Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályamódosítás, de hogyan?

Pályamódosítás, de hogyan?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, és most már tisztán látom hogy az IT érdekel, a programozás. A gond hogy közgáz diplomám van, szakma-közeli melót végzek jelenleg.

A baj hogy bár beiratkoztam proginfó esti képzésre, egyszerűen annyi a munka hogy nem lesz időm érdemlegesen belemerülni a tanulmányokba.

Pedig komolyan ezzel szeretnék foglalkozni, nem csak úgy hobbi szinten. Viszont a munkahelyen nem mondhatok csak úgy fel, a számlákat ki kell fizetni.

Mit lehet tenni?

A gond hogy ha elvállalok egy könnyebb melót pl. 6 órában, akkor nem fogom tudni kifizetni a tandíjat + lakhatás +

kaja. Hitelt nem akarok felvenni.

Esetleg próbáljam meg külföldön? Ott lehet hogy jobbak a feltételek?



2014. júl. 29. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Külföldön is ugyan úgy szükséged lesz a napi 8 órás munkára, mint itthon és a képzés nem valószínű, hogy olcsóbb lesz, sőt.

Kemény meló. Én is főállás mellett végzem a főiskolát, ráadásul úgy alakult, hogy 250 km-re járok be hétvégente. Nem egyszerű, de túl kell élni. Ha az érdekel, azt szeretnéd csinálni, akkor megéri szenvedni viszonylag rövid ideig, hogy a fennmaradó 30 évben azzal foglalkozz, amit szeretsz. Szerintem.

2014. júl. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

IT szakterületen is alap követelmény a tárgyaló képes angol és minimum 1-3 éves tapasztalat a diploma mellé.


Nem a papírt lesz nehéz megszerezni de a friss diplomás pályakezdőket reveláns gyakorlat nélkül többnyire sosem alkalmazzák.

2014. júl. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!