Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik azért mentek külföldre,...

Akik azért mentek külföldre, hogy tudjanak félretenni, és eleve haza akartak jönni: sikerült a tervetek?

Figyelt kérdés

Sikerült lakásra/ autóra, összegyűjteni a pénzt?

Milyennek érzitek most az anyagi helyzetetek?

Hazajöttetek, vagy kint maradtatok?


Ha hazajöttetek:

Mennyire volt nehéz hazajönni?

Milyen színvonalon éltek most a korábbihoz képest? Tudtok félre tenni?


Ha kint maradtatok:

Miért maradtatok?

Tudtok félre tenni? Terveztek lakást venni kint? Tervezitek még, hogy hazajöttök?



#külföld #munkavállalás #pénzt félretenni
2014. aug. 17. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi 8 évig éltünk Angliában, de tavaly hazajöttünk.

Bár nekünk volt lakásunk, de oda is kellett pár millió, hogy fullra rendbe tegyük, és luxusdolgokkal bepakoljuk.

Autónk is van.

Csak annyival volt nehezebb hazajönni, hogy kint egy bútorozatlan lakásban éltünk évekig, és ugye oda is megveszi az ember azt amire szüksége van. Így a rengeteg cuccal nem tudtunk mit kezdeni. Sokat hazahoztunk, sokat még kint elajándékoztunk.

Mi kint is elvoltunk, és itthon is elvagyunk. Itthon is tudunk félre tenni pénzt, mert nem kell albérletet fizetni, mint kint. Mindkettőnknek van munkája amivel szépen elvagyunk. Ha most végig gondolom, ma itthon nagyjából azon a szinten élünk mint kint. Mert bár a fizetés kevesebb de ugye nem kell havi 900 fontot albérletbe kidobni (az én fizetésem így majdnem el is ment) Mi nem bántuk meg, hogy hazajöttünk.

2014. aug. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én haza akartam menni, de itt kezdtem el egyetemre járni 30 évesen, itt volt a barátnőm is, aki nem magyar, aztán vállalkozást is indítottunk, egyetem után, ezért a hazamenetel már nem jöhetett szóba, egyszerűen minden ide köt. Jelenleg mindketten a vállalkozásunkban dolgozunk, nem panaszkodunk, mindenre jut, ami kell. Hazamenni már nem is akarok. Későbbiekben itt akarunk lakást is venni, a környékünkön(Derby, Anglia) nem annyira magasak az árak, így megoldható.
2014. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismeretségi körömből 4-en mentek ki Angliába (anyósom, és barátaim 3 évfolyamtársa).


Egyikük nem hozott haza pénzt, inkább utazgatott a félretett pénzből (4 nyaralás, abból 2 egzotikus helyen), de anyósom és a másik 2 ismerős kb 2-4 milliót tettek félre 2-3 év alatt.

2014. aug. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

Én kicsit több mint két éve vagyok kint Hollandiába és idáig 11 milliót sikerült félreraknom. Terveim szerint még két évig kint maradok és utána hazamegyek Magyarországra.

Remélhetőleg fogok tudni venni egy házat és egy kocsit és hitelek nélkül a párommal két fizetésből elég jól meg fogunk tudni élni. Most nem élek egyáltalán nagy lábon (pedig megtehetném), hogy nem szokjak hozzá a pénzhez. Nem költök többet, mint amikor Magyarországon dolgoztam.

2014. aug. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!