Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel foglalkozik az elemző?

Mivel foglalkozik az elemző?

Figyelt kérdés

Milyen feladatai vannak egy elemzőnek? Milyen elvárások vannak a felvételnél? Mennyit kereshetnek?

Én könyvelőként dolgozok 5éve, diplomám nincs, csak egy felsőfokú szakképzés és a mérlegképes könyvelői végzettség van meg. Lehet így belőlem elemző?



2014. aug. 11. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen elemző? Milyen szektorban/cégnél?


Banki területen vagyok kontroller-elemző.

A konszolidációs feladatok egy része tartozik hozzám (számviteli rész után ellenőrzések, hibakeresések), éve tervezés, prognóziskészítés, üzleti folyamatokhoz kapcsolódó feladatok (üzletit területről jön megkeresés konkrét kérdéssel. pl. ha a forint árfolyam Y lesz Z dátumon, hogyan alakulna a W termékkel kapcsolatos Q költség vagy mennyivel nőne a cég adózott eredménye, ha A elszámolás helyett B-re térnénk át, mennyivel kellene változtatni C termék lineáris értékveszési kulcsait, ha a jelenlegi D évről E évre akarnánk áttérni úgy, hogy a cég adózott eredménye ne változzon/növekedjen, esetleg mit lehetne sinálni lineáris helyett stb.

Ha az üzleti terület leírásra javasolná a H követeléscsomagot, akkor kell-e tulajdonosi tőkepótlás a negyedév végén, mennyi?


PSZÁF, MNB részére készítendő külünböző portfólióriportok, tulajdonosi testületeknek beszámolók, prezentációk (...nem a mérleget csapjuk neki oda ugye :)


A mérlegképessel én inkább számviteli területben gondolkodnék. Közgazdasági jellegű felsőfokú végzettség, adatbázisismeret (sql írás), normális, szakmai angol nyelvtudás (külföldi partnerekkel, leányvállalati kollegákkal beszélni, emailezni szakmai kérdésekben), banki területen IFRS ismeret (termelőcégnél, ha külföldi tulajdonos van, esetleg USGAAP).


A kollegáim körülöttem mindannyian szakirányú, közgazdasági diplomások, a mérlegképes könyvelő jó szakma (nekem is van), de ehhez talán érdemes lenne tanulni hozzá ha a bankszektor is cél.


Nálunk alapbér és prémiumrendszer+cafeteria van, havonra nettó 500 eFt felett keresek és ez egy közepes fizetés.

Közel 40 éves vagyok.

2014. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tény/terv összehasonlítások, variancia elemzés, érzékenység vizsgálatok stb. Én azt tapasztalom, hogy nálunk, akik a könyvelésről jönnek át az elemzésre, nagyon nehezen boldogulnak.
2014. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Én inkább egy cégnél képzelném el a munkát, nem banknál.
2014. aug. 12. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!