Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közmunka, rendelkezésre...

Közmunka, rendelkezésre állási támogatás esetén mi a helyzet? Konkrétabban lent!

Figyelt kérdés

- Közmunka csak 6 órás lehet, vagy 8 is?

- Van-e diplomásoknak is közmunka?

- Köteles vagyok a legelső, bármilyen jellegű melót elfogadni, amit felajánlanak (pl. diplomásként takarítónő?)?

- Ha közmunka ideje alatt akarok más, rendes munkát találni, akkor hogy mehetek el állásinterjúra? Felmondhatom a közmunka-szerződést a szerződéses idő letelte előtt?

Köszi!


2010. jan. 8. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

- Lehet 8 is.

- Nincs külön diplomás közmunka; de diplomások is lehetnek közmunkások.

- Nem vagy köteles elfogadni, de ha nem fogadod el, megvonják az ellátásod és kizárod magad talán fél évre az ilyen jellegű ellátásokból (közmunka, RÁT)

- A vezetővel kell megbeszélni; mivel a közmunka munkjogilag munkaviszony, jár a szabadság; de ha nincs szabadságod és rendes a főnököd, elenged.

Táppénzre is mehetsz (sokan csinálják, hogy egy ideig dolgoznak, aztán táppénzre mennek, és ezt így váltogatják)

- Felmondhatod a szerződést.

Ha munkahelyet találtál és oda mégy (határozatlan idejű szerződéssel), akkor még valamenni pénzt is ad neked az önkormányzat 3-4 hónapig.

Ha viszont csak azért hagyod ott, mert nem akarod csinálni, akkor ugyanazok a szankciók, mintha nem fogadtad volna el a közmunkát.

2010. jan. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

Mindenki, aki szoc.segélyt vagy RAT-ot kapott azt behívhatják közmunkára. A végzettségednél egyel alacsonyabb végzettségű munkát köteles vagy elfogadni.(illetve nem kötelező, de ha nem fogadod el, akkor elvileg kitesznek a munkanélküliből, de végül nem tettek ki. De az ellátást megszüntetik)

(Nekem is ajánlottak tavaly 8 órában, de én nem tudtam volna elvállalni csak 4 órában, mert mellette volt más heti 4 napot igénybevevő munkám.) Így a bruttó 85-ből kb. 60-at kapna kézhez az ember.(tanárként iskolai pedellus állást ajánlottak = ez az ajtó nyitogatást és a gyerekek fegyelmezését jelentette volna)

2010. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
szégyen ez az ország sajnos, h egy fiatalnak szégyenítenie kell magát!
2012. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
és fizetik is a táppénzt?
2012. okt. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!