Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 27 éves leszek, bejelentett...

27 éves leszek, bejelentett munkaviszonyom még nem volt, csak ősztől lesz. Hány éves koromig kell majd dolgoznom, hogy kapjak nyugdíjat?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, hogy 40 ledolgozott évnek kell meglennie. Tehát 67 éves koromig kell majd dolgoznom? És ha közbe szülök is majd, akkor esetleg 70 éves koromig is?
2014. aug. 4. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Ez nem igaz 27 éves és már a nyugdíjjat tervezi....én se vagyok munkamániás de ez már sok.


Egyébként kb 75-80 év körül lesz a nyugdíjkorhatár mire te oda jutnál, ha lesz egyáltalán állami nyugdíj.

2014. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, de most van ez a nyugdíj őrület, hogy ennyi meg ennyi gyereket kell szülni és elgondolkoztam, hogy én hány évesen mehetek majd nyugdíjba. Sajnálom, ha zavar a kérdésem.
2014. aug. 4. 15:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A jelenleg hatályos nyugdíjtörvény alapján legalább 20 év szolgálati időnek kell ahhoz lenni, hogy nyugdíjra jogosulttá válj. De nyugdíjat csak akkor kapsz, ha betöltötted a Rád irányadó nyugdíjkorhatárt. Most ez 65 év. A nők elmehetnek bármely életkorban nyudíjba, ha legalább 40 év beszámítható szolgálati idejük van. A beszámítható nem egyenlő az alap szolgálati idővel. Például szolgálati idő a "sima" nyugdíjhoz az álláskeresési járadék folyósításának ideje is, de a nők 40 éves nyugdíjbavonulásánál már nem számít bele.


Ha eltart valaki 65 éves korodig, vagy nyersz a lottón, és nem munkából kell megélned, akkor nem KELL dolgozni hozzá. Viszont 20 év szolgálati időt elvárnak.


A nyugdíjad összege függ jelenleg a szolgálati idődtől, valamint az alatta elért jövedelmed összegétől is. Minél több van valamelyikből, annál jobb lesz Neked.


Ez mind addig igaz, amíg az állam mást nem talál ki...:)

2014. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ausztráliában már felemelték 70 évre, majd ez nálunk is várható.


Bővebben a témában itt találsz cikket.


[link]


[link]


[link]


De a legjobb, ha félre tudsz tenni és nem az államra kell bíznod magad.

2014. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Ez a szülés dolog azért felháborító találmány, mert nem mindenki tud gyereket vállalni, aki szeretne.

Tehát totális igazságtalanság lenne, és bicskanyitogató terv.

Nem gondolnám, hogy így kell felszaporítani a lakosságot.


Tudjuk nagyon jól, hogy aggályos, ami a népesség szaporulattal van, de talál jóval kevesebbet kéne lopni odafönt, idelent pedig megteremteni egy elfogadható létbiztonságot. Akkor jönnének a gyerkőcök is.

2014. aug. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
ne számolj, a te korosztályodnak már nem lesz nyugdíja ... szóval inkább egész életedben rakj félre amennyit tudsz
2014. aug. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Ne készülj nyugdíjra, őrület, hogy mi lesz itt pár éven belül gazdaságilag. Mire te eljutsz abba a korba addig 1000x fognak államcsődöt jelentei itt. Tanulj nyelvet és inkább menj innen. Én még csak 20 éves vagyok, de már most külföldre készülök. Aki egy kicsit is racionálisan vizsgálja a magyar politikai és gazdasági helyzet az nem tervez hosszútávra ebbe az országba. Maximum akkor, ha olyan végzettsége/munkája van amiből évek alatt milliós összegeket lehet félrerakni és folyamatosan él legalább egy B terv.

Én jövőre kezdem az egyetemet, de mellette befejezem a szakmát amibe belekezdtem és lehet, hogy még egyet elvégzek suli alatt és 2-3 nyelvet minimum megtanulok.

2014. aug. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel a nyugdíj? Ha 40 éves koromra egy csöves senki leszek, ki pénzért dolgozik, akkor golyót repítek a fejembe. Ha nem, akkor meg nem lesz problémám sem a állami nyugdíjra, sem a meglévő munkaviszonyi időre.
2014. aug. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!