Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes elvégezni a BGF...

Érdemes elvégezni a BGF gazdálkodás és menedzsment szakot? Valaki végzett ott? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Jövőre akarok jelentkezni erre a szakra viszont mivel tandíjas, ezért mindenféle képen érdekelne mások véleménye. Rengeteg más szakot végigzongoráztam és végül vissza tértem az eredeti tervhez, hogy gazdasági irányba szeretnék továbbtanulni.
2014. júl. 23. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
A pénzügy-számvitel sokkal jobban megéri! A gazdmen (nem csak a BGF-PSZFen, hanem mindenhol) mindenbe belemegy egy kicsit és a végén azon kapod magad,h végeztél, de szinte nincs mélyebb tudásod semmiben. Ezzel szemben pénzügy-számvitelben szakiránytól függően eléggé rámennek a pénzügyre vagy számvitelre. Én nemrég végeztem BGF-en gazdmenen, de ha újrakezdhetném, akk csakis psz-re mennék.
2014. júl. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én külföldre szeretnék majd menni végzés után és ez esetben nem tudom, hogy a pénzügy számvitel mennyire hasznosítható. Külföldön elfogadják a magyar pénzügy számvitel diplomát? Számvitel nem különbözik?


Illetve külföldön szeretnék MSC is majd szerezni.

2014. júl. 23. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Alapvető dolgok megegyeznek, de am igen, eltérő a számvitel. Pénzügyből inkább csak az adózás az eltérő.
2014. júl. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nem tudod, hogy külföldön ez esetben hogyan lehetne ezt kiküszöbölni (értem ez alatt, hogy kell valamilyen papír vagy vizsga)?

Alapból én is pénzügy számvitelre akartam menni, de pont ezért mondtam le róla, mert semmi konkrétat nem találtam ez ügyben.

2014. júl. 23. 19:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak külföldön alkalmazandó könyvelést tanító képzések. De sztem ha pl. a számvitelt választod és tényleg jól megy, akk nem hiszem h nagy ördöngősség lenne átállni egy másikra, mert a lényege ugyanaz. Az is nagy előnye a psznek,hha végzel akk kb. 50ezerért kiválthatod a mérlegképes könyvelő képzést, ha pl. gazdmenen végzel és mérlegképest akarsz,akk meg képzés 130ezer+vizsgadíj+jegyzetek és 1 éves képzés -.-
2014. júl. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapképzésben a PSZ és gazdmen 80%-ban megegyezik, mindkettő kifejezetten jó szak, de a PSZ valóban szerencsésebb.


Még az fontos, hogy melyik vonal érdekel jobban. A pénzügy része vagy a számvitel. Mert ha a pénzügy, akkor a Corvinus sokkal jobb választás lenne, ha viszont a számvitel, akkor BGF.


Egy dolog még fontos: ha külföldön akarsz elhelyezkedni, akkor egyértelmű, de ha itthon is, akkor is fontos legalább egy nagyon erős angol és nagyon szerencsés hozzá még egy társalgási (de inkább tárgyalási) szintű német.

2014. júl. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!