Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A würthnél, vagy a bernernél...

Sekri kérdése:

A würthnél, vagy a bernernél mennyit lehet keresni? mint területi képviselő?

Figyelt kérdés

2014. aug. 20. 18:15
 1/6 anonim válasza:

würth: információim szerint nagyon fiatalt keresnek, hogy alacsony bért adhassanak neki, mert fiatal.

akkora arcuk van, hogy senkinek sem írnak vissza, nagyon nagyképűek, pedig nincs mire.

megérteném, hogy nagy az arcuk, ha eu-s bért adnának, de nem azt adnak, csak rossz tesco-s bért

azzal érvelnek, hogy kocsid adnak alád, de ezzel kitörölheted a hátsódat, mert az abc-ben ezzel nem tudsz tejet venni, se kenyeret.

ne túráztasd magad, felejtős a würth, saját tapasztalatból mondom.

cirka ezen a szinten van a hilti is, azt sem javaslom senkinek sem, olyan nagyképüek

2014. aug. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Melyik jobb akkor hol adnak több pénzt? Mint területi képviselő.
2014. aug. 24. 22:10
 3/6 WÜRTH HR válasza:
59%

Kedves Eleonóra,

A válaszadás előtt nem ártott volna picit jobban utána nézni a cégnek, mert az összes megállapítása hamis, csúsztatott vagy épp vegytiszta rosszindulatról árulkodik. Nem beszélve arról, hogy megtéveszti a kérdés feltevőjét. Valószínűleg valamilyen egyéni sértettség okán tette ezt, amit sajnálok, de ettől még a tények makacs dolgok.

Tehát akkor tételesen vegyük át, nem Ön miatt, inkább a kérdező érdekében :

1, „Információim szerint nagyon fiatalt keresnek, hogy alacsony bért adhassanak neki, mert fiatal.” :

Nem tudom honnan szedi az információit (feltételezem ez saját kútfő), de közük sincs a valósághoz. Nem az életkor alapján dönt a cég, hanem rátermettség alapján, üzletkötői véna alapján. Ugyanis mi nem chipses és colás területi képviselőket keresünk, hanem szaktanácsadókat. ÜZLETKÖTŐKET! A bér kérdésben sincs képben, ahogy látom, hiszen fix+teljesítményalapú bérezés van, amely nagyban függ a kolléga teljesítményétől. Közvetlenül. Tehát a fiatalság önmagában semmit nem ér, az meg egyszerűen komikus, hogy mindent háttérbe szorítva (szakmaiság, üzletkötői készség,termékismeret stb) azért venne fel fiatal munkaerőt a cég mert kevesebbet kell neki fizetni. Az Ön szóhasználatával élve, kitörölheti a seggét a cég azzal, ha a partnerekhez egy fiatal ugyanakkor teljesen alkalmatlan üzletkötőt küld ki. Még egyszer: a forgalom határozza meg a fizetését nem az életkora. Innentől kezdve teljesen logikátlan a feltételezése.

2, „akkora arcuk van, hogy senkinek sem írnak vissza, nagyon nagyképűek, pedig nincs mire.

megérteném, hogy nagy az arcuk, ha eu-s bért adnának, de nem azt adnak, csak rossz tesco-s bért

azzal érvelnek, hogy kocsid adnak alád, de ezzel kitörölheted a hátsódat, mert az abc-ben ezzel nem tudsz tejet venni, se kenyeret.” :

Miből szűrte le, hogy „nagy arcuk van”? Kiknek? Az üzletkötőknek, a HR-nek? A marketingnek? A vevőszolgálatnak? Senkinek sem írnak vissza? Talán beszélt mindenkivel aki a Würthöz jelentkezett? Ez emberfeletti munka lehetett. Elismerésem.

EU-s bér… : ehhez külön gratulálok. Hol adnak Ön szerint Magyarországon EU-s bért? A „rossz Tesco-s bér” a jól teljesítő több éve itt lévő és megbecsült kollégák esetében a magyar átlagbér sokszorosát jelenti. A kollégáink több mint felének ilyen bére van, amit nem mi adunk, hanem a teljesítményükkel rászolgálnak.

3:” azzal érvelnek, hogy kocsid adnak alád, de ezzel kitörölheted a hátsódat, mert az abc-ben ezzel nem tudsz tejet venni, se kenyeret. „ Igen, autót kap a kolléga privát használatra, iPad-et, laptopot, mobil telefont, ugyanis ezek mind a munkavégzését segítik. Nem érvel senki ezzel, ezek az un. munkaeszközei. Hozzáteszem, ez sem természetes ám sok ehhez hasonló cégnél. Ez egy kereskedő cég, annyit tud visszaosztani amennyit megtermel. Ehhez minden háttértámogatás adott. Kollégáink 2/3-a 10-15 éve dolgozik üzletkötőként. Ezt ugye Ön is belátja, hogy képtelenség lenne „rossz tescos” bérek mellett csinálni.

4: „ne túráztasd magad, felejtős a würth, saját tapasztalatból mondom. „ Akkor valamelyik másik céggel keveri a Würthöt mert ilyen tapasztalatai nem lehettek. De sajnos az verzió is előfordulhatott Ön esetében, hogy mégsem volt alkalmas erre a munkaköre. Van ilyen. A közvetlen teljesítmény díjazzuk és ha az nincs, sajnos akkor „tescos bért” fog keresni, de az is biztos, hogy sokáig biztos nem dolgozik a cégnél.

5: „cirka ezen a szinten van a hilti is, azt sem javaslom senkinek sem, olyan nagyképüek” Értem, tehát Ön szinte az összes hasonló területen működő céget sem javasol senkinek sem, mert maximálisan átlátja a bennük rejlő lehetőség vagy inkább annak hiányát. Ja és hát mind nagyképűek egytől-egyig.Még szerencse, hogy ezek a cégek lassan 30 éve működnek nyereségesen és ezek 400-500 fős alkalmazottjai másként látják mint Ön.

2015. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nem tudom, miért kell titkolózni Magyarországon a bérekkel kapcsolatban...mikor sokszor nem a dolgozó tehet róla, hogy nem adják meg neki, ami járna...

Lassan lasszóval kell fogni, a dolgozókat...mikor az egyik nagy Német szerszámcégnél dolgoztam, Ausztriában találkoztam egy kollégával...mikor elmondtam mennyit keresek, ugyan annál a cégnél Magyarországon...azt hitte hülye vagyok...neki az alap 1200Euro, arra jön a jutalék! Én most egy másik Német cégnél dolgozom 3 éve, az előzőnél 8évet húztam le, és azt mondhatom lényegében mind egyforma! Alapbérem Bruttó! 105 000,- (most emelték), ehhez jön a konkurencia tilalmi pénz ( Br.13.000,-) ami arról biztosítja a céget, hogy egy évig nem helyezkedhetek el konkurenciánál...ehhez jön az én szintemen 5000,- Erzsébet Utalvány, amúgy csak 4000,- járna...ez természetesen netto, havi 1700,- autó mosatási pénz, de ezt valóban el kell költeni erre. Van még 2500,-/céges telefonhasználat ingyen, néhány Giga ingyen adatforgalommal, csak az a gond hogy a cég olyan telefont ad, ami beszéden kívül semmit sem tud...(buta telefon)...így saját telefont kell használni. Alapban van 350km./hó magánhasználat a kocsira, de cserében levonnak 6500,-/hó autó használatot, mert nem a telephelyen állomásozik az autó, állítólag...Ha a kereteket túllépem, akkor levonás...! Természetesen jár néhány százalék jutalék is, az eladás után. Ehhez jön 3 féle tervteljesítési prémium...ha minden tervet teljesít az ember (ami szinte lehetetlen...hosszú távon biztosan) akkor haza lehet vinni netto 130-150 000,-/hó átlagban.

Konkértan, netto 2-2,5millió/hó forgalom mellett ennyit lehet elérni, de mivel egyik cég sem esett a fejére...hamar megtalálják azt az éves tervet, amit lehetetlen teljesíteni...így kb. 3év után marad az alap, és a forgalom után járó 2-4% jutalék...

Konkrétan nekem az elődöm a területen nem tudott évek óta többet produkálni (nálunk nincsenek nagy gyárak, stb.) mint évi netto 10milliót...hamar meg is váltak tőle...nekem az első éves tervem 19!millió volt ugyan ezen a területen...MEGCSINÁLTAM! A második évben már 23 millió lett a tervem...ezt is MEGCSINÁLTAM! Most kaptam meg a 2016-os tervet (nálunk márciusig tart az év...26,3millió!!! Ezt már lehetetlen megcsinálni...két üzleti év alatt 2,5x re emelni egy terület forgalmát! Ilyenkor vagy elgondolkodik az ember, hogy megél-e havi 90 000,- ből...vagy keres másodállást, mint ahogy sok kollégám tette, és éjjel is dolgozik...A kötetlen munkaidő pedig annyit jelent, hogy éjjel-nappal dolgozni kell, éjjel nappal azon kell görcsölni, hogyan teljesítem az egyre nagyobb elvárásokat...hogyan tudok talpon maradni? Vajon mikor rúgnak ki, mert nem tudom teljesíteni az egyre nagyobb terveket.Én 7.00-17.00ig dolgozom általában, utána jönnek az árajánlatok, reklamáció intézés, stb. Azt is nehéz elfogadni, hogy a GPS-es autókban figyelik a magán utaidat is...Ahhoz, hogy ezt a munkát végezze az ember szeretni kell, ezt a tevékenységet, a mozgást, az utazást, az emberekkel foglalkozást, és el kell viselni, hogy fejedhez vágják: ugye azért a havi 300 megvan??? Ilyenkor azt szoktam mondani, hogy jó lenne Bruttoban is...de még bruttóban sincs meg! Ezen kívül jó egészséggel kell rendelkezni, mert ha nem kapsz klímás autót, akkor nyáron tüdőgyulladással kell dolgozni...a forró autóból, bemész a 20fokos irodákba naponta többször is, leizzadva...városon belül a klíma sem ér semmit, nincs ideje lehűteni az autót! Télen pedig nincs ideje felmelegedni egyik cégtől,a másikig...télen inkább felfázás jellemző! Persze táppénz nincs, a tervet teljesíteni kell, akár lázasan is...én telente kb. egy hónapig szoktam betegeskedni...de hajtani kell, mert a fix, az a minimálbér...!

2016. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szégyellje magát az összes olyan cég, aki a munkavállalóit nem fizeti meg normálisan, pedig lenne rá lehetősége!


Minden előrébb való az ilyen cégeknél (repi cuccok, csecse-becse tárgyak, márkás vállalati autók, céges "bulik", stb. csak az ember munkája, energiája, erőfeszítése nem számít semmit sem. Igaz ez állami vállaltokra és "maszek" cégekre egyaránt.


A főnökök dúskálnak a fizetésekben, juttatásokban, különböző kedvezményekben, a melós meg sakkozik, hogy mit ne vegyen meg, hogy kijöjjön a fizetésből a hónap végéig.


Valahogy Magyarországon ez olyan trendinek számít, hogy a melósokat semmibe sem nézzük, most a Würth-től eltekintve. Tudom, el lehet menni innen. Csak, ha minden aktív munkavállaló elmegy Angliába, Németországba, Svájcba, Ausztriába, akkor ki fogja az országot eltartani? Hmmm....? Ki?

2017. ápr. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 3. válaszoló Würth Hr válasza, mindent elmond a cégről. :D Lekezelő, ki ha én nem stílus, ahol neked nem számít a véleményed, hanem csináld robot, amit kell és kuss. Biztos nem jelentkeznék egy ilyen helyre.
2022. aug. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!