Állatorvos legyek?

Figyelt kérdés
Olyan munkát szeretnék ami állatokkal kapcsolatos.Én már kiskorom óta állatorvos szeretnék lenni .Már önkénteskedtem meg most is menhelyen ( Bogáncs menhely).Még milyen állatokkal kapcsolatos munkákat tudtok?

2014. júl. 21. 01:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ,hogy mennyit akarsz tanulni,mert állatorvosnak nem elég szeretni az állatot...HA jó tanuló vagy és átgondoltad,hogy mivel jár állatorvosnak lenni (vér,sebek látványa,operálás, inyjekció adás, végleg elaltatás...) ha ezeket lelkileg birod,akkor belevághatsz,de nem könnyű szakma,az biztos.
2014. júl. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
5-ös tanuló vagyok.Tudom mivel jár.
2014. júl. 21. 17:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor vágj bele. Viszont arra számits,hogy valószinűleg saját prakszist kell kialakitanod,mert ott is inkább egyéni vállalkozók dolgoznak,mint a háziorvosok.
2014. júl. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak,ha van esélyed,hogy legyen egyszer magánrdenelőd(ez több 10 millió).Különben lehetsz egy ilyen állatorvos mellett rabszolga,6 órában bejelentve nettó 100-ért,úgy,hogy közben 12-14 órákat melózol heti hat napot.Van ilyen barátnőm,szóval jól gondold meg :)

Vagy esetleg még mehetsz dolgozni a NÉBIH-hez laborba vagy valami hivatlaba,de akkor nem sok állatot fogsz látni,és közalkalmazott leszel kevés fizuval,ráadásul ilyen helyekre is elég nehéz bejutni ismerős nélkül.

2014. júl. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Milyen munkákat tudtok állatokal kapcsolatban?
2014. júl. 23. 00:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát olyat aminből ma nálunk tisztességesen meg leht élni nem sokat sajnos :(

Amúgy meg biológus,zoológus,agármérnök...De a legtöbbel az a helyezt mint az állatorvossal.Nehéz elhelyezkedni pláne olyan munkakören,hogy közvetelen kapcsolatod legyen az állatokkal,és nem túl jó a fizu.


A nem diplomás "állatos munkakörök":pl lovász,állatgonozó stb meg semmenyire nem megbecsültek,nincs szabadság(mert ugye a pl.lónak karácsonykor is kell enni),nem jelentenek be,dogozhatsz napi 12 órát minimálbérért...:(

2014. júl. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!