Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügyi/számviteli területen...

Pénzügyi/számviteli területen angol mellé milyen nyelvet érdemes tanulni, hogy jó esélyeim legyenek elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyok pénzügy és számvitel szakos egyetemi hallgató, érdekelne, hogy mit gondolnak erről azok, akik ilyen területen dolgoznak. Én a németre gondoltam, szerintetek jó választás? Köszönöm a vàlaszokat!:)

2014. júl. 22. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Német vagy francia. Német: elég sok olyan vállalkozás van, ahol angol helyett is a német az elvárás. Francia: külföldi munkavállalásnál is jól jöhet, mivel az unió egyik hiavatalos nyelve.
2014. júl. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Az angolt ha jól beszéled, akkor bármelyiket választhatod. Orosz, spanyol, német, bármi.


Budapesti multiknál az angol +1 nyelv tárgyalóképes ismerete a követelmény.

2014. júl. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Valamennyi tagország hivatalos nyelve az unió hivatalos nyelve is egyben.
2014. júl. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem úgy értve. Olyat ne mfogsz látni,hogy pl. egy svéd fejes magyarul beszél uniós ügyekben, de olyat igen,h franciául. Az unióban az angol és francia a "hivatalos" nyelvek, tehát amin uniós ügyekről beszélnek. Ha néha belenéznél egy-két uniós híradásba, akkor te is tapasztalnád,h mindig angolul vagy franciául beszélnek.
2014. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Német a második legkeresettebb, esetleg még a francia.
2014. júl. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Bankszektorban dolgozom, itt nagy előny az orosz is

(tárgyalóképes szakmai angol nyelvtudás alapkövetelmény- tehát pl. tudj mérlegről, Ek-ról folyékonyan beszélni, értelmezni, tudd pl. mi az értékvesztés meg ilyenek :)

2014. júl. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

...előző vagyok (a banki elemző) én nagyon jól beszélek egy közel-keleti nyelvet, na az pl. a kutyát sem érdeki :)

Ellenben a kicsit kopott közepes oroszom és a tárgyalási németem annál inkább (angol mellett persze)

2014. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönőm a válaszokat! Angolból általános középfokúm van, most csinálom hozzá a gazdasági szaknyelvit.
2014. júl. 23. 11:42
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Itt amúyg van egy egész jó számviteli szótár: [link]
2014. júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsga egy dolog, az addig érdekes, amíg a diplomához kell.

Utána viszont senkit sem érdekel, hogy szakmai vagy csak általános, vagy van-e egyáltalán. Multiknál az interjú eleve angolul megy, ebből van nyelvvizsgám (magyar és nemzetközi is), az elmúlt 2 évtizedben soha sehol nem is kérték, ki is vettem az önéletrajzomból,már csak a tárgyalóképes angol van beírva.


A másik nyelvből nincs nyelvvizsgám, soha nem is éreztem hiányát.

2014. júl. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!