Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek vannak itt celjai? Ha...

Kinek vannak itt celjai? Ha igen, mik? Mikor, mennyi idön belül szeretnetek ezt elerni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 18. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyagi függetlenség, 10-15 éven belül

[link]


Ezen kívűl szeretnék kiadni meglévőn egyen kívűl még néhány könyvet, de legalább egyet, ezt 5 éven belül szeretném, és a zenéimet is, ezt 8 éven belül, de jó lenne 5 éven belül. A legfontosabb célom viszont hogy a házasságom továbbra is jó legyen, akárcsak a kapcsolatom a családommal és a barátaimmal. Ez persze kevésbé mérhető cél, mint az előzőek, viszont olyan, amit minden évben újra kitűzök magamnak.


Kérdező, neked milyen céljaid vannak és mennyi időn belül szeretnéd őket elérni? Jó látni, hogy van, aki foglalkozik ezzel.

2014. aug. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem!


4-5 éven belül szeretnék szakvizsgát szerezni informatikából, mondhatni szerezni egy szakmát. 7-8 éven belül pedig szeretnék indítani egy vállalkozást, hogy mit az nemtudom. Mosoda, vagy szállítmányozás...

2014. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg 27 éves vagyok. A legközelebbi céljaim egy ház és egy kocsi. 30 éves koromig ezt meg szeretném valósítani, de ehhez még két évet le kell húznom itt külföldön.

Ha meg van a házra és a kocsira való, akkor szeretnék megnősülni, majd gyerekeket és boldogan élni. Utána lévő terveim, hogy a keresetünkből annyit félretenni, hogy 5-7 évente le tudjam cserélni az autót, a gyerekeimnek a taníttatását és későbbi boldogulásukat tudjam majd fizetni és a nyugdíjamat ki tudjam majd egészíteni. Közben pedig szeretnék a hobbimnak is élni.

2014. aug. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak céljaim!

Szeretném megalapozni az életemet. Jövőre végzek a sulival, és ha minden jól megy, pénzügyi-számviteli ügyintéző leszek. Egy éven belül (+/- pár hónap) szeretném megcsinálni a középfokú nyelvvizsgát németből, és ha már a szakmai tárgyakra a vizsgák miatt úgy is rágyúrok keményen, gondolkozom egy emelt szintű érettségin is. Bár, mivel nem akarom túlvállalni sem magam, és itthon is nagy szükség van rám, ezért ezt inkább a 2015-ös őszi érettségin tudom elképzelni. Hiszen a tavaszi érettségi nagyjából egy időben lenne a vizsgáimmal, ami egyszerre elég sok lenne.

Szeretném megalapozni az életemet anyagi szempontból. Tehát miután befejezem a sulit, dolgozni szeretnék. Később innen még bármerre tudok mozdulni tanulás terén. Vagy egyetemre megyek, vagy a mérlegképes könyvelőre gyűjtöm a pénzt és ha meg lesz, akkor elvégzem a tanfolyamot.

Közben amennyit tudok, félreteszek, hogy ne kelljen mindig a szüleim nyakán lógnom és itthon élnem.

Közben törekszem a párkapcsolatom fenntartásában, fejlesztésében, és a családommal való kapcsolatom ápolására.


Ezek mondjuk a következő 2 évre vannak tervezve. Az 5 éves terveim között szerepel, hogy megtanuljak angolul is, kellően megalapozzam az életem, tudjam támogatni a szüleimet, és ha úgy alakul, összeköltözzek a párommal.

19/L

2014. aug. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagyok, tervem, hogy 25 éves koromra elérni, azt, hogy az életem hátralévő részében ne kelljen aggódnom a pénz miatt.

A jelenlegi lehetőséget tekintve abszolút, de nem lehetetlen. Persze ehhez kell egy sajátos látásmód, ezért is megyek jövőre gazdálkodási és menedzsment szakra.


Pontosítva egy közepes nemzetközi vállalkozás felépítése.


Rövid távú célok: újraérettségizni matekból és angolból, jövőre felvételizni fősulira.

A következő 6 hónapban kiképezni magam webdesigner annyira, hogy tudjak vele pénzt keresni. Mellette folyamatos önfejlesztés, hogy fejlődjön a gondolkodásom főleg gazdálkodás terén.

2014. aug. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat, örülök, hogy ilyen celtudatosak vagytok! :)

Pont az en celjaim alakitasa miatt kerdeztem, hatha talalok ehhez ötleteket, esetleg megkerdezhetem, Ti milyen celokat tüznetek ki a helyemben?

Kb 40-45 eves leszek, amikor el tudok kezdeni dolgozni, gyes utan ugy, hogy ebben az orszagban meg nem dolgoztam, es elhelyezkedesben segitö ismerösök egyelöre nincsenek. Akik sztem segithetnenek, kedvesek, de tavolabbi kapcsolat, a csalad pedig sajnos nem ugy all hozza. Turizmus területehez kapcsolodik a magyar szakmam, ami sajnos itt nem jelentös, erre nem alapozhatok. A gyerekek mellett idöben a következö lehetösegekre gondoltam: hetköznaponkent vagy 8-12 ora között, vagy 15 ora utan (akar reggelig, barmikor) reszmunkaidöben (hogy a gyerekekkel is tudjak lenni). Igazabol eleg necces a gyerekfelügyelet megoldasa, inkabb csak remelem, h majd müködni fog, de ezzel ne bonyolitsuk. Tehat erdekelne, Ti mit terveznetek? Esetleg uj szakma?

2014. aug. 20. 22:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 éves vagyok és jelenleg másodéves leszek a Semmelweis Egyetem gyógyszerésztudományi karán. A jelenlegi céljaim elsősorban az általam gondosan megtervezett papírok megszerzése: a gyógyszerész diploma megszerzése csúszás nélkül, és közben 3. évben vagy 4. évben egy 1,5 éves kereskedelem és marketing képzés elvégzése valamelyik budapesti főiskolán párhuzamosan a gyógyszerész szakkal. Az utóbbit azért, mivel a gyógyszerészet területén a marketing vonalon szeretnék elhelyezkedni kezdetben, mivel fiatalon szerintem ez a legrugalmasabb, legjövedelmezőbb.

A későbbiekben - ha megélem :) - pedig szeretnék majd patikát vásárolni, amellyel többnyire megalapozom a hátralévő életemet.

2014. aug. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!