Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van még szociális segély?...

Van még szociális segély? Vagy már csak ez a rendelkezésre állási támogatás van? Pontosan és röviden mi is ez, hogy működik?

Figyelt kérdés
Most lesz 1éve,hogy pályakezdőként regisztrált álláskereső vagyok a munkaügyiben és szeretném tudni mik a kilátások. Kérlek írjátok le nekem!:)
2010. márc. 26. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Van még szoc. segély. Az aktív korúak ellátása oszlik két felé: az egyik ez a másik a RÁT /rendelkezésre állási támogatás/ A szoc. segélyt az 55 év felettiek kapják, összege 25.650 Ft. A RÁT 28.500 Ft 55 év alattiaknak. Ha megvan a 365 ledolgozott nap akkor kaphatsz RÁT-ot, és közmunkát kell végezned, ha ezzel nem élsz akkor 3 évre kizárnak az ellátási formából.
2010. márc. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Hozzátenném, hogy közmunkát csak akkor kell végeznie, ha behívják, ha megtagadod, megvonják a támogatást és kizárnak. Figyelembe veszik az iskolai végzettséget is
2010. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez komoly? Ez tényleg így van? Arról a segélyről beszéltek, ami a kisebbségnek jár?
2010. márc. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
72%

Valóban így van ahogy az első+második hozzászoló írta!!DE MI AZ,HOGY A KISEBBSÉGNEK JÁR???

Nem csak nekik hanem minden magyar állampolgárnak jár ..és még annyit szeretnék hozzátenni ha megvan a 200 nap munkaviszonya akkor is jár a 26000 ft körüli összeg!Én úgy tudom ezt évente kell hosszabítani!

2010. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért vok kíváncsi, mert nehogy már azt mondjátok, hogy a romák nagy többségének megvan az a 200 v. 365 ledolgozott nap. Ezt nem hiszem el. A 99%-uk soha nem is dolgozott, főleg a nők.
2010. márc. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres szoc.segély nemcsak az 55 év felettieknek jár, hanem aki munkaképtelen, vagy kiskorú gyermekét nem tudja elhelyezni.

A RÁT folyósításának nem követelménye a munkaviszony. Olyan kaphatja aki regisztrált munkanélküli, és kimerítette az álláskeresési járadék/segély idejét, vagy nem kapott álláskeresési ellátást, de legalább 365 napja regisztrált munkanélküli.

A kérdezőre ez utóbbi vonatkozik.

Ha megvan a regisztrált 365 nap, az önkormányzatnál lehet igényelni a RÁT-ot jövedelmi és vagyoni helyzet alapján. A RÁT feltétele a közcélú munkavégzés (ami alatt a minimálbér arányos részét fizetik és járulékszerző idő). Ezt rörtön igényléskor alá kell írni. Aki nem vállalja a közmunkát, azt 3 évre kizárják a szoc.ellátásokból.

A TB-d rendezve van? Fizeted magad után, vagy fizeti valaki utánnad? A munkaügyi csak annak rendezi, aki áll.ker.ellátást kap.

2010. márc. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Kedves utolsó válaszolóm! Az önkormányzathoz egy kérvényt kell majd beadnom valami hivatalos papír formájában és aláírnom egy papírt,ha kapok tőlük munkát akkor azt elvégzem? Ennyi a teendő? És mi alapján utasíthatják el a kérésemet?
2010. márc. 26. 14:32
 8/15 A kérdező kommentje:
12:08-as figyelembe veszik a végzettséget vagy jóval alább is oszthatnak e tekintetben? Ugy értem érettségivel és kereskedelmi végzettséggel csak nem küldenek ki utcát söpörni ugye? Vagy elképzelni sem tudom, hogy az önkormányzat milyen munkát tudna nekem adni,mikor itt a környéken (falu-vidék) én hiába kerestem.
2010. márc. 26. 14:36
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

Pont ez a lényeg, hogy nagy esélye van rá, hogy nem téged fognak küldeni utcát söpörni, hanem azokat az embereket, akiket tényleg nem vesznek fel sehova (hajléktalan, vagy mert 8 általánossal vagy azzal sem rendelkezik). Én is igényeltem ilyen segélyt, valóban alá kell íri egy ilyen nyilatkozatot, de megtagadhatod. (teszem azt mégis kiküldenek utcát söpörni, azt mondod hogy nem, akkor kizárnak) Bemész Önkormányzathoz, népjóléti osztály vagy vmi hasonló, megmondod, hogy több mint egy éve regisztrált munkanélküli vagy. Kapsz egy vaskos papírhalmazt, amit ki kell töltened. A kitöltött papír mellé csatolni kell az iskolai végzettséget igazoló okmányok másolatát (érettségi, okj vagy diploma), a munkaügyi központ által kibocsátott hatósági igazolást, melyben leírják, hogy kimerítetted a tőlük kapható támogatásokat (ha volt ilyen vagy ha járt ilyen) és amiben jelzik, hogy több mint 365 napja regisztrált munkanélküli vagy.Csatolni kell a lakcímkártyád másolatát. Ha megvan minden visszaviszed és beadod, egy hónap és elbírálják.

Feltétele annak, hogy megkapd: nem lehet a jövedelmed 41000 ft-ot meghaladó összeg. (értem ezalatt, nyugdíj, rokkantsági nyugdíj, egyéb más forrásból kapott pénz) Kiskönyves alkalmi munka nem számít bele. Ha 23 éves elmúltál, akkor ha a szüleiddel élsz is nem számít, mert nem tartozol bele a háztartásba (különálló személy vagy) tehát a kitöltendő papír erre vonatkozó részét, amennyiben elmúltál 23 úgy töltsd ki, hogy csak és kizárólag saját magad írod be, akkor is ha nem egyedül élsz.ha férjnél vagy akkor az ő adatait ugyan fel kell tüntetni, de ha az ő jövedelme meghaladja a 41000 ft-ot és egy háztartásban éltek akkor nem vagy jogosult a segélyre (tapasztalat, mert édesapám ezért nem kapja, mert anyu kap a munkaügyitől támogatást, ami több mint 41000) Más így hirtelen nem jut eszembe. 12:08-as voltam

2010. márc. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Mostmár minden tiszta! Csak annyit még, hogy ha ez sikerül, akkor ez nekem havi 28.500 Ft-ot fog jelenteni,ha jól tudom? Köszi mégegyszer!
2010. márc. 27. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!