Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát tanuljak annak...

Milyen szakmát tanuljak annak érdekében hogy később karriert és biztos anyagi hátteret építsek fel vele? Írnátok nekem néhány szakmát aminek jövője van?

Figyelt kérdés
Nos tehát jelenleg 20éves fiatal férfi vagyok. Sajnos a 8 általános iskolai bizonyítványommal rendelkezem ,mert az eddigi baráti társaságom és életvitelem miatt nem tanultam tovább. Aztán most arra az elhatározásra jutottam hogy tovább tanulok és hogy helyre hozom az életem. Ennek az 1. lépéseit már megtettem hiszen különváltam azoktól a barátoktól kik lehúztak a mélybe, és beiratkoztam egy esti gimnáziumba hogy leérettségizzek aztán ha ez megvan akkor szeretnék egy komoly szakmát tanulni persze mellé egy nyelv vizsga is. Vannak elképzeléseim a tanult szakmákról , mint pl Emelt szintű banki szakügyintéző , Emelt szintű logisztikai szakügyintéző képzés ezt a kettőt a Magyar üzletemberképző szakiskolában képzeltem el tanulni. De pl egy Mérlegképes könyvelő, grafikus, Rendszergazda programozó, vagy a vendéglátóipar ezeket amik így érdekelnek engem . Nos az lenne a kérdésem hogy ezek közül szerintetek melyikkel lehetne jobban járni mármint a munkakeresés elhelyezkedés szempontjából. Mert én nem egyből milliókra vágyom hanem egy olyan fizetésre és olyan munkahelyre ahol komoly karriert lehet építeni és ezzel együtt az anyagiakat növelni.Sajnos benne van az a félelem hogy 20évesen késő már ezt elkezdeni. Csak is komoly válaszokat kérnék. Az se baj ha konkrét sulikat írtok.
2014. jún. 13. 00:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Érettségi után menj el egy tisztességes egyetemre, ami kb. a budapesti 2 gazdasági főiskolát/egyetemet, a tudományegyetemeket, meg a néhány műszaki egyetemet jelenti, a többi kuka. Műszaki/gazdasági/informatikai pálya, 2 felsőfokú nyelvtudással. Ez az a szint, amiről karriert lehet építeni. Lefele is találsz munkát, de abból karrier nehezen lesz.
2014. jún. 13. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Először is nem késő. Sőt, ezt muszáj végigcsinálnod.

Másodszor igazából ezeknél a tanfolyamoknál jobb a főiskola, de nem ismerem a képességeidet, úgyhogy ha az nem menne, ezek amiket felsoroltál, nem rosszak. Talán a mérlegképes a legjobb, de ahhoz kell előképzettség, valamilyen pénzügyi, számviteli végzettség. Kitartás.

2014. jún. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Mi ez a baromság és korlátolt gondolkodás megint, hogy csak főiskolával lehet karriert csinálni?!


Azok a szakmunkások, akik 3x annyit keresnek mint egy diplomás, azok ugye nem építettek karriert?


Adott szakmán belül kell a legjobbnak lenni, és akkor lehet belőle karrier.


Fentiek közül max a könyvelő, grafikus, rendszergazda éri meg mert ezekkel tudsz meló mellett is dolgozni, akár vállalkozás is építhető rájuk, bankival meg mindig is alkalmazott leszel egy banknál fix fizetésért.

2014. jún. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Okoska, nem azt írtuk, hogy csak főiskolával lehet sokat keresni, hanem ahhoz a szakmákhoz amiket ő leírt kell a főiskolai végzettség.
2014. jún. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

- Könyvelő

- Rendszergazda

- Grafikus

- Programozó

- Mérnök informatikus

- Villamosmérnök

- Gépészmérnök

- Építészmérnök

- Jogász/ügyvéd

- Közgazdász

- Pénzügyes

2014. jún. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Ne cégnél képzeld el a karriered, hanem építsd fel saját magadnak vállalkozóként.


Szerintem.

2014. jún. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

10:10


olvasd vissza az első hozzászólás utolsó mondatát, mindent tükröz, de azért személyeskedj tovább nyugodtan. Ez az oldal erről szól!

2014. jún. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem nos nagyon szépen köszönöm a válaszokat igazából ha letennék egy pénzügyi számvitel ügyintézői sulit emelt szinten és utána egy mérlegképes könyvelőit akkor már így szerintem jó úton haladnék. Javítsatok ha tévedek. Mert a banki szakügyintézőivel sincs gondom csak ha azt nem főiskolán végzem hanem mondjuk egy szimpla szakközépiskolában emelt szinten akkor lehetséges hogy nem kapok benne munkát hiszen azért más egy főiskolán vagy egy szakiskolában végzett banki szakügyintéző meg attól hogy van egy banki szakügyintéző szakmám ahhoz még azért nem árt valami olyan képzés amivel kilehet egészíteni. Így hát azért gondoltam hogy egy Pénzügyi számvitel ügyintéző és egy mérlegképes könyvelő szakma ez így jó lesz mert igazából ez az ami így érdekel . Szóval még egyszer köszi mindenkinek a választ.
2014. jún. 13. 14:59
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Keresni nettó 300-at szakmunkásként: nem karrier.

Felépíteni egy 50-100 alkalmazottas céget vagy felsővezetőként dolgozni egy multinál: karrier.

Lehet többet keresni szakmunkásként, mint diplomásként, ezt egy büdös szóval nem cáfoltam, de a karrieresélyek összevethetetlenek. Egy jó szakmunkás tisztességes megélhetést tud teremteni a családjának, egy jó szoftvermérnök 10 év tapasztalattal, architectként meg keres 1,1-2,5 milla bruttó között bejelentve, trükközés nélkül. Nem éppen egy kategória.

2014. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

15:50


Ja igen, mert a szakmunkás nem alapíthat céget és nem vehet fel és alkalmazhat másik embert? Neki tilos ugyebár! De ha saját cége is lesz és hiba keres 1 millát havonta, akkor se csinál ugyebár karrier, mert szakmunkás.. Ez ám a logika! Illetve, ha csak 15en dolgoznak a keze alá a cégében, az se karrier, csakis azért mert nem 50-100 ember foglalkoztat.


" felsővezetőként dolgozni egy multinál: karrier. "


Bullshit. Ugyanolyat alkalmazott a multinál mint bármely rabszolga, aki minimálbért keres. Bármikor tudják pótolni, és a helyére lehet nem 100an várakoznak, hanem csak 10en, de várakoznak!


" egy jó szoftvermérnök 10 év tapasztalattal, architectként meg keres 1,1-2,5 milla bruttó között bejelentve"


Leggyorsabban fejlődő ágazatban, ahol fél év már őskornak számít jóhogy! Kár összehasonlítani bármely más szakmával vagy ágazattal. De nem lehet mindenkiből szoftvermérnök, mert akkor a szoftvermérnöknek ki fog kaját csinálni az étteremben ahova beül munka után? Ja, és az a séf se csinál karriert, aki csak alkalmazott egy Michelin-csillagos étteremben és valódi világhírű sztárokra főz és 15 embert irányít, ilyen helyen az is megkeres 1 millát havonta nettóban?!

2014. jún. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!