Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért NE menjek külföldre?

Miért NE menjek külföldre?

Figyelt kérdés

Pistikének egy nap az anyukája azt mondja:

- Pistike! Ha egy percen keresztül fél lábon ugrálsz nekem, kapsz tőlem 100 forintot!

Pistike megcsinálja a feladatot, majd kap az anyjától 100 forintot, amiből az anyja azonnal vissza is kér valamennyit.

Később egy távoli hang megszólal:

- Pistike, gyere ide! Ha ugyanazt megcsinálod, mint az előbb, akkor kapsz tőlem azonnal 400 forintot.

Pistike megint ugrál fél lábon egy percig, meg is kapja a 400 forintot, amiből nem is kérnek vissza szinte semmit.

Pistike örül, mint majom a farkának, de azért bántja egy kicsit, hogy az anyja azóta folyamatosan cseszteti, hogy miért kellett neki több pénzért arrébb mennie.

Kérdés: Pistike a hülye, mert ugyanazt a dolgot több pénzért megcsinálta (kicsit távolabb), vagy az anyja, hogy ez nem tetszik neki?


2014. júl. 24. 04:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értem az analógiát, akkor áruld már el nekem, hogy hol van az az ország, ahol a keresetedből nem kell adóznod szinte semmit és megélhetésre is kevesebbet kell költened, mint itthon!


(Egyébként semmi bajom a külfölfi munkával, sőt, csak ennek a témának nem látom értelmét.)

2014. júl. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ki mondja, hogy ne menj?! Menjél. Aztán ha ott is csak minimálbéres melókat kapsz, és nem leszel 1 éven belül csilliárdos, akkor lehet jönni és szapulni azt.
2014. júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mérnökként itthon egy bizonyos pozícióban örüljek ha kapok 250-et. Kaptam egy lehetőséget északon, totálisan pontosan ugyanezt kéne csinálnom kb. 5x annyiért. És a nettó és bruttó bérem között százalékban kisebb lenne a külöség. Mikor elmondtam, ezt másoknak elküldtek a fenébe, hogy miért nem elég nekem az itthoni 250... agyam eldobom.
2014. júl. 24. 19:14
 4/5 anonim ***** válasza:

hat ne mond el mindenkinek, hanem ha erdekel az allas menjel kifele, ha nem erdekel akkor maradjal.


Legyel mar eletkepes kicsit vagy ne ide jarj vaganykodni a minimalberesek kozze...

2014. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
pont a te fajtádról beszélek :D
2014. júl. 24. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!