak Budapesten maradtak lehetőségek, ha a karriert, és a fizetést vesszük alapul. Itt sorra szűnnek meg a cégek, vállalatok, mindenki elhagyja a várost, az emberek Pestre, vagy külföldre menekülnek. Várható szerintetek változás, vagy a vidék Magyarországon halálra van ítélve?

2014. júl. 13. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Én is így látom, főleg a várostól távol eső falvak esetében. A vidék szétesésének valószínű az az oka, hogy a sok évtizedes szocializmus szinte kizárólag munkavállalásra nevelte a lakosságot. Ahhoz pedig munkaadó sem ártana. De a jelenlegi oktatási rendszer is munkavállalókat nevel. Márpedig valakiknek vállalkozóknak, munkaadóknak is kell lenni. A külföldi multi nem fog falun beruházni.
2014. júl. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Vidéken úgy van esélyed,ha földet veszel és így elkezdesz mezőgazdaságban dolgozni.
2014. júl. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is egyre kevesebb a lehetőség vidéken.

Én egy kis faluból származom, a város 20 km-re van innen. Ott van 2 gyár, az alacsonyabb képzettségű (nem diplomás) emberek oda járnak dolgozni. Aki nem, és fiatal, az pedig kimegy külföldre. Itt Ausztria a sláger, rengetegen mentek ki oda szezonra dolgozni szobalányként, pincérként. Aki így sem tud (vagy akar) elhelyezkedni és nő, az pedig gyerekeket szül.

Aki továbbtanult egyetemen, a többség Budapestre ment, és ott is maradt, mert itt nem találna munkát. Én is Pesten végeztem egyetemet, nem fogok hazaköltözni.

Nekem azért szomorú látni, hogy annak ellenére, hogy a közeli város azért fejlődik, szépülnek a terek, az üzletek, gyárak bezárnak, munkalehetőség nincs.

2014. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez egy baromság. Mert ilyen erővel Szombathelyen,Győrben,Pécsett is "paradztok" laknak.

Mert ugye ez is vidék....

Megyeszékhelyeken is van lehetőség. És még a nagyban lesajnált borsodban is van munkalehetőség. De akinek nem jó a 12órás gyári munka, az nyíiván azt fogja szajkózni hogy nincs munka.


Bp-en is van munkanélküliség, nem csak ez "tele világ céggel,sok a munka gyere fel" beidegződés.

A vidéken úgy lehetne segíteni, hogy nem szpatják az ottani egyetemeket. Nagyon sok párhuzamos képzést megszüntettek, miközben itt bp-n ugyanúgy vannak párhuzamos képzéseket nyújtó intézmények...


Talán ha egy-egy kar kifejezetten egy vidéki és egy Bp-i egyetemen működne akkor kicsit konszolidálódna a helyzet.

2014. júl. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!