Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van rá megoldás, hogy a...

Van rá megoldás, hogy a felmondási időt ne kelljen ledolgozni?

Figyelt kérdés
A barátnőm már 5 éve van a cégnél és talált egy jobban fizető, kényelmesebb munkát. Még nem biztos, hogy felvették, de elég nagy rá az esély. 5 éves munkaviszony után 45 napot kéne ledolgozni. A főnöke köcsög és mondaná leszarja dolgozza le. Viszont ha összejön ez a munka, akkor már szeptemberben ott dolgozna. Ezt a 45 munkanapot, hogyan lehetne kikerülni? Valaki tud valamilyen megoldást?
2014. aug. 13. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem várják meg a felmondási időt az új cégnél? Pár héttel több, az hosszú távon nem igazán számít. Mondta az interjún, hogy nem 30 nap a felmondási idő?
2014. aug. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Menjen be részegen, és azonnali hatállyal kirúgják...


Nem nagyon lehet megúszni, előbb kellett volna felmondani, és akkor a felmondási időt töltené.

Vagy nagyon szépen megkéri a főnököt, hogy tekintsen el a felmondási időtől.

2014. aug. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

# 1/2: Azt elfelejtettem odaírni, hogy holnap lesz az állásinterjú és úgymond személyesen találkoznak a főnökkel egy kávézóban. Mert ez egy most induló cég. Valószínűleg fog szólni, hogy októbertől tudna csak beszállni.


# 2/2: Azért nem mondott fel, mert semmi nem volt kilátásban és hirtelen jött egy ajánlat. De mondtam neki, ha nem jön össze, szerintem akkor is álljon a főnök elé és búcsúzzon el.

2014. aug. 13. 16:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ha jóban vagy a háziorvosoddal írasd ki magad táppénzre.
2014. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Táppénzre én is gondoltam, de táppénz alatt elvileg a másik helyen sem dolgozhatsz.
2014. aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Ha csak pár hétről van szó akkor meg lehet oldani 5-ös.

Hosszabb távon már valóban nem.

2014. aug. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Most induló cég?

Az fasza lesz ha esetleg tönkremegy pár hónap alatt és akkor két szék közé esik a barátnőd.

2014. aug. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a dolgozó mond fel, akkor alapból 30 nap a felmondási idő. Ez akkor lehet több, ha a munkaszerződésben több felmondási időben állapodtak meg, vagy van a cégnél kollektív szerződés, ami többet ír elő. Más esetben nem lehet több, csak 30 nap.


Elkerülni úgy lehet, hogy közös megegyezéssel szüntetik meg a munkaviszonyt, és abban nem határoznak meg felmondási időt, vagy úgy, hogy a barátnőd nem tölti le a felmondási idejét, hanem cserébe "kártérítés" címen kifizeti a cégének a felmondási idejére jutó távolléti díját. Ezt egyébként is követelhetné a munkáltatója, mert ha nem dolgozza le valaki a felmondási idejét, amire a munkáltató igényt tarthat, akkor az jogellenesen szüntetni meg a munkaviszonyát. Ennek pedig ez a következménye.


Ha a kifizetést választja a barátnőd, akkor nem árt a munkáltatóval kötni egy írásbeli megállapodást erről, és beleírni, hogy a munkáltató ezzel kapcsolatosan további követeléssel sem most, sem a későbbiek során nem lép fel a barátnőddel szemben.


Odafigyelni!

2014. aug. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez elég korrektnek tűnik. Jól éreztem, hogy van valahol egy hátsó bejárat :D
2014. aug. 14. 09:29
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hátsó bejáratok, kiskapuk mindig léteznek, és lesznek is.

Meg kell őket találni, és úgy kinyitni ott az ajtót, hogy ne csapjál vele senkit orron, de mégis bejuss oda. :)

2014. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!