Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnöknek tanulok,...

Gépészmérnöknek tanulok, szeretnék gyakornokoskodni, de sehova nem kellek, maximum teljesen más munkakörbe, eléggé magam alatt vagyok, volt már veletek hasonló?

Figyelt kérdés
Szóval van már egy gépészmérnök BSc(BME) diplomám, most msc-t végzek. Még van másfél évem, de szeretnék mellette gyakornokoskodni. Már vagy 9 cégnek elküldtem a motivációs levelem, önéletrajzom, de sehova nem kellek. Sajna kimagasló szakmai eredményem nincs, viszont nem vagyok hülye, meg 2 nyelvet középfok feletti szinten beszélek, de csomószor még csak vissza sem hívnak. Ha hívnak akkor meg max felajánlják, hogy dolgozhatok náluk, bár teljesen más munkakörben, aminek köze sincs a szakmámhoz. Nagyon el vagyok keseredve, hogy senkinek nem kellek. Volt már veletek ilyen? Nem szeretném feladni, de ez annyira rossz érzés.

2014. aug. 12. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Hogyne lett volna..Szerinted miért hagyják el a fiatalok ezt a hulladékok által vezetett országot ?Ezért mert tele vagyunk jobbnál jobb munka lehetőségekkel amit persze megfizetnek..(irónia)
2014. aug. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen szakirányon vagy?
2014. aug. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Géptervező
2014. aug. 12. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:

milyen munka kör?

CNC-és?

Én a te helyedben CNC-és ként, egyedi gyártásban keresnék először munkát. De csak is egyedibe!!! Legalább lesz egy kis programozási tapasztalatod.

2014. aug. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért annyira elkésve nem vagy. Amit a 4. írt szerintem felejtsd el, főleg azért mert egyedi gyártásban meg egy normális cégnél a CNC programozást CNC forgácsoló szakember végzi, a mérnök max a rajzot adja, nem beszélve arról hogy egy gépgyártástechológia szakirányon végzett friss diplomás sem fog megírni egy komoly CNC programot, nem hogy egy géptervező.


A BSc alatt nem építettél ki semmilyen szakmai kapcsolatokat, nem nézelődtél cégek után? vagy a szakdolgozat alatt? Sokan már azt is valami cégnél csinálják. Ha nem, akkor viszont ne válogass, minden lehetséges multihoz mindenféle munkakörre add be a jelentkezésed, és legfőképp ne keseredj el! Legyél képes kompromisszumot kötni. Ha eleinte nem 100 %-ban azzal foglalkozol amit tanultál ne aggódj, akkor is szakmai tapasztalatot szerzel. Előbb utóbb úgyis felvesznek valahova. Kérj segítséget, ötleteket a tanszéktől. Minden állásportálra rakd fel az önéletrajzod. Keress meg random cégeket akik ha nem is írtak ki állást, de hívd fel őket hogy nincs-e valami lehetőség. A nyelvtudás jó pont mindenhol.


Elindulni mérnökként is nehéz sajnos, de ezek a gyakornokos dolgok tökéletesek rá, akkor is ha pár hónapig pl semmi mérnöki dolgot nem csinálsz..

2014. aug. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bosch, Thyssenkrupp, Siemens, GE, senki nem jelzett vissza?

Hová pályáztál? Ezerféle lehetőség van Budapesten egy gépészmérnöknek. Nyelvtudással hogy állsz?

2014. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!